Με ενθουσιασμό και όρεξη τα έδωσαν όλα στο 1ο Παγκύπριο Κύπελλο ¨Αιμίλιος Ιωάννου¨ Μαραθώνιος Κανό / Καγιάκ

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε χθες Κυριακή 27 Μαρτίου  το 1ο  Παγκύπριο Κύπελλο Κανό Καγιάκ, ¨ Αιμίλιος Ιωάννου¨ Μαραθώνιος στον υδατοφράκτη Γερμασόγειας.

Συμμετείχαν συνολικά 78 αθλητές / αθλήτριες ηλικιών από 13 χρονών και πάνω από τους Ναυτικούς Ομίλους Πάφου, Λεμεσού, Λάρνακας, Αμμοχώστου και Κερύνειας.

Βαθμολογικά , στην 1η θέση της Παγκυπρίας κατάταξης τερμάτισε ο Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού, στην δεύτερη θέση ο Ναυτικός Όμιλος Κερύνειας ενώ στην 3η θέση βρέθηκε ο ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου.  Ακολούθησαν οι Ναυτικοί όμιλοι Λάρνακας και Πάφου στην 4η και 5η θέση αντίστοιχα.

Την τελετή απονομής επάθλων τίμησαν με την παρουσία τους και απένειμαν έπαθλα ο Δήμαρχος Γερμασόγειας κύριος Κυριάκος Ξυδιάς καθώς και ο πατέρας του αείμνηστου αθλητή μας Αιμίλιου Ιωάννου, κύριος Πάμπος  Ιωάννου.

Η συγκομιδή των μεταλλίων ανά κατηγορία έχει ως εξής:

Κατηγορία: Γυναίκες Κ1 6000μ

  1. Κυριακή Κωνσταντινίδου Ν.Ο.Κ
  2. Μiteva Aneliya ΝΟΚ
  3. Clare Mackenzie ΝΟΠ

Κατηγορία :Άνδρες Κ1 6000μ

  1. Στέφαν Κλεάνθους ΝΟΑ
  2. Ανδρέας Διαμαντής ΝΟΚ
  3. Ιωάννης Οδυσσέως ΝΟΑ

Κατηγορία: Nεάνιδες Α / Κ1 4000μ

  1. Μαρία Μελικιδου ΝΟΚ
  2. Αναστασία Σάββα ΝΟΛε
  3. Μαριάννα Παναγίδη ΝΟΛε

Κατηγορία Έφηβοι Α /  Κ1 4000μ

  1. Δανιήλ Σιροτήν ΝΟΑ
  2. Χριστόφορος Κωνσταντινίδης ΝΟΚ
  3. Παβέλ Βινάρσκις ΝΟΑ

Κατηγορία: Άνδρες / C1 2000μ

  1. Ιωάννης Ττούσιος ΝΟΚ
  2. Άγγελος Καλλής ΝΟΑ
  3. Dimitri Pokatov ΝΟΛε

Κατηγορία Έφηβοι Α 2000μ

  1. Αλέξανδρος Πελεκάνος ΝΟΛε

Κατηγορία Νεάνιδες Β Κ1/ 4000μ

  1. Mαρίνα Λεωνίδου ΝΟΚ
  2. Σουζάνα Σκέντερ ΝΟΛε
  3. Lara Abouzaide ΝΟΛε

Κατηγορία  Έφηβοι Β Κ1/ 4000 μ

  1. Ξένιος Αγγελή ΝΟΚ
  2. Αlexander Biolkini ΝΟΛε
  3. Harry Thackeray ΝΟΛε

Kατηγορία Κορασίδες Κ1 / 2000μ

  1. Ερμιόνη Κουρίδη NOA
  2. Bικτώρια Πέλη ΝΟΚ
  3. Δανάη Κοσμά ΝΟΚ

Κατηγορία Παίδες Κ1 / 2000μ

  1. Ανδρέας Νικολάου ΝΟΛα
  2. Αντώνης Κυριάκου ΝΟΛε
  3. Ανδρέας Ιάσωνος ΝΟΚ

Κατηγορία  Κορασίδες C1/ 2000μ

  1. Μaria Tikhonov NΟΛε

Κατηγορία Παίδες C1 / 2000μ

  1. Ηλίας Δημιώτης ΝΟΛε
  2. Peter Tikhonov NΟΛε

Κατηγορία Νεάνιδες Β C1/ 2000m

  1. Αnna Wijnands ΝΟΛε

Κατηγορία Γυναίκες C1 / 2000μ

1.Fanni David  ΝΟΛε

Ο αγώνας τελούσε υπό την αιγίδα του δημάρχου Γερμασόγειας κύριου Κυριάκου Ξυδιά.

 


Όλες οι Αθλητικές Ειδήσεις από την Κύπρο, την  Ελλάδα και τον Κόσμο,  στο actioninsports.com

  • Διάβασε όλες τις ειδήσεις μας στο Google
  • Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
  • Ακολούθησε μας στο Twitter - Instagram - Linkedin
  • Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube