Με διπλό έφυγε η Giovani ΕΝΠ από την Άγιο Δομέτιο

Με το διπλό έφυγε η Giovani ΕΝΠ από την Άγιο Δομέτιο, επικρατώντας της Ύδρας Ασφαλιστικής ΕΝΑΔ με 72-60. MVP του αγώνα ο Άκουα με 19 πόντους, 3 τρίποντα και 7 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ΕΝΠ μπήκε καλά παίρνοντας προβάδισμα στο 5’ με 7-2. Η ΕΝΑΔ όμως γύρισε το παιχνίδι στο 8’ με δύο συνεχόμενα τρίποντα, του Κροφ στο 7’ και το Φίσερ στο 8’. Το παιχνίδι ισορρόπησε με σκορ δεκαλέπτου 16-19. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Παραλιμνίου πήρε προβάδισμα 6 πόντων στο 13’, με τις εύστοχες βολές του Ντίκσον. Στο 19’ οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου προβάδισμα χάρη σε τρίποντο που πέτυχε ο Σέπος με 34-32. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ξανά μπροστά στο σκορ 32 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του ημιχρόνου, το οποίο έληξε με 34-36.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο +20 στο 28’ με σκορ 40-60, ενώ η περίοδος έληξε με τη διαφορά 23 πόντων (42-65). Στην τελευταία περίοδο οι «βυσσινοί» κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα επί της ομάδα του Αγίου Δομετίου παίρνοντας τη νίκη με 60-72

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-19, 34-36, 42-65, 60-72

Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ (Αναστάσιος Στουγιανούδης)

Σέπος 18 (2), Παναγιώτου 6, Μόσλεϊ 7, Φίσερ 9 (1), Κροφ 18 (3), Κωνσταντίνου, Φραγκέσκου, Κοντογιώργης, Κασινόπουλος 2