Σε μια σεμνή τελετή που πραγματοποιήθηκε απόψε Παρασκευή 20 Οκτώβριου στο Δημοτικό Πολιτιστικό Κέντρο «Πάνος Σολομωνίδης» έγινε η Τελετή Βράβευσης Αρίστων Αθλητών & Σωματείων για το έτος 2017 .

Η εκδήλωση ήταν αφιερωμένη στον αείμνηστο Αντρέα Γεωργιάδη.

Φωτογραφικό υλικό πατήστε εδω.

Οι αθλητές και σωματεία που βραβευτήκαν είναι:

Ομαδικά Αθλήματα

Ποδόσφαιρο

ΑΠΟΛΛΩΝ LADIES : Πρωταθλήτρια 2016-17 και Κυπελλούχος 2016-17

Πετοσφαιρα:

Κατηγορία Γυναικών : Σωματείο Απόλλωνας :Σουπερ Καπ, Πρωταθλήτρια και Κυπελλούχος 2016-17

Στιβος

Γ.Σ.Ο Λεμεσού 1η θέση στο Παγκυπριο Ομαδικό Ανδρών

Κολύμβηση

Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού

Master Κολύμβηση

Λάρης Φυλακτού

Μόνικα Απόστολου Ανδρέου

Προσφορά στην Διαιτησία

Μιχάλης Αντωνίου

Καλαθοσφαίριση

Σωματείο Απόλλωνας Τροχοκάθισμα 2η Θέση

Στιβο

Μίλαν Τραικοβιτς, Ντακμαρα Χαντλικ, Χριστόφορος Γενεθλής , Χριστός Ταμανης , Σάντα Κολομεΐτεβα

Ιστιοπλοΐα

Παύλος Κοντίδης

Μαριλένα Μακρή

Κολύμβηση

Παπαδόπουλος Τάκης, Αντωνίου Κάλια, Ιακωβίδου Τζιοζεφ, Νεοφύτου Σωτηρία.

Κωπηλασία

Αλέξανδρος Ζησιμίδης, Πέτρος Σταυρού, Χριστιάνα Ευαγγέλου

Πυγμαχία

Ανδρέας Κόκκινος

Καγιάκ

Γιάννης Οδυσσέως, Βικτωρία Βιργινια Μπηκς, Αλέξανδρος Βιναρσκι, Κυριακή Κωσταντινήδου.

Κανό

Ματια Παυλοβιτς, Άγγελος Καλλη.

Θαλάσσιο Σκι

Φλωρεντία Λοιζήδου

Ενόργανη Γυμναστική

Μάριος Γεώργιου, Δημητριάδου Κοραλ Λι, Γιώργος Αγγονας, Μπατσουρινα Τατιανα.

Ρυθμική Γυμναστική

Ερημούδη Ελένη, Μπιγκος Αναστασία.

Καράτε

Τιρλδακης Μαρίνος , Στυλιανού Αυγουστίνα.

Τζούντο

Φίλιος Αυγουστή, Σοφία Ασβεστά, Τάσος Χαραλάμπους.

Ταεκβοντό

Χρυσοβαλάντης Έλληνας, Μιχάλης Κωνσταντίνου, Νικόλας Χατζηαριστείδης.

Φουτοκα Καράτε

Νέστορας Βακανας, Ραφαέλα Νεοφύτου, Λευτέρης Παναγίωτου, Χριστίνα Δημητρίου.

Παραδοσιακό Μουαι ται

Ηλίας Μελικηδης.

Σκοποβολή

Νικολαΐδης Στέφανος, Άντρη Ελευθέριου, Εγγλεζουδης Πέτρος, Παναγιώτα Χαραλάμπους.

Χιονοδρομίες.

Στέφανος Πηλαβάκης, Γεωργία Επιφανίου, Ιωάννης Αθηνάκης, Φλωρεντία Λοιζήδου.

Αντισφαίριση

Μάρκος Παγδατής, Μαρία Σιοπαχά, Μενέλαος Ευστάθιου, Κλειώ Μαρία Ιωάννου

Ξιφασκια.

Θεοχάρους Αλέξανδρος, Μιχαήλ Νιόβη.

Παραολυμπιακά Αθλήματα

Αντώνης Αρεστή (Στίβος)

Καρολίνα Πελενδρίτου (Κολύμβηση)