Κύπελλο: Η Κωνσταντίνα Χαραλαμπίδου στην κορυφή  των γυναικών, στα βόρεια αθλήματα της χιονοδρομίας

Πρωτιές και για τις μικρές Γεωργία Τσιάρκα και Κλεονίκη Αναστασιάδου.

Η Κωνσταντίνα Χαραλαμπίδου ολοκλήρωσε την χρονιά στην κορυφή της βαθμολογίας, στο Κύπελλο Ελλάδας, στα βόρεια αθλήματα της χιονοδρομίας, με 75β. Την 20χρονή πρωταθλήτρια του ΕΟΣ Δράμας ακολούθησαν δύο αθλήτριες τοου ΕΟΣ Νάουσας η Μαρία Ντάνου η Δήμητρα-Μαρία Τσιάρκα που ισοβάθμησαν στην δεύτερη θέση με 52 βαθμούς.   

Την πρώτη θέση στις κορασίδες την κατέκτησε η Γεωργία Τσιάρκα του ΕΟΣ Νάουσας και στις παγκορασίδες η Κλεονίκη Αναστασιάδου του ΑΟ Φλώρινας.

Στις βαθμολογίες συλλόγων ο ΕΟΣ Νάουσας πήρε τις πρωτιές σε Γυναίκες και Κορασίδες και ο ΕΟΣ Μετσόβου στις Παγκορασίδες.  

Οι τελικές βαθμολογίες Γυναικών, Κορασίδων και Παγκορασίδων, του Κυπέλλου Ελλάδας στα βόρεια αθλήματα (ρόλερ σκι, δίαθλο) της χιονοδρομίας:

  • Γυναίκες

  1. Χαραλαμπίδου Κωνσταντίνα (ΔΡΑ) 75β.
  2. Ντάνου Μαρία (ΝΑΟ) 52
  3. Τσιάρκα Δήμητρα-Μαρία (ΝΑΟ) 52
  4. Κώτσαλου Ιωάννα (ΜΕΤ) 35 5. Μπέλη Μαρία (ΣΟΧ) 34 6. Λαδοπούλου Παρασκευή (ΑΟΦ) 24 7. Τίτα Νεφέλη (ΑΟΦ) 18 8. Μπράβου Ευαγγελία (ΑΛΕ) 13 9. Μαγούλα Μελίνα (ΜΕΤ) 12 10. Κολτσιάκη Χρυσάνθη (ΝΑΟ) 9 11. Μπιτέρνα Όλγα (ΝΑΟ) 5 12. Μεγάλου Μαρία (ΔΡΑ) 3β.

Βαθμολογία σωματείων στις Γυναίκες: 1. ΕΟΣ Νάουσας 118β, 2. ΕΟΣ Δράμας 78 3. ΕΟΣ Μετσόβου 47 4. ΑΟ Φλώρινας 42 5. ΣΟΧ Φλώρινας 34 6. ΓΑΣ Αλεξανδρούπολης 13β. 

  • Κορασίδες

  1. Τσιάρκα Γεωργία (ΝΑΟ) 120β.
  2. Ρόζα Χριστίνα (ΑΟΦ) 96
  3. Τσιάτσου Λυδία (ΝΑΟ) 60
  4. Βάικου Αικατερίνη (ΝΑΟ) 51 5. Βάικου Δάφνη (ΝΑΟ) 40 6. Μπιλιούρη Νεφέλη (ΝΑΟ) 15 7. Μουλέλη Ελένη (ΑΟΦ) 11 8. Κόγια Ευτυχία (ΒΕΡ) 4 9. Τουλίκα Αναστασία (ΑΛΕ) 3 10. Παπαγιαννοπούλου Ευαγγελία (ΝΑΟ) 2β.

Βαθμολογία σωματείων στις Κορασίδες: 1. ΕΟΣ Νάουσας 288β. 2. ΑΟ Φλώρινας 107 3. ΣΧΟ Βέροιας 4 4. ΓΑΣ Αλεξανδρούπολης 3β.  

  • Παγκορασίδες
  1. Αναστασιάδου Κλεονίκη (ΑΟΦ) 56β.
  2. Πιπίλα Ανθούλα (ΝΑΟ) 33
  3. Μπίσα Ελένη (ΜΕΤ) 32
  4. Φαφάλη Ανναλένα (ΜΕΤ) 30 5. Μπίσα Βασιλική (ΜΕΤ) 28 6. Βεληβάση Ευδοκία (ΜΕΤ) 21 7. Βίτκα Φαίδρα (ΑΟΦ) 10 8. Τασιούκα Θεολογία (ΝΑΟ) 3 9. Τόσιου Καλλιόπη (ΝΑΟ) 2 10. Γκαλίμανα Ελένη (ΜΕΤ) 1 10. Πεκάλη Ανδρομάχη (ΝΑΟ) 1β.

Βαθμολογία σωματείων στις Παγκορασίδες: 1. ΕΟΣ Μετσόβου 112β. 2. ΑΟ Φλώρινας 66 3. ΕΟΣ Νάουσας 39β. 


Όλες οι Αθλητικές Ειδήσεις από την Κύπρο, την  Ελλάδα και τον Κόσμο,  στο actioninsports.com

  • Διάβασε όλες τις ειδήσεις μας στο Google
  • Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
  • Ακολούθησε μας στο Twitter - Instagram - Linkedin
  • Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube