Pistolas me proponiti
Pistolas me proponiti

Δύο μεταβολές σε 1η θέση επιφύλαξαν οι πίνακες αξιολόγησης του Μαρτίου, που εξέδωσε η Ελληνική Φίλαθλη Ομοσπονδία Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης.

Ήταν και οι δύο στα αγόρια με τον Αλέξανδρο Μαδέση του Δ.Α.Ο. Ταύρου και τον Γιάννη Πιστόλα του Φάρου Αλεξανδρούπολης να περνάνε στο νούμερο 1 των παίδων και των παμπαίδων αντίστοιχα από το 2 του Φεβρουαρίου. Ο Ιάκωβος Αϊβατίδης και ο Ηρακλής Κερασίδης, που κατείχαν την πρωτιά στις συγκεκριμένες κατηγορίες υποχώρησαν στη 2η και την 4η θέση αντίστοιχα. Γενικά στις πρώτες 5άδες καταγράφηκαν αλλαγές σε πέντε ηλικιακές κατηγορίες. Από τον προηγούμενο μήνα υπολογίστηκαν αποτελέσματα από τα προκριματικά στα Πανελλήνια πρωταθλήματα νέων-νεανίδων και παίδων-κορασίδων, καθώς και τα αναπτυξιακά τουρνουά του Καρέα και της Χίου.
Από τις πρώτες 5άδες βγήκαν τον Μάρτιο η Γεωργία Χατζάκη του Ολυμπιακού στις νεάνιδες (στο νούμερο 6 από 5), ο Γιάννης Μαστρογιάννης του Φαέθωνα Πάτρας στους παμπαίδες (στο 8 από 5) και η Δέσποινα Άμπα του Αίαντα Ευόσμου στις παγκορασίδες (στο 7 από 5).
Αξιοσημείωτες αλλαγές στις πρώτες 15 θέσεις είναι οι εξής: Ο Κωνσταντίνος Λυκοστράτης του Απόλλωνα Καλαμαριάς ανέβηκε στο νούμερο 14 των Νέων ανδρών (από 21) και το 9 των νέων (από 13). Στις Νέες γυναίκες μπήκε στη 10άδα η Ντανιέλα Γραμματοπούλου-Χρυσοπούλου (νούμερο 10 από 12). Στους παίδες ο Ιωάννης-Αρσένιος Παπαδόπουλος του Εθνικού Αλεξανδρούπολης μετακινήθηκε στο νούμερο 8 (από 11), ο Δημήτρης Βασιλάκης του Π.Α.Ο. Φυλής στο 14 (από 17) και ο Βαγγέλης Μαλλιαρός του Άτλαντα Αγίας Βαρβάρας στο 15 (από 18), ενώ στις κορασίδες η Ελισάβετ Χατζηκύρκα του Ο.Ε.Α. Φλώρινας πήγε στο 8 (από 11) και η Νεφέλη Καφάτου του Ολυμπιακού στο 13 (από 18). Τέλος στους παμπαίδες ο Γιώργος Κάλλιας από τον Φάρο Αλεξανδρούπολης αναρριχήθηκε στο 10 (από 13), ο Χρυσοβαλάντας-Παντελής Σαμπαλής του Α.Σ.Ε.Α Σάρισες Φλώρινας στο 14 (από 17) και στις παγκορασίδες η Αγγελική Ευμορφιάδη της Ένωσης Ποντίων βρέθηκε στο 15 (από 17).
Στην ιστοσελίδα της Ε.Φ.Ο.Επ.Α. και το λινκ http://httf.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=10&Itemid=9 οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να δουν αναλυτικά τους νέους πίνακες αξιολόγησης.  
Οι πρώτες 5άδες στους πίνακες του Μαρτίου (με τις θέσεις των αθλητών/τριών στην αμέσως προηγούμενη έκδοση) είναι οι ακόλουθες:
ΑΝΔΡΕΣ:
1. («) Τάσος Ρηνιώτης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
3. («) Κώστας Λαγογιάννης (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
4. («) Κωνσταντίνος Κωνσταντινόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
5. («) Δημήτρης Παπαδημητρίου (Α.Ο. Ταταύλα)
ΓΥΝΑΙΚΕΣ:
1. («) Χριστίνα Φίλη (Δ.Α.Ο. Ταύρου)
2. («) Κατερίνα Τόλιου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)
3. (4.) Όλγα Γεωργοπούλου (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)
4. (3.) Γεωργία Ζαβιτσάνου (Σάρισες Φλώρινας)
5. («) Μαρία Χριστοφοράκη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ:
1. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2. («) Γιώργος Σταματούρος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
3. («) Νίκος Αντωνιάδης (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)
4. («) Στράτος Δαμιανής (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)
5. («) Δημήτρης Κορδούτης (Α.Ο. Ελληνικού)
ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ: 
1. («) Ιωάννα Γερασιμάτου (Α.Ο. Ταταύλα)
2. («) Ελισάβετ Τέρπου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
3. («) Θάλεια Κορδούτη (Σάρισες Φλώρινας)
4. («) Ελένη Σοφρά (Γ.Α.Ο. Πειραιά)
5. («) Έλλη Φίσερ (Α.Ο. Ταταύλα)
ΝΕΟΙ:
1. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2. («) Νίκος Βλαχάκης (Γ.Α.Σ. Ελευσίς)
3. («) Δημήτρης Στάμου (Γ.Α.Σ. Ελευσίς)
4. («) Κωνσταντίνος Στάμου (Γ.Α.Σ. Ελευσίς)
5. («) Γεράσιμος Πετρής (Α.Σ. Αετοί Πόλης)
ΝΕΑΝΙΔΕΣ:
1. («) Ιωάννα Γερασιμάτου (Α.Ο. Ταταύλα)
2. («) Ελισάβετ Τέρπου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
3. («) Έλλη Φίσερ (Α.Ο. Ταταύλα)
4. («) Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Γ.Α.Ο. Πειραιά)
5. (6.) Ντανιέλα Γραμματοπούλου-Χρυσοπούλου (Γ.Α.Ο. Πειραιά)
ΠΑΙΔΕΣ:
1. (2.) Αλέξανδρος Μαδέσης (Δ.Α.Ο. Ταύρου)
2. (1.) Ιάκωβος Αϊβατίδης (Δ.Α.Ο. Ταύρου)
3. («) Παναγιώτης Αδριανός (Γ.ΑΟ. Πειραιά)
4. (5.) Σωκράτης-Βησσαρίων Γιαννούτσος (Γ.Α.Ο. Πειραιά)
5. (4.) Ηλίας Σταματόπουλος (Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:
1. («) Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Γ.Α.Ο. Πειραιά)
2. («) Ντανιέλα Γραμματοπούλου-Χρυσοπούλου (Γ.Α.Ο. Πειραιά)
3. («) Χρυσή Φωτιάδου (Ο.Ε.Α. Φλώρινας)
4. («) Δέσποινα Μυτακίδου (Π.Κ.Δ Ταύρου)
5. («) Κατερίνα Φραγκάκη (Α.Ο. Ελληνικού)
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ:
1. (2.) Γιάννης Πιστόλας (Α.Σ. Φάρος Αλεξανδρούπολης)
2. (3.) Ανδρέας Καρυπίδης (Α.Π.Σ. Αίας Ευόσμου)
3. (4.) Σωτήρης Μούσιας (Α.Σ.Ε.Α. Σάρισες Φλώρινας)
4. (1.) Ηρακλής Κερασίδης (Ρουφ 80)
5. (7.) Γιάννης-Δημήτρης Μαλαμούδης (Ρουφ 80)
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:
1. («) Ευαγγελία Μεραμβελλιωτάκη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2. («) Νεφέλη Καφάτου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
3. («) Λεμονιά Γκαϊντατζή (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)
4. («) Φωτεινή Δημητριάδη (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)
5. (8.) Στέλλα Τζαρίδου (Α.Π.Σ. Αίας Ευόσμου)
 
                                      ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ