111
111

Πραγματοποιήθηκαν οι κληρώσεις για την προκριματική και προημιτελική φάση του Κυπέλλου στις Κατηγορίες Ανδρών Κ18 Α’ Κατηγορίες, Γυναικών Κ18 και Ανδρών Κ18 Β’ Κατηγορίας.

Ανδρών Κ18 Α’ Κατηγορίας

Προκριματική Φάση:

ΑΕΛ – Αστέρας Μέσα Γειτονιάς

ΕΘΑ – Ε.Ν. Παραλιμνίου

ΑΠΟΕΛ – Απόλλων

Χωρίς αγώνα προκρίθηκαν στην επόμενη φάση οι ΑΠΟΠ, Κεραυνός, Εθνική Κ16, Ζήνωνας, Α.Ο. Αραδίππου

Προημιτελική Φάση:

Κεραυνός – Νικήτρια Ζευγαριού Α

Α.Ο. Αραδίππου – Ζήνωνας

Εθνική Κ16 – Νικήτρια Ζευγαριού Γ

ΑΠΟΠ – Νικήτρια Ζευγαριού Β

Οι αγώνες της προκριματικής φάσης προβλέπεται να διεξαχθούν την Τετάρτη 30 Δεκεμβρίου 2015 και για την προημιτελική φάση το Σάββατο 13 Φεβρουαρίου.

Γυναικών Κ18

Προκριματική Φάση:

ΑΕΛ – Πετρολίνα ΑΕΚ

ΑΠΟΕΛ – Αναγέννηση

ΝΒΑ – ΕΝΑΔ

Κεραυνός – Ε.Ν. Παραλιμνίου

Απόλλων – Α.Ο. Αραδίππου

Χωρίς αγώνα προκρίθηκαν στην επόμενη φάση οι ΑΠΟΠ, Ζήνωνας και ΕΘΑ.

Προημιτελική Φάση:

Νικήτρια Ζευγαριού Ε – Νικήτρια Ζευγαριού Α

Νικήτρια Ζευγαριού Δ – Νικήτρια Ζευγαριού Γ

ΕΘΑ – Ζήνωνας

ΑΠΟΠ – Νικήτρια Ζευγαριού Β

Οι αγώνες της προκριματικής φάσης προβλέπεται να διεξαχθούν το Σάββατο 5 Δεκεμβρίου 2015 και για την προημιτελική φάση την Τρίτη 22 Δεκεμβρίου.

Ανδρών Κ18 Β’ Κατηγορίας

Προκριματική Φάση:

Ομόνοια – Άτλαντας

Αχιλλέας – MJ Basket Plus

Πετρολίνα ΑΕΚ – Ε.Ν. Αγίου Αθανασίου

Χωρίς αγώνα προκρίθηκαν στην επόμενη φάση οι Όλυμπος, Youth Stars, Αχιλλέας Αγρού, Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ και Ονήσιλλος.

Προημιτελική Φάση:

Νικήτρια Ζευγαριού Β – Νικήτρια Ζευγαριού Α

Όλυμπος – Youth Stars

Αχιλλέας Αγρού – Ονήσιλλος

Νικήτρια Ζευγαριού Γ – Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ

Οι αγώνες της προκριματικής φάσης προβλέπεται να διεξαχθούν το Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015 και για την προημιτελική φάση την Τρίτη 22 Δεκεμβρίου.

 


Όλες οι Αθλητικές Ειδήσεις από την Κύπρο, την  Ελλάδα και τον Κόσμο,  στο actioninsports.com

  • Διάβασε όλες τις ειδήσεις μας στο Google
  • Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
  • Ακολούθησε μας στο Twitter - Instagram - Linkedin
  • Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube