Κέρδισε τις εντυπώσεις το 1ο Παγκύπριο τουρνουά beach volley Αγοριών

Με πρωτοφανή μαζική προσέλευση από όλη την Κύπρο ολοκληρώθηκαν οι αγώνες του 1ου Παγκύπριου τουρνουά beach volley junior αγοριών.

Συνολικά 21 ομάδες χωρίστηκαν σε 2 γκρουπς  ηλικιών u18 / u16 και τα παιδιά χάρηκαν το beach volley. Το  άθλημα που τόσες επιτυχίες έχει προσφέρει τα τελευταία χρονια στην Κύπρο μας.

Οι αγώνες έγιναν στiς Ομοσπονδιακές Εγκαταστάσεις Beach Volley στη Λεμεσό, υπό την επίβλεψη του ομοσπονδιακού προπονητή των Ανδρών Γιάννη Πετρουδη, ο οποιος παρακολούθησε πολλούς ταλαντούχους αθλητές, να αγωνίζονται και να διακρίνονται στην άμμο.

Λεζ.: Στιγμιότυπο από την απονομή στην κατηγορία U18  που έγινε από τον γενικό διευθυντή της ΚΟΠΕ Λίνο Πετρίδη.

Οι νικητές των 2 κατηγοριών ήταν στην Κατηγορία U16οι Στ.Σαββίδης και  Αλέξης Σαββίδης και στην κατηγορία U18 οι Βίτης και Χρυσοστόμου Στον τελικό των U16 Σταμάτης και Αλέξης Σαββίδης  κέρδισαν στον τελικό τους  Κοντό και  Χρίστου με σκορ : 2-0 (15-8, 15-8 ). Στην κατηγορία  U18 οι Χρυσοστόμου – Βίτης κέρδισαν τους Σαράντη και Σιοπαχά με 2-0 σετ( 10-15, 11-15 ).

Ο ομοσπονδιακός  τεχνικός των Ανδρών Γιάννης Πετρούδης δήλωσε ότι βοήθησαν σημαντικά όλοι οι περιφερειακοί προπονητές του beach, στο να φέρουν τα παιδιά από κάθε γωνία της Κύπρου στη Λεμεσό για να πάρουν μέρος στους αγώνες. Ο κ. Πετρούδης δήλωσε ότι θα γίνει ένα ακόμα μεγάλο τελικό τουρνουά στα μέσα Ιούλη!