Κερδίσαμε το Μονακό και αναμένουμε

Νίκη  με 3-1 για την Εθνική Ανδρών.

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στους Αγώνες Μικρών Κρατών Ευρώπης η Εθνική Ανδρών. Στον τελευταίο της αγώνα που έγινε το πρωί του Σαββάτου κέρδισε το Μονακό με 3-1 σετ. Ωστόσο, η τελική κατάταξη θα εξαρτηθεί αργά το απόγευμα μετά τον αγώνα Λουξεμβούργο – Σαν Μαρίνο.

Ανώτερη σε όλους τους τομείς η Εθνική μας κέρδισε στο πρώτο σετ το Μονακό 25-15 και προηγήθηκε με 1-0 σετ.

Στο δεύτερο σετ η Εθνική ήταν μέτρια με συνέπεια να δώσουμε την ευκαιρία στην Εθνική του Μονακό να αντιδράσει και να ισοφαρίσει σε 1-1 κερδίζοντας το σετ με 20-25. Η Εθνική μας επανήλθε και κατόρθωσε να πάρει το τρίτο σετ με 25-20 κάνοντας το 2-1 σετ

Η Εθνική κέρδισε το τέταρτο σετ με 25-19 ανατρέποντας το αρχικό προβάδισμα του Μονακό και κέρδισε με 3-1 σετ.