24 C
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Ηττα στις λεπτομέρειες για τις Ζακχαίου – Χ’’Κωνστάντα από τις Ιταλίδες

Έχασαν με 2-1 στον δεύτερο αγώνα τους

H πολύ καλή προσπάθεια των Κατερίνας Ζακχαίου και Βασιλικής X”Kωνστάντα στον βραδινό τελευταίο αγώνα της Πέμπτης απέναντι στις Ιταλίδες They και Orsi Τoth δεν έφερε αποτέλεσμα αφού έχασαν με 1-2 σετ. Έτσι έμειναν χωρίς νίκη στον Α Όμιλο του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Beach Volley U19 που διεξάγεται στην παραλία των Φοινικούδων στη Λάρνακα.

Οι δυο παίκτριες στάθηκαν ισάξια απέναντι στις Ιταλίδες οι οποίες ήταν ανώτερες στο πρώτο σετ το οποίο κέρδισαν με 21 -16. Στο δεύτερο σετ οι παίκτριες μας έπαιξαν πολύ ωραίο βόλεϊ και δεν άφησαν τις Ιταλίδες να πάρουν ανάσα. Ως εκ τούτου οι Ζακχαίου και Χ”Κωνστάντα πλήρωσαν με το ίδιο νόμισμα τις αντίπαλες και κέρδισαν με 21-16 οδηγώντας τον αγώνα στο τάι – μπρέικ.

Εχασαν στις λεπτομέρειες

Στο τάι – μπρέικ ο αγώνας εξακολούθησε να είναι ισοδύναμος, ωστόσο κάποια καλά σερβίς των Ιταλίδων και η κακή υποδοχή των δικών μας παικτριών έδωσαν την ευκαιρία στις They και Orsi Τoth να πάρουν το σετ με 09-15 και τον αγώνα με 1-2 σετ.