Για ακόμα μια φόρα η Λεμεσός αναδεικνύετε πρωτοπόρα στις μεγάλες εκδήλωσης.

Περάν τον 2000 κόσμου δήλωσε το παρόν του στο κλειστό στάδιο του Απόλλωνα το βράδυ του Σάββατου, και παρακολούθησε από κοντά το μεγάλο γεγονός  το Iron Challenge Cyprus.

Το Iron Challenge έδωσε την ευκαιρία σε φτασμένους αθλητές από Κύπρο και Ελλάδα να αγωνιστούν και να αναδείξουν το ταλέντο τους στα αγωνίσματα του Muay Thai , K1 και professional  Boxing .

Bούιξε το στάδιο όταν ακούστηκε ο εθνικός ύμνος και όλος ο κόσμος το τραγούδησε μαζί με το Iron Mike Zambide .

Δείτε σχετικό Video  .

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=QYpzrw6bCw4&feature=youtu.be”]

 

Αξίζει να αναφέρουμε τα ονόματα των σχολών που συμμετείχαν στο επιδεικτικό σκέλος της διοργάνωσης αυτής και για την υπέροχη παράσταση που έδωσαν .Ninja- Cyprus Bujinkan Dojo,  Χορό – TEAM (True Enforcers of Advance Movement) και  Aikido – Cyprus Aikido Federation.

Δειτε Φωτος

Cyprus Bujinkan Dojo 1 IMG_7921 Cyprus Bujinkan Dojo 2 AM2V8006 Cyprus Bujinkan Dojo 3 AM2V7983 Cyprus Bujinkan Dojo 4 AM2V7938 Cyprus Bujinkan Dojo 5 IMG_7967 TEAM 1 TEAM 2 TEAM 3 TEAM 4 TEAM 5 TEAM 6 TEAM 7 TEAM 8 TEAM 9 TEAM 10 TEAM 11 TEAM 12 TEAM13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Τα επίσημα αποτελέσματα της διοργανώσεις Iron Challenge Cyprus ανακοινώσε σήμερα η Ομοσπονδία του παραδοσιακού Μουαι Ται

Μιχάλης Ζαμπιδης – Ερκαν Βαρολ ( νικητής Μιχάλης Ζαμπιδης με ομόφωνη απόφαση των κριτών 3-0)

Ηλίας Λεωνίδης – Κριστιαν Σοπαρλα ( νικητής Κριστιαν Σοπαρλα μετα απο έγκαταληψη του αντιπάλου )

Μαριος Δημητροβ – Λουκάς Τρυφωνος ( νικητής Μαριος Δημητροβ με απόφαση των κριτών 2-1)

Κύπρος Χριστού – Λεβανις Ρεβασασβιλλι ( νικητής Λεβανης Ρεβασασβιλλι απορυρση μετα απο τραυματισμό )

Βλαμιδηρος αφισηδης – Κωνσταντίνος Γκρεκας ( νικητής Βλαδίμηρος Αφησιδης με απόφαση των κριτών 2-1)

Άννα Κώστα – Λουιζα Χριστοδούλου ( νικήτρια Λουιζα Χριστοδούλου με απόφαση κριτών 2-1)

Παμπος Χαραλαμπους – Σωτήρης Χριστοδούλου ( νικητής Σωτήρης Χριστοδούλου με ομόφωνη απόφαση των κριτών 3-0)

Ανδρονικος Ευριπιδου – Στεφανος Μανώλη ( νικητής Στεφανος Μανώλη με ομόφωνη απόφαση των κριτών 3-0)

Παμπος Γρηγορίου – Κυριακος Αλεπιδης ( νικητής Κυριακος Αλεπιδης με ομόφωνη απόφαση των κριτών 3-0 )

Κώστας Ζηνωνος – Αντώνης Σοφρωνιου ( νικητής Κώστας Ζηνωνος με ομόφωνη απόφαση των κριτών 3-0)

Παναγιώτης Ακριτιδης – Αντώνης Φασουλής ( νικητής Παναγιώτης Ακριτιδης με έγκαταληψη του αντιπάλου)

Σάββας Μιχαηλ – Γιάννης Καγκελίδης ( νικητής Σάββας Μιχαηλ με ομόφωνη απόφαση των κριτών 3-0)

Μιχάλης Μανώλη – Σωκράτης Κερπατσι ( νικητής Σωκράτης Κερπατσι μετα απο αποκλεισμό αντιπάλου για αντίκανονικό χτύπημα)

Χριστός Νικολάου – Ισμαηλ Ελ Μπρουζινη ( νικητής Χριστός Νικολάου με απόφαση κριτών 2-1)

Φωτογραφίες από την εκδήλωση

750 11233523_10204508635144604_939912827850008034_n AM2V5685 AM2V5924 AM2V6033 AM2V6157 AM2V6280 AM2V6486 AM2V6534 AM2V6724 AM2V7008 AM2V7169 AM2V7675 AM2V7866 AM2V8931