swimming 1 1
swimming 1 1

Η ώρα της αναγνώρισης, η ώρα της επιβράβευσης και η ώρα για το χειροκρότημα. Η ώρα της βράβευσης και της εξαργύρωσης των κόπων και της σκληρής δουλειάς, των επιτυχιών και της διάκρισης. Απόψε, λοιπόν στις 7:00 στο Ολυμπιακό Μέγαρο στη Λευκωσία, η Κυπριακή Ομοσπονδία Κολύμβησης, πραγματοποιεί την ετήσια τελετή βράβευσης των κορυφαίων αθλητών και ομίλων για το 2015. Στην εκδήλωση, πέρα από τους αθλητές και ομίλους που θα βραβευθούν, θα δώσουν το παρόν τους και οι αθλητικές αρχές του τόπου. Συνοπτικά όλοι όσοι θα βραβευθούν στη σημερινή γιορτή της ΚΟΕΚ είναι:

 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Κατηγορία Ανδρών: Τσιοπανή Θωμάς, Κονναρής Σεμπάστιαν, Bakhtiarov Alexandre

Κατηγορία Γυναικών: Καραμάνου Χρυσούλα, Χατζηκυριάκου Έλενα, Νεοφύτου Σωτηρία

Κατηγορία Νέων: Πάπα Άνταμς Κυριάκος Άντρεα, Παπαδόπουλος Τάκης, Τουμάζου Ιωάννης

Κατηγορία Νεανίδων: Νεοφύτου Σωτηρία, Καραμάνου Χρυσούλα, Χατζηκυριάκου Έλενα

Κατηγορία Παίδων: Κουσής Πέτρος, Καλαβάς Παναγιώτης, Τζιρτζιπής Σταύρος

Κατηγορία Κορασίδων: Schegoleva Alexandra, Αντωνίου Κάλλια, Παγλά Χρυσή

Κατηγορία Παμπαίδων Α΄: Μούγης Σοφοκλής, Φραγκουλίδης Κωνσταντίνος, Πατσαλίδης Αντώνης

Κατηγορία Παγκορασίδων Α΄: Παπαδοπούλου Χρυστάλλα, Αγαθοκλέους Αφροδίτη, Νικολαίδου Ιόλη

Κατηγορία Παμπαίδων Β΄: Νικολάου Αντώνιο, Χρήστου Γιώργος, Μιτέλλας Μαρίνος

Κατηγορία Παγκορασίδων Β΄: Μπέκου Αναστασία, Τσιτσεκλή Αμαλία, Ζήνωνος Δημητριάνα

Κατηγορία Παμπαίδων Γ΄: Αντωνίου Νικόλας, Γαβριήλ Σπύρος, Τουλουμής Νικόλας

Κατηγορία Παγκορασίδων Γ΄: Χατζηλοίζου Άννα, Νικολαίδου Χριστιάνα, Βιολάρη Μαριτίνα

 

Τιμητικές Διακρίσεις: Καλοψιδιώτης Μάρκος, Χατζηκωνσταντίνου Ιάκωβος, Χατζηττοουλής Κωνσταντίνος, Παπαχαριδήμου Αμβρόσιος, Λοιζίδη Βασιλεία, Ζωτιάδης Γιώργος, Παπαδοπούλου Σοφία, Ιακωβίδης Τζιόζεφ, Ζάγκας Όμηρος

 

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Ανδρών: Ν.Ο. Αμμοχώστου, Ν.Ο. Λεμεσού, Ν.Ο. Λευκωσίας

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Νέων-Νεανίδων: Ν.Ο. Αμμοχώστου, Ν.Ο. Λεμεσού, Ν.Ο. Κερύνειας

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων: Ν.Ο. Αμμοχώστου, Ν.Ο. Κερύνειας, Ν.Ο. Αγλαντζιάς

Ασπίδα 2011-2015: Ν.Ο. Αμμοχώστου

 

 

 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΑΝΟΙΚΤΉΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ

Καλύτερος κολυμβητής: Ιωαννίδης Νικόλας

Καλύτερη κολυμβήτρια: Κύζα Ειρήνη

Παγκύπριο Πρωτάθλημα: Ν.Ο. Κερύνειας, Ν.Ο. Αμμοχώστου, ΑΠΟΕΛ

 

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Πρωτάθλημα Ανδρών: Ν.Ο. Πάφου, Ν.Ο. Λευκωσίας, Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς

Πρωτάθλημα Νέων: Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς, Ν.Ο. Πάφου, Ν.Ο. Λεμεσού

Πρωτάθλημα Παίδων: Ν.Ο. Πάφου, Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς, Ν.Ο. Λευκωσίας

Κύπελλο Ανδρών: Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς

Κύπελλο Παίδων: Ν.Ο. Πάφου

 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ

Χαιλής Κώστας, Χριστοφόρου Κώστας

 

ΕΙΔΙΚΕΣ ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ

Μιχαηλίδης Σταύρος: Πολύχρονη προσφορά και συμμετοχή στους Ολυμπιακούς του 1992

Παναγίδης Χαράλαμπος: Πολύχρονη προσφορά και συμμετοχή στους Ολυμπιακούς του 1992

Μαυρομμάτης Γιώργος: Πολύχρονη προσφορά

Χριστοδούλου Λίζα: Πολύχρονη προσφορά

ΟΠΑΠ Κύπρου: Χορηγός ΚΟΕΚ

Connected Sky: Οικονομική στήριξη

Mc Donald’s Family Restaurant: Οικονομική στήριξη

Petrolina Holdings: Οικονομική στήριξη

Κεντρική Συνεργατική Τράπεζα: Οικονομική στήριξη