tkd.itf .italia
tkd.itf .italia

Οι αγώνες Ανδρών – Γυναικών, Εφήβων – Νεανίδων και Βετεράνων ξεκινούν στο Ρίμινι και θα διαρκέσουν έως την προσεχή Δευτέρα

Με 125 αθλητές και αθλήτριες και στόχο την κορυφή της Ευρώπης, η Εθνική ομάδα ταε κβο ντο ITF βρίσκεται από χθες (01/04) στην Ιταλία, για να πάρει μέρος στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα ταε κβο ντο ITF Ανδρών – Γυναικών, Εφήβων –Νεανίδων και Βετεράνων. Οι αγώνες γίνονται στο Ρίμινι και θα ολοκληρωθούν την προσεχή Δευτέρα (08/04).

Η συγκεκριμένη αποστολή είναι η πιο πολυπληθείς με την οποία  έχει λάβει μέρος η Ελλάδα σε Διεθνή διοργάνωση ταε κβο ντο ITF και οι πρωταθλητές και οι πρωταθλήτριές μας βρίσκονται σε υψηλό  επίπεδο.

Η Εθνική μας ομάδα η οποία είχε κατακτήσει την 3η θέση στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα ταε κβο ντο ITF, τον Αύγουστο του 2018 στο Μινσκ της Λευκορωσίας, είναι έτοιμη να αγωνιστεί  μετά από προετοιμασία πολλών μηνών με ευγενή άμιλλα σύμφωνα με την φιλοσοφία και τις αρχές  του αθλήματος και να κατακτήσει μια θέση ψηλά στην Γενική κατάταξη, με πολλά μετάλλια.

Η σύνθεση της Εθνικής μας Ομάδας:

  • Άνδρες

ΤΟΥΛ: Δεληγιαννίδης Αναστάσιος (1 DAN), Νετκίδης Κωνσταντίνος (2 DAN), Σιμωνίδης Γεώργιος (3 DAN), Τσαϊρέλης (4 DAN)

Ειδικές Τεχνικές: Χούφτας Νικόλαος

Δοκιμές Δύναμης: Τερσενίδης Ιωάννης

Μάχη: Βασιλείου Πέτρος (52κ.), Μπάντης Αχιλλέας (58κ.), Καζαντζίδης Δημήτριος (64κ.), Καρβούνης Τριαντάφυλλος (71κ.), Μπέικος Γεώργιος (78κ.), Καλακίδης Χρήστος (85κ.), Ράπτης Ακριβός (92κ.), Σαλαγκούδης Αναστάσιος (+92κ.)

  • Γυναίκες

ΤΟΥΛ: Αιγίδου Ιωάννα (1 DAN), Καλκίτσα Ελισσάβετ (2 DAN), Κατοστάρα Φωτεινή (3 DAN), Τσαταλμπασίδου Ελένη (4 DAN)

Ειδικές Τεχνικές: Κηπουρού Άννα-Μαρία (77κ.)

Δοκιμές Δύναμης: Βιδάλη Καλλιόπη-Ελεάνα

Μάχη: Τσινίδου Ελεάνα (47κ.), Κατοστάρα Φωτεινή (52κ.), Κουτμουρίδου Σοφία-Σταυρούλα (57κ.), Τσελέκογλου Παρασκευή (62κ.), Στεφανίδου Μαριάνθη (67κ.), Λεκατσά Μαρία (72κ.), Κηπουρού Άννα-Μαρία (77κ.), Κατίνιου Στυλιανή (+77κ.)

  • Έφηβοι

ΤΟΥΛ: Πεκρίδης Αθανάσιος (1 DAN), Ντάκουλας Γεώργιος (2 DAN), Κουτσομπίνας Κωνσταντίνος (3 DAN),

Ειδικές Τεχνικές: Βαλλιάνος Σωκράτης

  • Νεάνιδες

ΤΟΥΛ: Λίβα Βασιλική (1 DAN), Μαρούλη Ελένη (2 DAN), Μαραζάκη Λευκοθέα (3 DAN)

Ειδικές Τεχνικές: Τρέντσιου Χρυσάνθη 

  • Έφηβοι (16-17)

Μάχη: Τζαβάχωβ Δαβίδ (51κ.), Σκούλικας Παντελής (57κ.), Μήλιος Γεώργιος (63κ.), Κουτουνίδης Άγγελος (69κ.), Πουφτής Εμμανουήλ (75κ.), Γιανταμίδης Ιωάννης (+75κ.)

  • Νεάνιδες (16-17)

Μάχη: Ράμμου Χριστίνα (46κ.), Νισσοπούλου Ιωάννα (52κ.), Γεωργιάδη Σοφία (58κ.), Δημητρακοπούλου Κωνσταντίνα (64κ.), Λυκέσα Μαγδαληνή (70κ.), Μάρα Ασεμίνα (+70κ.)

  • Έφηβοι (14-15)

Μάχη: Μαχαιρίδης Ιωάννης (45κ.), Παμπόρης Κωνσταντίνος (50κ.), Κελεσίδης Ευάγγελος (55κ.), Κοτσονούρης-Κοκκίνης Χαρίλαος (60κ.), Μπατγίδης Παναγιώτης (65κ.), Παπακωνσταντίνου Ιωάννης (70κ.), Μπέγκα Ιλιρ (+70κ.)

  • Νεάνιδες (14-15)

Μάχη: Σακοράφα Φωτεινή (40κ.), Βατσίκουρα Δέσποινα (45κ.), Τάγκου Κωνσταντίνα (50κ.), Μπουρδά Παρασκευή (55κ.), Φαναρά Μαρία-Άννα (60κ.), Καμτσόγλου Κωνσταντίνα (65κ.), Καρυοφυλλίδου Χριστίνα (+65κ.)

Στην Εθνική αποστολή συμμετέχει και δεύτερη ομάδα αποτελούμενη από τους παρακάτω:

  • Άνδρες

ΤΟΥΛ: Μαρίνης Στυλιανός (1 DAN), Λαζαρίδης Γεώργιος (2 DAN), Κοκκάλας Παναγιώτης (3 DAN), Ντάνος Δαυίδ-Βασίλειος (4 DAN)

Μάχη: Μαχαιρίδης Θεόδωρος (58κ.), Εμίνωβ Ιωάννης (64κ.), Γαλάνης Εμμανουήλ (71κ.), Αθανασιάδης Παναγιώτης (78κ.), Σιδηρόπουλος Αθηνογένης (85κ.), Σγουραμάλλης Παύλος (+92κ.)

  • Γυναίκες

ΤΟΥΛ: Γκουντουρά Σταυρούλα (1 DAN), Γεωργίτση Σταματίνα (2 DAN), Πλασκασοβίτη Ευτυχία (3 DAN), Βασιλεία Αγγελική (4 DAN)

Μάχη: Πλασκασοβίτη Ευτυχία (47κ.), Αλεξιάδου Δωροθέα (52κ.), Παππά Μαρία-Σπυριδούλα (57κ.), Παπαδάτου Διονυσία (62κ.), Βαρβαλιού Ειρήνη-Κρυσταλλία (67κ.), Γκολέμη Θεοδώρα-Δέσποινα (72κ.),

  • Έφηβοι

ΤΟΥΛ: Πιαστόπουλος Δημήτριος-Σωτήριος (1 DAN), Δημητρίου Κωνσταντίνος (2 DAN), Γραμματικάκης Αντώνιος (3 DAN)

  • Νεάνιδες

ΤΟΥΛ: Νετκίδου Μαρία (1 DAN), Μήτσου Ασπασία (2 DAN)

  • Βετεράνοι
  • Έφηβοι (16-17)

Μάχη: Συρμάς Μάρκος (51κ.), Καρβούνης Παναγιώτης (57κ.), Γραμματικάκης Αντώνιος (63κ.), Μακρίδης Ανδρέας (69κ.), Παρούνοφ Γεώργιος (75κ.), Βενετόπουλος Θανάσης (+75κ.) 

  • Νεάνιδες (16-17)

Μάχη: Τσίγγου Χριστίνα (40κ.), Γκατζιόλα Σοφία (46κ.), Αρχιπώβα Άννα (52κ.), Ομάρ Χρυσάνθη-Τζενίν (58κ.), Μαρούλη Ελένη (64κ.), Παππά Ελευθερία (70κ.), Τσεβά Μαρία (+70κ.)  


Όλες οι Αθλητικές Ειδήσεις από την Κύπρο, την  Ελλάδα και τον Κόσμο,  στο actioninsports.com

  • Διάβασε όλες τις ειδήσεις μας στο Google
  • Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
  • Ακολούθησε μας στο Twitter - Instagram - Linkedin
  • Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube