Ο νικητής πέτυχε το απόλυτο 50/50!

 Ο κυνηγός Νίκος Χριστοδούλου του Κυνηγετικού Συλλόγου Αγίου Επιφανίου και η ομάδα του Κ.Σ. «Φραγκολίνα» Καϊμακλίου, ήταν οι μεγάλοι νικητές του τρίτου αγώνα του Επαρχιακού Πρωταθλήματος Σκοποβολής, που διοργανώνει η Σκοπευτική Οργάνωση Λευκωσίας σε συνεργασία με την Επαρχιακή Επιτροπή της ΚΟΚ & ΔΑΖ Λευκωσίας. Ο αγώνας έγινε την περασμένη Κυριακή 27 Μαΐου στις εγκαταστάσεις σπόρτιγκ του Ολυμπιακού σκοπευτηρίου «Λάκης Ψημολοφίτης» στα Λατσιά και σ’ αυτόν συμμετείχαν κυνηγοί και κυνηγετικοί σύλλογοι της επαρχίας Λευκωσίας.

Ο νικητής πέτυχε το απόλυτο 50/50 και τερμάτισε στην πρώτη θέση της Α’ κατηγορίας των κυνηγών, ενώ στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο Παντελής Παντελή του Κ.Σ. Λυμπιών με 47/50 και στους βετεράνους κυνηγούς ο Άγγελος Λοΐζου του Κ.Σ. «Φτέλια» Γερίου με 43/50. Στην εφηβική κατάταξη πρώτος τερμάτισε ο νεαρός Γιάννης Νεοφύτου του Κ.Σ. «Πανσόλειος» Ευρύχου με 38/50.  Από πλευράς σκοπευτών, ο Πέτρος Ιωάννου της ΣΚΟΛΕΥ με 47/50 πήρε την πρώτη θέση στην Α’ κατηγορία, ο Θέμης Τσαγγαρίδης του Κ.Σ. «Φραγκολίνα» ήταν ο νικητής στη Β’ κατηγορία με 46/50 και ο Ανδρέας Εφέ της Κ.Ε. Λυθροδόντα στους βετεράνους σκοπευτές με 47/50.

Στην ομαδική κατάταξη πίσω από τη νικήτρια ομάδα του Κ.Σ. «Φραγκολίνα» που συγκέντρωσε 172/200 τερμάτισε η ομάδα του Κ.Σ. «Φτέλια» Γερίου με 171/200, ενώ την τρίτη θέση κατέλαβε η ομάδα «Πολύκαττος» της Αγίας Μαρίνας Ξυλιάτου με 170/200.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του τρίτου πρωταθληματικού αγώνα του Στ’ Επαρχιακού Πρωταθλήματος Σκοποβολής Λευκωσίας ήταν τα ακόλουθα:

ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

  1. Κ.Σ. «Φραγκολίνα» Καϊμακλίου 172/200
  2. Κ.Σ. «Φτέλια» Γερίου 171/200
  3. «Πολύκαττος» Αγ. Μαρίνας Ξυλιάτου 170/200
  4. Κ.Σ. Πέρα Ορεινής 166/200
  5. Κ.Σ. «Σπίθα» Λατσιών 155/200
  6. Κ.Ε. Λυθροδόντα 163/200  

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΥΝΗΓΩΝ

  1. Νίκος Χριστοδούλου Κ.Σ. Αγίου Επιφανίου 50/50
  2. Γιάννης Κωνσταντινίδης «Πολύκαττος» Αγ. Μαρίνας 46/50
  3. Ηλίας Χαραλάμπους «Πλουμί» Κοκκινοτριμιθιάς 46/50
  4. Άκης Λεωνίδου Κ.Σ. Πυργών 45/50
  5. Στέλιος Στυλιανού Κ.Σ. Πέρα Ορεινής 45/50
  6. Ρένος Θεοφάνους Κ.Ε. Λυθροδόντα 44/50

Β’ ΚΑΤΓΟΡΙΑ ΚΥΝΓΩΝ

  1. Παντελής Παντελή Κ.Σ. Λυμπιών 47/50
  2. Ηλίας Κωνσταντίνου «Πολύκαττος» Αγ. Μαρίνας 45/50
  3. Δάκης Μαυρουδής Κ.Σ. «Φτέλια»Γερίου 43/50
  4. Μιχάλης Μιχαήλ Κ.Σ. «Αετός» Πλατανιστάσας 43/50
  5. Πανίκος Παναγιώτου Κ.Σ. Αναλιόντα 42/50
  6. Παύλος Ροδοσθένους Κ.Σ. «Φτέλια»Γερίου 42/50

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ

  1. Γιάννης Νεοφύτου «Πανσόλειος» Ευρύχου 38/50
  2. Αργύρης Αγαπίου Κ.Ε. Λυθροδόντα 36/50
  3. Χρίστος Μαρκίδης «Πανσόλειος» Ευρύχου 36/50

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΚΟΠΕΥΤΩΝ

  1. Πέτρος Ιωάννου ΣΚΟΛΕΥ 47/50
  2. Βασίλης Βασιλείου ΣΚΟΛΕΥ 46/50
  3. Γρηγόρης Γρηγορίου ΣΚΟΚΕΡ 45/50

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΚΟΠΕΥΤΩΝ

  1. Θέμης Τσαγγαρίδης «Φραγκολίνα» Καϊμακλίου 46/50
  2. Μιχάλης Παπανικολάου ΣΚΟΚΕΡ 43/50
  3. Κωνσταντίνος Φιλίππου ΣΚΟΚΕΡ 42/50

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ

  1. Ανδρέας Εφέ Κ.Ε. Λυθροδόντα 47/50
  2. Κυριάκος Πατσαλίδης ΣΚΟΚΕΡ 43/50
  3. Νεοκλής Ιωνά Κ.Ε. Λευκωσίας 41/50

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ:

  • Στιγμιότυπα από τον αγώνα