petrounias cluj 760x390
petrounias cluj 760x390

Με δύο εντυπωσιακές εμφανίσεις και ισάριθμες προκρίσεις για τον τελικό των κρίκων, από τον ασυναγώνιστο Λευτέρη Πετρούνια και από τον διαρκώς βελτιούμενο Κωνσταντίνο Κωνσταντινίδη, άνοιξε για την ελληνική ενόργανη γυμναστική η αυλαία του Τσάλεντζ καπ του Παρισιού (16-17 Σεπτεμβρίου).

Η διοργάνωση της γαλλικής πρωτεύουσας αποτελεί την πρόβα τζενεράλε ενόψει του παγκόσμιου πρωταθλήματος, που θα ακολουθήσει σε δύο εβδομάδες στο Μόντρεαλ.

 

Στην πρώτη του αγωνιστική παρουσία έπειτα από τον περασμένο Απρίλιο, όταν και κατέκτησε στη Ρουμανία τον τρίτο συνεχόμενο ευρωπαϊκό τίτλο του, ο Λευτέρης Πετρούνιας ήταν επιβλητικός στο αγαπημένο του όργανο:

Με 15,450 βαθμούς, σε πρόγραμμα με συντελεστή δυσκολίας 6,30, ο 27χρονος «άρχοντας των κρίκων» συγκέντρωσε την υψηλότερη βαθμολογία του προκριματικού και έδειξε ότι δεν έχει σαρώσει τυχαία όλα τα χρυσά μετάλλια, σε κάθε αγώνα του εδώ και 19 ολόκληρους μήνες…

 

Αυτονόητα, θα είναι το απόλυτο φαβορί για τη νίκη και στον τελικό της Κυριακής (17/09, 15:30 – 16:20 ώρα Ελλάδας), όπου θα δηλώσει δικαιωματικά παρών και ο Κωνσταντίνος Κωνσταντινίδης, αφού εκτέλεσε εξαιρετικά το ανανεωμένο πρόγραμμά του (αρχική αξία 6,20) και συγκέντρωσε 14,700 βαθμούς, επίδοση που τον έφερε στην 4η θέση του προκριματικού και δημιουργεί προσδοκίες μεταλλίου.

 

Οι δύο Έλληνες σπεσιαλίστες χειροκροτήθηκαν θερμά από τους φιλάθλους στο «Μπερσί», αλλά το γεγονός της ημέρας ήταν η συγκινητική επανεμφάνιση του Σαμίρ Αΐτ Σαΐντ, δεκατρείς μήνες μετά τον φρικτό τραυματισμό του στους Ολυμπιακούς του Ρίο, όπου είχε υποστεί διπλό συντριπτικό κάταγμα κνήμης έπειτα από άσχημη προσγείωσή του στο άλμα. Ο Γάλλος πρωταθλητής των κρίκων, κάτοχος τεσσάρων μεταλλίων σε ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, τερμάτισε 2ος στον προκριματικό πίσω από τον Πετρούνια, με 14,900 βαθμούς.

 

Τρίτος μεταξύ των φιναλίστ ήταν ο Τσεν Τσιχ-Γιου από την Κινεζική Ταϊπέι (14,750 β.), έχοντας πάντως ελάχιστη διαφορά από τον Κ. Κωνσταντινίδη, ενώ την οκτάδα του τελικού των κρίκων συμπλήρωσαν κατά σειρά οι Βαχάγκν Νταβτιάν (Αρμενία, 14,700 β.), Ολέγκ Βερνιάιεφ (Ουκρανία, 14,550 β.), Καζουγιούκι Τακέντα (Ιαπωνία, 14,450 β.) και Αρτούρ Νταβτιάν (Αρμενία, 14,350 β.).

 

Μακριά από τη διάκριση έμειναν, αντίθετα, οι υπόλοιποι εκπρόσωποι της Εθνικής ανδρών που πήραν μέρος στο πρώτο σκέλος του προκριματικού, στη διοργάνωση της Γαλλίας:

Ο Γιώργος Χατζηευσταθίου έμεινε εκτός προνομιούχου οκτάδας στον πλάγιο ίππο (19ος με 13,500 β.), ενώ ο Αντώνης Τανταλίδης είχε πτώση τόσο στο έδαφος (36ος με 11,900 β.) όσο και στον πλάγιο ίππο (35ος με 11,600 β.), όπως επίσης και ο Χριστόφορος Κωνσταντινίδης, που αγωνίστηκε στο έδαφος (42ος με 10,500 β.).

 

Η ελληνική παρουσία στους προκριματικούς ολοκληρώνεται με την συμμετοχή του Νίκου Ηλιόπουλου στο μονόζυγο, στο απογευματινό σκέλος του αποψινού αγωνιστικού προγράμματος (18:00 – 20:30 ώρα Ελλάδας).

 

Το Τσάλεντζ καπ του Παρισιού, που πραγματοποιείται με την συμμετοχή περίπου 200 αθλητών και αθλητριών (110 άνδρες, 90 γυναίκες) από 37 χώρες, χρησιμεύει ως το τελικό τεστ προετοιμασίας πριν από το παγκόσμιο πρωτάθλημα ενόργανης, το οποίο θα διεξαχθεί στο Μόντρεαλ του Καναδά (2-8 Οκτωβρίου).

 

Τα αποτελέσματα μέχρι στιγμής:

The 2017 Paris Challenge Cup was held from September 16 through September 17 in Paris, France.

Women’s Vault Qualification Results

RankAthleteNationDENDTotalAverage
1Coline DevillardFrance5.88.800 14.60014.150
5.48.400 13.700
2Boglarka DevaiHungary5.48.750 14.15014.100
5.28.850 14.050
3Oksana ChusovitinaUzbekistan4.48.750 13.15013.450
4.88.950 13.750
4Yamilet PeñaDominican Republic5.48.050 13.35013.450
5.08.550 13.550
5Sarah VossGermany4.68.750 13.35013.175
4.68.400 13.000
6Michelle TimmGermany4.69.050 13.65012.950
3.58.750 12.250
7Ema KajicCroatia4.68.400 12.90012.925
4.48.550 12.950
8Jasmin MaderAustria4.68.650 13.25012.825
4.08.400 12.400
9Tjasa KysselefSlovenia4.87.450 12.25012.750
4.68.650 13.250
10Shailee WeissIsrael4.68.500 13.10012.700
3.78.600 12.300
11Ruba Al DaoudJordan4.68.250 12.85012.675
4.28.300 12.500
12Sofie BråtenNorway4.08.900 12.90012.600
3.78.600 12.300
13Wilma MalinFinland3.58.250 11.75012.475
4.29.000 13.200
14Teja BelakSlovenia4.07.700 11.70012.225
5.07.750 12.750
15Chaimaa ZemzamiMorocco4.08.350 12.35012.200
3.78.350 12.050
16Valentina PardoColombia4.18.150 12.25012.125
4.08.000 12.000
17Dayana ArdilaColombia5.07.100 12.00012.000
3.78.300 12.000
18Maija LeinonenFinland4.27.450 11.65011.900
3.78.450 12.150
19Melanie De Jesus Dos SantosFrance5.48.650 14.0507.025
0.00.000 0.000
20Farah SalemEgypt4.08.450 12.4506.225
0.00.000 0.000
21Sofie SkåttunNorway3.78.450 12.1506.075
0.00.000 0.000
22Gaya GiladiIsrael4.27.200 11.4005.700
0.00.000 0.000

Women’s Bars Qualification Results

RankAthleteNationDENDTotal
1Nina DerwaelBelgium6.38.400 14.700
2Melanie De Jesus Dos SantosFrance5.88.300 14.100
3Georgia-Mae FentonGreat Britain5.58.350 13.850
4Diana VarinskaUkraine5.97.950 13.850
5Larisa IordacheRomania6.27.600 13.800
6Barbora MokosovaSlovakia5.18.100 13.200
7Lorette CharpyFrance5.47.700 13.100
8Rune HermansBelgium5.37.750 13.050
9Claudia FragapaneGreat Britain4.98.000 12.900
10Michelle TimmGermany4.87.950 12.750
11Nora FernandezSpain5.17.650 12.750
 Sanne WeversNetherlands5.17.650 12.750
13Jonna AdlertegSweden6.06.700 12.700
14Angelina RadivilovaUkraine5.37.300 12.600
15Ana PerezSpain5.76.900 12.600
16Carina KröllGermany4.77.600 12.300
17Lucija HribarSlovenia4.47.850 12.250
18Jasmin MaderAustria4.96.950 11.850
19Boglarka DevaiHungary4.86.800 11.600
20Ioana CrisanRomania4.96.700 11.600
21Nicolle CastroMexico4.87.000-0.311.500
22Sherine El ZeinyEgypt4.96.600 11.500
23Jimena MorenoMexico5.06.350 11.350
24Maija LeinonenFinland4.26.950 11.150
25Mariana CarvalhoPortugal4.36.600 10.900
26Valentina PardoColombia4.46.500 10.900
27Yamilet PeñaDominican Republic4.36.450 10.750
28Wilma MalinFinland4.26.500 10.700
29Sofie BråtenNorway4.06.500 10.500
30Beatriz DiasPortugal3.66.550 10.150
31Farah HusseinEgypt5.15.350-0.310.150
32Myriam El KoukhoMorocco4.45.300 9.700
33Dominika KorpovaSlovakia3.95.300 9.200
34Elisa HämmerleAustria4.05.000 9.000
35Sofie SkåttunNorway3.55.600 8.900
36Ruba Al DaoudJordan3.04.700-0.37.400

Women’s Beam Qualification Results

RankAthleteNationDENDTotal
1Larisa IordacheRomania6.78.300 15.000
2Marine BoyerFrance5.98.350 14.250
3Sanne WeversNetherlands5.58.600 14.100
4Sarah VossGermany5.48.150 13.550
5Claudia FragapaneGreat Britain5.37.950 13.250
6Melanie De Jesus Dos SantosFrance5.77.300 13.000
7Nina DerwaelBelgium5.27.800-0.112.900
8Farah HusseinEgypt5.07.850 12.850
9Ana DerekCroatia4.58.300 12.800
10Maija LeinonenFinland4.78.050 12.750
11Lieke WeversNetherlands5.17.700-0.112.700
12Ana PerezSpain4.97.650 12.550
13Teja BelakSlovenia4.58.000 12.500
14Diana VarinskaUkraine4.97.500 12.400
15Valeriia IarmolenkoUkraine5.37.150-0.112.350
16Ioana CrisanRomania5.27.000 12.200
17Valentina PardoColombia4.97.150 12.050
18Rune HermansBelgium5.36.750 12.050
19Ofir KremerIsrael4.17.900 12.000
20Jimena MorenoMexico5.26.900-0.112.000
21Lucija HribarSlovenia4.47.400 11.800
22Georgia-Mae FentonGreat Britain4.96.950-0.111.750
23Barbora MokosovaSlovakia5.06.750 11.750
24Sherine El ZeinyEgypt4.86.750-0.111.450
25Mariana CarvalhoPortugal4.76.350 11.050
26Nora FernandezSpain5.25.800 11.000
27Carina KröllGermany4.17.300-0.510.900
28Ginna EscobarColombia4.46.500 10.900
29Beatriz DiasPortugal4.86.000 10.800
30Boglarka DevaiHungary4.46.450-0.110.750
31Sofie BråtenNorway4.66.150 10.750
32Yamilet PeñaDominican Republic4.36.500-0.110.700
33Elisa HämmerleAustria4.16.550 10.650
34Marlies MännersdorferAustria4.56.150 10.650
35Ruba Al DaoudJordan4.06.050-0.19.950
36Sofie SkåttunNorway4.75.200 9.900
37Dominika KorpovaSlovakia3.26.650 9.850
38Gaya GiladiIsrael4.74.750 9.450
39Myriam El KoukhoMorocco3.74.500-0.18.100

Women’s Floor Qualification Results

RankAthleteNationDENDTotal
1Claudia FragapaneGreat Britain5.58.300 13.800
2Larisa IordacheRomania5.58.200 13.700
3Melanie De Jesus Dos SantosFrance5.28.150-0.113.250
4Diana VarinskaUkraine5.27.950 13.150
5Ioana CrisanRomania5.17.950 13.050
6Ana PerezSpain5.27.850 13.050
7Marine BoyerFrance5.17.900 13.000
8Rune HermansBelgium4.88.150 12.950
9Ana DerekCroatia5.07.900 12.900
10Barbora MokosovaSlovakia4.68.200 12.800
11Nina DerwaelBelgium5.07.750 12.750
12Boglarka DevaiHungary5.27.550-0.112.650
13Marlies MännersdorferAustria4.28.000 12.200
14Tjasa KysselefSlovenia4.47.700 12.100
15Mariana CarvalhoPortugal4.57.600 12.100
16Laura BechdejuSpain4.77.400 12.100
17Sherine El ZeinyEgypt4.27.950-0.112.050
18Yamilet PeñaDominican Republic4.77.300 12.000
19Valeriia IarmolenkoUkraine4.37.650 11.950
20Sofie BråtenNorway4.57.500-0.111.900
21Dayana ArdilaColombia4.67.550-0.311.850
22Ruba Al DaoudJordan4.67.250 11.850
23Maija LeinonenFinland4.37.500 11.800
24Beatriz DiasPortugal4.57.300 11.800
25Jasmin MaderAustria4.27.450 11.650
26Sofie SkåttunNorway4.47.150 11.550
27Amélie FöllingerGermany5.06.550 11.550
28Shailee WeissIsrael4.17.400 11.500
29Lucija HribarSlovenia4.17.100 11.200
30Michelle TimmGermany4.66.750-0.311.050
31Ana PoscicCroatia4.36.700 11.000
32Farah SalemEgypt3.76.650 10.350
33Myriam El KoukhoMorocco4.15.800 9.900
34Chaimaa ZemzamiMorocco4.05.700 9.700
35Dominika KorpovaSlovakia4.15.550-0.19.550

Men’s Floor Qualification Results

RankAthleteNationDENDTotal
1Rayderley ZapataSpain6.48.500-0.114.800
2Artem DolgopyatIsrael6.58.300 14.800
3Bram VerhofstadNetherlands5.98.500 14.400
4Petro PakhniukUkraine5.98.300 14.200
5Jorge VegaGuatemala6.08.100 14.100
6Tomas GonzalezChile5.98.100 14.000
7Oleg VerniaievUkraine6.47.600 14.000
8Marian DragulescuRomania6.57.750-0.313.950
9Heikki SaarenketoFinland5.78.100 13.800
10Joel PlataSpain5.88.000 13.800
11Rok KlavoraSlovenia5.78.050 13.750
12Vlad CotunaRomania5.87.950 13.750
13Emil SoravuoFinland5.58.200 13.700
14Filip LidbeckSweden5.58.100 13.600
15Edgar BouletFrance6.07.900-0.313.600
16Takumi SatoJapan6.27.250-0.113.350
17Maxime GentgesBelgium5.48.200-0.313.300
18Christopher SoosSweden5.38.000 13.300
19Andres MartinezColombia5.67.750-0.113.250
20Yahor SharamkouBelarus5.57.700 13.200
21Casimir SchmidtNetherlands6.07.300-0.113.200
22David BishopNew Zealand5.28.000-0.113.100
23Abdelrahman El ZamzamyEgypt5.37.700 13.000
24Takaaki SuginoJapan5.97.150-0.112.950
25Scott CostinAustralia5.07.900 12.900
26Daniel VillafaneArgentina5.37.600 12.900
27Michael SorokineIsrael4.98.250-0.312.850
28Ryan OehrleinCanada4.97.850 12.750
29Tomas KuzmickasLithuania5.76.900-0.112.500
30Robert TvorogalLithuania5.47.050 12.450
 Krisztian BoncserHungary5.47.050 12.450
32Jossimar CalvoColombia5.67.100-0.312.400
33Omar MohamedEgypt6.06.550-0.312.250
34Slavomir MichnakSlovakia4.47.650 12.050
35Dzianis SanuvonhBelarus5.56.850-0.312.050
36Antonios TantalidisGreece6.06.300-0.411.900
37Dirk KathanAustria5.56.300 11.800
38Hamza HossainiMorocco5.46.350 11.750
39Abderrazak NasserMorocco4.76.950-0.111.550
40Lee Chih KaiChinese Taipei5.36.400-0.211.500
41Adham Al SqourJordan5.15.450 10.550
42Christoforos KonstantinidisGreece5.45.500-0.410.500
43Gabriel SwanAustralia6.04.300-0.110.200
44Jonathan VrolixBelgium5.64.400-0.19.900
45Amos ChanNew Zealand3.95.850-0.39.450
46Franco GutierrezArgentina4.54.700-0.68.600

Men’s Pommel Horse Qualification Results

RankAthleteNationDENDTotal
1Cyril TommasoneFrance6.38.950 15.250
2Takaaki SuginoJapan6.48.450 14.850
3Saso BertonceljSlovenia6.18.650 14.750
4Slavomir MichnakSlovakia5.58.800 14.300
5Bart DeurlooNetherlands5.88.500 14.300
6Cristian BatagaRomania6.08.200 14.200
7Prashanth SellathuraiAustralia6.08.150 14.150
8Petro PakhniukUkraine5.98.200 14.100
9Artur DavtyanArmenia5.88.250 14.050
10Jakov VlahekCroatia5.58.450 13.950
11Jossimar CalvoColombia6.37.650 13.950
12Artem DolgopyatIsrael5.58.350 13.850
13Lee Chih KaiChinese Taipei6.07.850 13.850
14Ivan RittschikGermany6.47.450 13.850
15Robert SeligmanCroatia5.87.950 13.750
16Andreas TobaGermany6.07.700 13.700
17Tomas KuzmickasLithuania4.78.800 13.500
18Abdelrahman El ZamzamyEgypt5.28.300 13.500
19Georgios ChatziefstathiouGreece5.87.700 13.500
20Boudewijn de VriesNetherlands6.07.500 13.500
21Harutyun MerdinyanArmenia6.17.350 13.450
22Maxime GentgesBelgium5.67.750 13.350
23Zachari HrimecheFrance5.18.100 13.200
24Jorden O’Connell-InnsNew Zealand5.47.750 13.150
25Robert TvorogalLithuania5.37.700 13.000
26Zoltan KallaiHungary5.97.100 13.000
27Xheni DyrmishiAustria5.57.250 12.750
28Andres MartinezColombia5.27.450 12.650
29Ahmad Abu Al SoudJordan5.86.850 12.650
30Michael SorokineIsrael5.37.250 12.550
31Hsu Ping ChienChinese Taipei5.76.700 12.400
32Alberto TallonSpain4.97.300 12.200
33Oleg VerniaievUkraine6.85.400 12.200
34Cory PatersonCanada5.26.550 11.750
35Antonios TantalidisGreece5.36.300 11.600
36Bank SelmecziHungary5.46.200 11.600
37Alexandru UrsacheRomania5.75.900 11.600
38Adham Al SqourJordan4.86.700 11.500
39Omar MohamedEgypt4.56.750 11.250
 Abderrazak NasserMorocco4.56.750 11.250
41Joel PlataSpain5.35.850 11.150
42Mitchell JonesAustralia4.95.750 10.650
43Franco GutierrezArgentina4.55.750 10.250
44Amos ChanNew Zealand3.95.900 9.800

Men’s Rings Qualification Results

RankAthleteNationDENDTotal
1Eleftherios PetrouniasGreece6.39.150 15.450
2Samir Aït SaïdFrance6.28.700 14.900
3Chen Chih YuChinese Taipei6.38.450 14.750
4Konstantinos KonstantinidisGreece6.28.500 14.700
5Vahagn DavtyanArmenia6.38.400 14.700
6Oleg VerniaievUkraine6.08.550 14.550
7Kazuyuki TakedaJapan5.98.550 14.450
8Artur DavtyanArmenia5.78.650 14.350
9Abdelrahman El ZamzamyEgypt6.18.250 14.350
10Vinzenz HöckAustria5.98.400 14.300
11Ali ZahranEgypt6.28.000 14.200
 Kristopher BohorquezColombia6.28.000 14.200
13Marcel NguyenGermany5.88.300 14.100
14Cristian BatagaRomania5.88.150 13.950
15Ruben LopezSpain5.78.150 13.850
16Andreas TobaGermany6.07.800 13.800
17Jossimar CalvoColombia5.58.150 13.650
18Alberto TallonSpain5.77.950 13.650
19Daniel VillafaneArgentina5.67.850 13.450
20Igor RadivilovUkraine6.37.150 13.450
21Ryan OehrleinCanada5.97.500 13.400
22Hsu Ping ChienChinese Taipei5.18.050 13.150
23Osvaldo MartinezArgentina5.07.850 12.850
24Mikhail KoudinovNew Zealand4.58.200 12.700
25William BromanSweden4.97.800 12.700
26Vlad CotunaRomania5.57.050 12.550
27Michael FusseneggerAustria5.86.650 12.450
28Norbert DudasHungary5.37.100 12.400
29Gabriel SwanAustralia4.57.800 12.300
30Adham Al SqourJordan4.77.400 12.100
31Mitchell JonesAustralia5.46.450 11.850
32Damien CachiaCanada4.66.000 10.600

Men’s Vault Qualification Results

RankAthleteNationDENDTotalAverage
1Marian DragulescuRomania5.69.350 14.95014.825
5.49.300 14.700
2Igor RadivilovUkraine5.69.450 15.05014.775
5.68.900 14.500
3Artur DavtyanArmenia5.69.400-0.114.90014.700
4.89.700 14.500
4Oleg VerniaievUkraine5.69.100-0.314.40014.550
5.69.100 14.700
5Takumi SatoJapan5.68.950-0.114.45014.550
5.29.450 14.650
6Loris FrascaFrance5.69.050-0.114.55014.450
5.68.850 14.350
7Audrys Nin ReyesDominican Republic5.68.900 14.50014.200
5.29.000 13.900
8Gabriel SwanAustralia5.29.200 14.40014.175
4.89.150 13.950
9Cristian BatagaRomania5.29.100-0.114.20014.100
4.89.200 14.000
10Zachari HrimecheFrance5.68.050 13.65014.050
5.29.250 14.450
11Kazuyuki TakedaJapan5.28.850-0.313.75013.925
4.89.300 14.100
12Emil SoravuoFinland4.89.000 13.80013.775
4.49.350 13.750
13Yahor SharamkouBelarus5.29.200 14.40013.750
5.28.000 13.100
14Jorge VegaGuatemala5.68.000-0.313.30013.750
5.29.000 14.200
15Hamza HossainiMorocco5.28.950 14.15013.750
4.88.550 13.350
16Heikki SaarenketoFinland5.28.850 14.05013.700
4.09.350 13.350
 Filip LidbeckSweden4.89.250 14.05013.700
4.09.350 13.350
18Lee Chih KaiChinese Taipei5.28.250-0.113.35013.600
4.89.050 13.850
19Abdelrahman El ZamzamyEgypt4.89.250 14.05013.550
5.27.850 13.050
20Dzianis SanuvonhBelarus5.28.250-0.313.15013.425
4.88.900 13.700
21Daniel VillafaneArgentina5.28.750-0.313.65013.350
4.09.050 13.050
22Omar MohamedEgypt5.28.050 13.25013.300
4.88.550 13.350
23David BishopNew Zealand4.87.850-0.312.35012.775
4.48.900 13.200
24Damien CachiaCanada4.08.600 12.60012.750
5.27.700 12.900
25Franco GutierrezArgentina4.47.650-0.111.95012.400
4.08.850 12.850
26Mohamed BourguiegAlgeria5.28.700-0.313.6006.800
0.00.000 0.000

Men’s P-Bars Qualification Results

RankAthleteNationDENDTotal
1Petro PakhniukUkraine6.78.200 14.900
2Axel AugisFrance6.18.650 14.750
3Oleg VerniaievUkraine6.08.700 14.700
4Marcel NguyenGermany5.98.450 14.350
5Kazuyuki TakedaJapan5.88.350 14.150
6Tomas KuzmickasLithuania5.58.600 14.100
7Robert TvorogalLithuania5.58.550 14.050
8Epke ZonderlandNetherlands5.98.100 14.000
 Vlad CotunaRomania5.98.100 14.000
10Kristopher BohorquezColombia5.48.450 13.850
11Artur DavtyanArmenia4.59.300 13.800
12Mikhail KoudinovNew Zealand6.17.650 13.750
 Norbert DudasHungary6.17.650 13.750
14Ruben LopezSpain5.68.100 13.700
15Frank RijkenNetherlands5.87.900 13.700
16Jossimar CalvoColombia6.27.500 13.700
17Abdelrahman El ZamzamyEgypt5.58.100 13.600
18Yusuke TanakaJapan5.48.050 13.450
19Joel PlataSpain5.47.900 13.300
20Dzianis SanuvonhBelarus5.28.050 13.250
21Omar MohamedEgypt5.18.100 13.200
22Loris FrascaFrance5.67.600 13.200
23Hamza HossainiMorocco4.98.200 13.100
24Noah KuavitaBelgium5.57.600 13.100
25Andrei GrozaRomania5.57.600 13.100
26Michael SorokineIsrael4.88.200 13.000
27Osvaldo MartinezArgentina5.37.650 12.950
28Ilan KorchakIsrael4.68.000 12.600
29Cory PatersonCanada5.27.400 12.600
30Lee Chih KaiChinese Taipei4.87.750 12.550
31Daniel VillafaneArgentina5.27.350 12.550
32Audrys Nin ReyesDominican Republic5.86.700 12.500
33Maxime GentgesBelgium5.27.100 12.300
34Christopher SoosSweden4.67.650 12.250
35William BromanSweden3.97.950 11.850
36Jorden O’Connell-InnsNew Zealand4.86.950 11.750
37Hillal MetidjiAlgeria5.16.550 11.650
38Hsu Ping ChienChinese Taipei4.96.700 11.600
39Adham Al SqourJordan5.16.450 11.550
40Abderrazak NasserMorocco3.87.150 10.950
41Mitchell JonesAustralia4.95.800 10.700

Men’s High Bar Qualification Results

 

RankAthleteNationDENDTotal
1Yusuke TanakaJapan6.18.550 14.650
2Epke ZonderlandNetherlands6.08.450 14.450
3Tin SrbicCroatia6.18.200 14.300
4Edgar BouletFrance6.28.050 14.250
5Bart DeurlooNetherlands6.18.000 14.100
6Axel AugisFrance5.98.100 14.000
7Andreas BretschneiderGermany6.57.200 13.700
8Takaaki SuginoJapan5.68.050 13.650
9Tomas KuzmickasLithuania5.18.400 13.500
10Ruben LopezSpain5.67.850 13.450
11David VecsernyesHungary5.87.650 13.450
12Nikolaos IliopoulosGreece5.47.950 13.350
13Vlad CotunaRomania5.97.450 13.350
14Oleg VerniaievUkraine5.87.450 13.250
15Andres MartinezColombia5.37.900 13.200
16Petro PakhniukUkraine5.08.050 13.050
17Ivan RittschikGermany5.77.250 12.950
18Noah KuavitaBelgium5.37.450 12.750
19Abdelrahman El ZamzamyEgypt5.57.250 12.750
20Robert TvorogalLithuania5.17.550 12.650
21Joel PlataSpain5.86.800 12.600
22Franco GutierrezArgentina4.97.650 12.550
23Maxime GentgesBelgium5.27.300 12.500
24David BishopNew Zealand4.87.650 12.450
25Andrei GrozaRomania5.37.100 12.400
26Hsu Ping ChienChinese Taipei4.97.300 12.200
 Osvaldo MartinezArgentina4.97.300 12.200
28Mohamed ReghibAlgeria5.46.800 12.200
29Jossimar CalvoColombia5.36.850 12.150
30Dzianis SanuvonhBelarus5.16.850 11.950
31Christopher SoosSweden4.37.350 11.650
32Cory PatersonCanada5.36.300 11.600
33Ilan KorchakIsrael4.56.950 11.450
34Michael SorokineIsrael4.76.750 11.450
35Anton KovacevicCroatia5.06.250 11.250
36Mikhail KoudinovNew Zealand4.76.350 11.050
37Adham Al SqourJordan5.15.450 10.550
38Audrys Nin ReyesDominican Republic4.85.550 10.350