Ολοκληρώθηκε σήμερα Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2016 το διεθνές τουρνουά Μπάτμιντον “Cyprus U17 & Youth International 2016” με τους ημιτελικούς αγώνες της κατηγορίας κάτω των 17 ετών καθώς και τους τελικούς των κατηγοριών κάτω των 11, 13, 15 και 17.

Οι αγώνες ήταν αρκετά συναρπαστικοί και πρόσφεραν πλούσιο θέαμα στους παρευρισκόμενους. Αρκετός κόσμος επισκέφτηκε τις αθλητικές εγκαταστάσεις του Πανεπιστήμιου Κύπρου για να θαυμάσει τους αγώνες.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

Κάτω των 11 ετών

Μονό αγοριών

  • Ιωάννης Ταμπούρλας (Κύπρος)
  • Παναγιώτης Αδάμου (Κύπρος)
  • Νικόλας Κοκόσης (Κύπρος) – Νικόλας Πίσσης (Κύπρος)

Μονό κοριτσιών

  • Μαρία Ελένη Αριστοπούλου (Κύπρος)
  • Κατερίνα Σπυριδοπούλου (Ελλάδα)
  • Alina Berhelson (Ισραήλ) – Άντρεα Γεωργίου (Κύπρος)

Διπλό αγοριών

  • Παναγιώτης Αδάμου (Κύπρος)/ Ιωάννης Ταμπούρλας (Κύπρος)
  • Χρίστος Γεωργίου (Κύπρος) / Νικόλας Κοκόσης (Κύπρος)
  • Ευέλθον Χατζηπαντελής (Κύπρος)/ Νικόλας Πίσσης (Κύπρος)- Φρίξος Χατζηπροκόπης (Κύπρος)/ Κυριάκος Ιωαννίδης (Κύπρος)

Διπλό κοριτσιών

  • Μαρία Ελένη Αριστοπούλου (Κύπρος)/ Αντωνία Τερζή (Κύπρος)
  • Άνθια Αθηνοδόρου (Κύπρος) / Θεοφανώ Κούλεντρου (Κύπρος)
  • Άντρεα Γεωργίου (Κύπρος)/ Κατερίνα Σπυριδοπούλου (Ελλάδα)- Δανάη Ιωάννου (Κύπρος)/ Αντριανή Κούππη (Κύπρος)

 Διπλό Μεικτό

  • Παναγιώτης Αδάμου (Κύπρος)/ Κατερίνα Σπυριδοπούλου (Ελλάδα)
  • Νικόλας Πίσσης (Κύπρος) / Μαρία Ελένη Αριστοπούλου (Κύπρος)
  • Παναγιώτης Σολωμονίδης (Κύπρος)/ Άντρεα Γεωργίου (Κύπρος)- Χρίστος Γεωργίου (Κύπρος)/ Άνθια Αθηνοδόρου (Κύπρος)

 

 

Κάτω των 13 ετών

Μονό αγοριών

  • Andrey Antropov (Ρωσία)
  • Idan Shcneidman (Ισραήλ)
  • Daniel Mcmillan (Αγγλία) – Luke Salway (Αγγλία)

Μονό κοριτσιών

  • Χαρά Μιχαήλ (Κύπρος)
  • Ιωάννα Αντωνίου (Ελλάδα)
  • Rimon Hockman (Ισραήλ) – Γιώτα Νικολάου (Κύπρος)

Διπλό αγοριών

  • Daniel Mcmillan (Αγγλία) – Luke Salway (Αγγλία)
  • Ιωάννης Γιαννακού (Κύπρος) / Κλεάνθης Γιαννακού (Κύπρος)
  • Eyal Hockman (Ισραήλ)/ Idan Shcneidman (Ισραήλ)- Αντρέας Κυριακίδης (Κύπρος)/ Amir Shapira (Ισραήλ)

Διπλό κοριτσιών

  • Μαρίσα Φυρίλλα (Κύπρος)/ Χαρά Μιχαήλ (Κύπρος)
  • Ιωάννα Αντωνίου (Κύπρος) / Νίκη Λιασή (Κύπρος)
  • Ευαγγελία Αρχιτεκτονίδη (Κύπρος)/ Έλενα Στυλιανού (Κύπρος)- Ιωάννα Αλεξάντρου (Κύπρος)/ Γιώτα Νικολάου (Κύπρος)

 Διπλό Μεικτό

  • Κλεάνθης  Γιαννακού (Κύπρος)/ Νίκη Λιασή (Κύπρος)
  • Αντρέας Μεστάνας (Κύπρος) / Ιωάννα Αντωνίου (Κύπρος)
  • Μιχάλης Φυρίλλας (Κύπρος)/ Χαρά Μιχαήλ (Κύπρος)- Χάρης Μιχαήλ (Κύπρος)/ Γιώτα Νικολάου (Κύπρος)

 

 

 Κάτω των 15 ετών

Μονό αγοριών

  1. Varun Kapur (Ινδία)
  2. Petre Andrei Camaneanu (Ρουμανία)
  3. Νικόλας Καλαϊτζόγλου (Ελλάδα) – Kirill Bunkov (Ρωσία)

Μονό κοριτσιών

  1. Katharina Fink (Ιταλία)
  2. Judith Mair (Ιταλία)
  3. Denisa Andreea Stamate (Ρουμανία) – Yasmina Hamza (Ιταλία)

Διπλό αγοριών

  1. Andrey Antropov (Ρωσία) – Kirill Bunkov (Ρωσία)
  2. Αντώνης Αδάμου (Κύπρος) / Χρίστος Χαϊλής (Κύπρος)
  3. Αντρέας Χατζησολωμού (Κύπρος)/ Ιωάννης Κοκόσης (Κύπρος)- Ιάκωβος Αχεριώτης (Κύπρος)/ Petre Andrei Camaneanu (Ρουμανία)

 

Διπλό κοριτσιών

  1. Katharina Fink (Ιταλία)/ Yasmina Hamza (Ιταλία)
  2. Irina-Gabriela Costache (Ρουμανία) / Denisa Andreea Stamate (Ρουμανία)
  3. Παναγιώτα Χατζαντώνη (Κύπρος)/ Άννα Χατζησολωμού (Κύπρος)- Heli Neiman (Ισραήλ)/ Linoy Tamayev (Ισραήλ)

 Διπλό Μεικτό

  1. Αντώνης Αδάμου (Κύπρος)/ Judith Mair (Ιταλία)
  2. Petre Andrei Camaneanu (Ρουμανία)/ Denisa Andreea Stamate (Ρουμανία)
  3. Martin Chizzali (Ιταλία)/ Katharina Fink (Ιταλία)- Shay Yanai (Ισραήλ)/ Noa Buller (Ισραήλ)

 

 Κάτω των 17 ετών

Μονό αγοριών

  1. Nicolas Rudolf (Αυστρία)
  2. Simon Koellemann (Ιταλία)
  3. Maxim Grinblat (Ισραήλ) – Syed Daanyaal Ali (Πακιστάν)

Μονό κοριτσιών

  1. Dana Danilenko (Ισραήλ)
  2. Αναστασία Ζιντσίδου (Κύπρος)
  3. Γραμματούλα Σωτηρίου (Ελλάδα) – Alena Iakovlena (Ρωσία)

Διπλό αγοριών

  1. Kiilian Meusburger (Αυστρία) – Nicolas Rudolf (Αυστρία)
  2. Maxim Grinblat (Ισραήλ) / Ori Shapira (Ισραήλ)
  3. Νικόλαος Καλαϊτζόγλου (Ελλάδα)/ Νικηφόρος Στρατής (Ελλάδα)- Μιχαήλ Ραμί Παναγιώτου (Ελλάδα)/ Γεώργιος Ορφέας (Ελλάδα)

 

Διπλό κοριτσιών

  1. Anastasia Boiarum (Ρωσία)/ Alena Iakovlena (Ρωσία)
  2. Κλεοπάτρα Κχατάπ (Κύπρος) / Ιωάννα Πίσση (Κύπρος)
  3. Judith Mair (Ιταλία)/ Lisa Sagmeister (Ιταλία)- Άντρεα Αλεξάντρου (Κύπρος)/ Άντρια Παπαπολυβίου (Κύπρος)

 Διπλό Μεικτό

  1. Maxim Grinblat (Ισραήλ)/ Dana Danilenko (Ισραήλ)
  2. Simon Koelleman (Ιταλία)/ Lisa Sagmeister (Ιταλία)
  3. Ορέστης Πίσση (Κύπρος)/ Ιωάννα Πίσση (Κύπρος)- Syed Daanyaal Ali (Πακιστάν)/ Αναστασία Ζιντσίδου (Κύπρος)