21 C
Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024

Φινάλε με ήττα από την Ελβετία

Οι διεθνείς προσπάθησαν αλλά έχασαν από τους Ελβετούς.

Την ήττα με 3-0 από την ομάδα της Ελβετίας γνώρισε στον πέμπτο και τελευταίο της αγώνα στο πλαίσιο του 4ο αμίλου στην 29η Πανεπιστημιάδα της Ταιπέι  η Πανεπιστημιακή ομάδα της Κύπρου. Παρά την ήττα η ομάδα μας πάλεψε με σθένος όλα τα σετ και έχασε τον αγώνα σε 1 ώρα και 20 λεπτά.

Στο πρώτο σετ χάσαμε με 18-25 σε 22 λεπτά, στο δεύτερο με 17-25 σε 23 λεπτά και το τρίτο με 19-25 σε 22 λεπτά. Η Εθνκή ολοκλήρωσε τον Όμιλο με τέσσερεις ήττες και μια νίκη χθες Πέμπτη απέναντι στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα.

Ελβετία: Tζίγκερ, Ούλριχ, Ρόος, Εχρατ, Γκέρμπερ, Γουάλζερ – Λίμπερο: Xάγκενμουχ – Αλλαγές: Xάντζι, Χόφστεντ, Μπίλερ, Ροθ.

Κύπρος: Aλ. Αναστασιάδης, Παναγιωτίδης, Γεωργίου, Ζηκάκης, Σπύρου, Σαββίδης – Λίμπερο: Xαραλαμπίδης – Αλλαγές: Tζ. Αναστασιάδης, Χρυσοστόμου.