Ετοιμάζεται για αναχώρηση η Κυπριακή αποστολή του στίβου οπού θα συμμετέχει στο Ελληνικό διεθνή μίτινγκ Στίβου 69α Βενιζέλεια που θα πραγματοποιηθεί στα Χανιά της Κρήτης το Σάββατο 03 Ιουνίου.
Η αποστολή αναχωρεί σήμερα από το διεθνές αεροδρόμιο Λάρνακας στις 17:15
Απο τους Κύπριους ξεχωρίζουν οι συμμετοχές Ελένης Αρτυματά 400μ και Ραμόνας Παπαϊωάννου 100μ/200μ που κυνηγούν το όριο για το παγκόσμιο πρωτάθλημα
Ο Μάριος Αποστολίδης μετά από το ατομικό ρεκόρ στα 5χλμ στο Βέλγιο πριν μια βδομάδα θα προσπαθήσει να βελτιώσει την ατομική μου επίδοση και στα 3χλμ. Επίσης απο ότι φημολογείται πιθανόν μετά το τέλος του προγράμματος των αγώνων να έχουμε Κύπρος εναντίον Ελλάδα στα 4χ100μ Ανδρών και Γυναικών.
Σύμφωνα με τους διοργανωτές, στους αγώνες της διεθνούς συνάντησης θα πάρουν μέρος 140 περίπου αθλητές από Ελλάδα, Κύπρο, Ισραήλ, Σουηδία, Φινλανδία, Γαλλία, Ιρλανδία, Ρουμανία και Μαρόκο, ενώ στα τοπικά αγωνίσματα θα αγωνιστούν περισσότεροι από 150 νεαροί αθλητές και αθλήτριες.
Τα «ΒEΝΙΖΕΛΕΙΑ» μετά από απόφαση του Σ.Ε.Γ.Α.Σ. συμπεριλαμβάνονται στους αγώνες κριτήριο για την επιλογή των Ελλήνων αθλητών-τριών στα παγκόσμια και ευρωπαϊκά πρωταθλήματα με την εθνική ομάδα.
Ημερολόγιο Αγώνων 69α Βενιζέλεια (Χανιά)
Ωρολόγιο Πρόγραμμα
15.40 80 μ ΠΠ Α΄
15.45 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
15.55 80 μ ΠΚ Α΄
16.15 100 μ. ΑΝΔΡΩΝ
16.20 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΠ Α΄
16.30 100 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ
16.45 600 μ. ΠΠ – ΠΚ Β΄
16.55 600 μ. ΠΠ – ΠΚ Α΄
17.10 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ
17.15 100 μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
17.20 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ (μόνο για τοπικές αθλήτριες) ΓΥΝΑΙΚΩΝ
17.35 8 Χ 50 ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ Α.Ο. ΚΥΔΩΝΑ
17.55 200 μ. ΑΝΔΡΩΝ
18.05 200 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ
18.20 400 μ. ΑΝΔΡΩΝ
18.30 400 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ
18.35 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ
18.40 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΑΝΔΡΩΝ
18.45 1.500μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ
19.00 3.000μ. ΑΝΔΡΩΝ
19.20 4 X 100μ. ΑΝΔΡΩΝ
19.35 4 X 100μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ
19.50 60 μ ΠΠ Β΄
20.10 60 μ ΠΚ Β΄
Αναλυτικά η συμμέτοχες στο 69ο ΒΑΝΙΖΕΛΕΙΑ – 3 Ιούνιου
ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΑΓΩΝΙΣΜΑ 100Μ. ΑΝΔΡΩΝ
ΣΕΙΡΑ ΧΩΡΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 GRE ΤΡΙΒΥΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
2 GRE ΡΟΥΣΣΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
3 GRE ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
4 GRE ΝΥΦΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
5 GRE ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
6 GRE ΖΗΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ
7 GRE ΜΟΥΝΤΡΙΧΑΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ
8 ITA RACUNI FEDERICO
9 ISR DAYAN AVIV
10 ISR HARUSH OMRI
11 ISR ARAD CAL
12 ISR MALKA ASAF
13 CYP ΜΙΧΑΗΛ ΑΝΔΡΕΑΣ
14 CYP ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ
15 CYP ΙΩΑΝΝΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ
16 GRE ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
ΑΓΩΝΙΣΜΑ 200 Μ. ΑΝΔΡΩΝ
ΣΕΙΡΑ ΧΩΡΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 GRE ΤΡΙΒΥΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
2 GRE ΔΑΜΙΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
3 GRE ΔΙΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
4 ITA RACUNI FEDERICO
5 ISR PERSIADO IMRI
6 GRE ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
ΑΓΩΝΙΣΜΑ 400Μ. ΑΝΔΡΩΝ
ΣΕΙΡΑ ΧΩΡΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 GRE ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
2 GRE ΑΛΜΠΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
3 GRE ΜΙΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
4 GRE ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
5 GRE ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
6 FRA HANNE MAMODOU ELIMANE
7 GRE ΣΤΑΥΡΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
ΑΓΏΝΙΣΜΑ 3.000 ΑΝΔΡΩΝ
ΣΕΙΡΑ ΧΩΡΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 GRE ΓΚΟΤΣΗΣ ΝΙΚΟΣ
2 GRE ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ
3 GRE ΓΚΕΛΑΟΥΖΟΣ ΚΩΣΤΑΣ
4 CRE ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
5 ΙΤΑ COUMEO ADEME
6 CYP ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ
7 CRE ΤΣΟΛΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ
ΣΕΙΡΑ ΧΩΡΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 GRE ΤΣΑΚΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
2 CRE ΜΑΝΤΖΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓ
3 GRE ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ
4 GRE ΞΕΝΙΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ
5 GRE ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
6 SWE OTTERLING ANDREAS
7 CYP ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΥ ΠΕΡΙΚΛΗΣ
8 CYP ΑΝΔΡΕΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
9 GRE ΓΑΛΑΖΟΥΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ
ΣΕΙΡΑ ΧΩΡΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 GRE ΤΣΙΑΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
2 GRE ΜΟΝΩΠΟΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
3 CRE ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ
4 CRE ΖΙΝΤΖΟΒΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
5 CRE ΜΠΟΦΤΣΗΣ ΠΑΥΛΟΣ
6 CRE ΜΑΚΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
7 CRE ΣΑΡΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
8 CRE ΤΣΙΩΚΟΣ ΝΙΚΟΣ
9 SWE EHRLIN ERIK
ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΑΝΔΡΩΝ
ΣΕΙΡΑ ΧΩΡΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 GRE ΜΠΑΝΤΖΑΒΑΛΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ
2 GRE ΧΟΥΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
3 GRE ΗΛΤΣΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
4 GRE ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ ΑΡΗΣ
5 GRE ΧΡΙΣΤΑΚΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
6 GRE ΒΟΥΤΟΥΦΙΑΝΑΚΗΣ ΡΑΦΑΗΛ
7 POL HUBERT CHMIELAK
8 POL CYPRIAN MRZYGLOD
69α ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ – ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΙΟΥΝΙΟΥ
ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΑΓΩΝΙΣΜΑ 100 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΣΕΙΡΑ ΧΩΡΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 GRE ΠΟΛΙΤΗ ΚΟΡΙΝΑ
2 GRE ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ ΡΑΦΑΕΛΑ
3 GRE ΚΟΥΜΠΟΥΝΗ ΜΑΡΙΑ
4 GRE ΜΠΕΡΝ ΑΛΑΝΑ
5 GRE ΚΕΡΑΜΙΔΑ ΓΡΗΓΟΡΙΑ
6 CYP ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΡΑΜΟΝΑ
7 CYP ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ
8 CYP ΣΚΕΝΤΕΡ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
9 CYP ΠΙΣΙΑΡΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ
10 GRE ΚΑΡΥΤΙΝΟΥ ΖΑΦΕΙΡΙΑ
ΑΓΩΝΙΣΜΑ 200 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΣΕΙΡΑ ΧΩΡΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 GRE ΠΟΛΙΤΗ ΚΟΡΙΝΑ
2 GRE ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ ΡΑΦΑΕΛΑ
3 GRE ΚΕΡΑΜΙΔΑ ΓΡΗΓΟΡΙΑ
4 CYP ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΡΑΜΟΝΑ
ΑΓΩΝΙΣΜΑ 400Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΣΕΙΡΑ ΧΩΡΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 GRE ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΝΑ
2 GRE ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΡΕΝΑ
3 GRE ΜΟΥΡΤΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
4 GRE ΤΣΙΩΠΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ
5 CYP ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΡΑΦΑΕΛΑ
6 CYP ΑΡΤΥΜΑΤΑ ΕΛΕΝΗ
7 GRE ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
ΑΓΩΝΙΣΜΑ 1.500 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΣΕΙΡΑ ΧΩΡΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 GRE ΚΟΥΤΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
2 CYP ΠΕΤΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
3 GRE ΔΟΒΡΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
4 GRE ΚΟΤΣΑΧΕΙΛΗ ΙΣΑΒΕΛΛΑ
ΑΓΩΝΙΣΜΑ 100Μ. ΕΜΠ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΣΕΙΡΑ ΧΩΡΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 GRE ΡΑΜΟΥ ΝΕΦΕΛΗ
2 GRE ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΝΑΪΣ
3 GRE ΦΡΑΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
4 GRE ΣΑΝΤΑ ΚΛΕΑΝΘΗ
5 GRE ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΚΗΣΤΙΣ
6 GRE ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ
7 CYP ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΣΕΙΡΑ ΧΩΡΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 GRE ΓΡΑΒΑΛΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ
2 GRE ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΘΑ
3 GRE ΣΑΡΛΑΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
4 GRE ΙΣΠΙΚΟΥΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
5 SWE MALIN MARMBRANDT
6 FIN SANNA NYGARD