24993568 10213002545111322 4877053056151867721 n
24993568 10213002545111322 4877053056151867721 n

Την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία, ο 3ος αγώνας του Περιφερειακού Πρωταθλήματος, β’ κατηγορίας και ακαδημιών  Τοξοβολίας της Κυπριακής Ομοσπονδίας Τοξοβολίας, στο γήπεδο του Γυμνασίου Τραχωνίου.

Στον αγώνα έλαβα μέρος, πέραν των 70 αθλητών από 11 σωματεία της Λεμεσού και Πάφου, σε όλες τις κατηγορίες .

Το άθλημα της Τοξοβολίας τα τελευταίο καιρό, βρίσκεται σε ανοδική πορεία, με εγγραφεί νέων αθλητών σε όλες τις ηλικίες.

Τον αγώνα διοργάνωσε ο Σωματείο ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ Τραχωνίου, υπό την αιγίδα της Κυπριακής Ομοσπονδίας Τοξοβολίας.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Τα αποτελέσματα των αγώνων είναι τα πιο κάτω

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

 Ακαδημία Βενιαμίν U10 ΑΓΟΡΙΑΣΩΜΑΤΕΙΟΣΥΝΟΛΟ
1ΚωνσταντίνουΧριστόδουλοςΠΑΦΟΣ281
2ShyrokovTimofeyΜΟΥΤΤΑΓΙΑΚΑ259
            3ΠερικλέουςΚωνσταντίνοςΑ. Ε. ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ254

 

 Ακαδημία Βενιαμίν U10 ΚΟΡΙΤΣΙΑΣΩΜΑΤΕΙΟΣΥΝΟΛΟ
1ΑχιλλέωςΣοφίαΟΔΥΣΣΕΑΣ266
2ΜιχαηλίδουΑθηνάΟΔΥΣΣΕΑΣ217

 

 Ακαδημία Παμπαίδων ΣΥΝΟΛΟ
1ΑντωνίουΗλίαςΑ Ε ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ256 
2ΚαρεκλάΜάριοςΜΟΥΤΤΑΓΙΑΚΑ238 
3ΔημητρίουΑλέξανδροςΣΕΚΕ ΠΑΦΟΥ229 

 

 Πανκορασίδων  ΣΥΝΟΛΟ
1ΜιχαηλίδουΚατερίναΟΔΥΣΣΕΑΣ227
2ΚωνσταντίνουΚλέλιαΚΟΣΜΟΠΟΛΗ211
3RumyantsevaTaisiaΚΟΣΜΟΠΟΛΗ114

 

 

 

 Παίδων  ΣΥΝΟΛΟ
1ΦούρναρηΝέαρχοςΠΕΝΤΑΚΩΜΟ215
2ΚλεάνθουςΣπύροςΚΕΝΕΑ199
     
 Cadet Αγόρια ΑΚΑΔ.  ΣΥΝΟΛΟ
1CebanIlilaΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΟΞΟΒ. ΠΑΦΟΣ199
2GeorgievGeorgiΚΟΣΜΟΠΟΛΗ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ191
3ΑργυρούΣτυλίανόςΠΕΝΤΑΚΩΜΟ151
     

 

 Ανδρών ΑΚΑΔ.  ΣΥΝΟΛΟ
1ΑγοραπήΑλέξανδροςΚΟΣΜΟΠΟΛΗΣ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ263
2ΠερικλέουςΚωνσταντίνοςΚΕΝΕΑ244
3ΑντίδωροςΑντώνηςΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ244

 

 Γυναικών  ΑΚΑΔ.   
1ΧαραλάμπουςΜαρίαΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ238
2KorobovaIrinaΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΟΞΟΒΟΛ. ΠΑΦΟΣ238
3ΓαβριηλίδουΜάρθαΚΕΝΕΑ223
     

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 Παίδων ΣΩΜΑΤΕΙΟ13ΣΥΝΟΛΟ
1LapshynVsevolodΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ ΤΡΑΧΩΝ.259251510
2ΑχιλλέωςΚυπριανόςΟΔΥΣΣΕΑΣ254254508
3ΤορναρίτηςΑντώνηςΣΥΛ. ΤΟΞ. ΛΕΜΕΣΟΥ255243498

                                                                                                                                                            Κορασίδων

   ΣΩΜΑΤΕΙΟ12ΣΥΝΟΛΟ
1StromstadΛουίζαΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ ΤΡΑΧ.263271534
2ΜελικίδουΜαρίαΠΕΝΤΑΚΩΜΟ159203362

 

 Cadet Αγόρια  12ΣΥΝΟΛΟ
1ΜεταξάςΑνδρέαςΑ Ε ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ241221462
2ΑντωνίουΡόηςΣ.Τ. ΛΕΜΕΣΟΥ231217448
3ΣαμψώνΜιχάληςΚΕΝΕΑ ΑΚΡΟΥΝΤΑ213201414
       

 

 Ανδρών ΣΩΜΑΤΕΙΟ12ΣΥΝΟΛΟ
1ΑγαθοκλέουςΑγαθοκλήςΝΙΚΗ ΠΑΦΟΥ249257506
2ΣτυλιανούΠρόδρομοςΣ.Τ. ΛΕΜΕΣΟΥ245221466
            3ΔημοσθένουςΝεοκλήςΣ.Τ. ΛΕΜΕΣΟΥ192176368

 

 Γυναικών  12ΣΥΝΟΛΟ 
1ΧριστοφήΚατερίναΣ.Τ. ΛΕΜΕΣΟΥ258271529 
2ΣαββίδηΧριστάλλαΣΕΚΕ ΠΑΦΟΥ242242484 
3ΧριστοδουλίδουΦρόσωΣ Τ ΠΕΓΕΙΑΣ215245460