Την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία, ο 3ος αγώνας του Περιφερειακού Πρωταθλήματος, β’ κατηγορίας και ακαδημιών  Τοξοβολίας της Κυπριακής Ομοσπονδίας Τοξοβολίας, στο γήπεδο του Γυμνασίου Τραχωνίου.

Στον αγώνα έλαβα μέρος, πέραν των 70 αθλητών από 11 σωματεία της Λεμεσού και Πάφου, σε όλες τις κατηγορίες .

Το άθλημα της Τοξοβολίας τα τελευταίο καιρό, βρίσκεται σε ανοδική πορεία, με εγγραφεί νέων αθλητών σε όλες τις ηλικίες.

Τον αγώνα διοργάνωσε ο Σωματείο ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ Τραχωνίου, υπό την αιγίδα της Κυπριακής Ομοσπονδίας Τοξοβολίας.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Τα αποτελέσματα των αγώνων είναι τα πιο κάτω

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

  Ακαδημία Βενιαμίν U10 ΑΓΟΡΙΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΣΥΝΟΛΟ
1 Κωνσταντίνου Χριστόδουλος ΠΑΦΟΣ 281
2 Shyrokov Timofey ΜΟΥΤΤΑΓΙΑΚΑ 259
            3 Περικλέους Κωνσταντίνος Α. Ε. ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ 254

 

  Ακαδημία Βενιαμίν U10 ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΣΥΝΟΛΟ
1 Αχιλλέως Σοφία ΟΔΥΣΣΕΑΣ 266
2 Μιχαηλίδου Αθηνά ΟΔΥΣΣΕΑΣ 217

 

  Ακαδημία Παμπαίδων   ΣΥΝΟΛΟ
1 Αντωνίου Ηλίας Α Ε ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ 256  
2 Καρεκλά Μάριος ΜΟΥΤΤΑΓΙΑΚΑ 238  
3 Δημητρίου Αλέξανδρος ΣΕΚΕ ΠΑΦΟΥ 229  

 

  Πανκορασίδων     ΣΥΝΟΛΟ
1 Μιχαηλίδου Κατερίνα ΟΔΥΣΣΕΑΣ 227
2 Κωνσταντίνου Κλέλια ΚΟΣΜΟΠΟΛΗ 211
3 Rumyantseva Taisia ΚΟΣΜΟΠΟΛΗ 114

 

 

 

  Παίδων     ΣΥΝΟΛΟ
1 Φούρναρη Νέαρχος ΠΕΝΤΑΚΩΜΟ 215
2 Κλεάνθους Σπύρος ΚΕΝΕΑ 199
         
  Cadet Αγόρια ΑΚΑΔ.     ΣΥΝΟΛΟ
1 Ceban Ilila ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΟΞΟΒ. ΠΑΦΟΣ 199
2 Georgiev Georgi ΚΟΣΜΟΠΟΛΗ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ 191
3 Αργυρού Στυλίανός ΠΕΝΤΑΚΩΜΟ 151
         

 

  Ανδρών ΑΚΑΔ.     ΣΥΝΟΛΟ
1 Αγοραπή Αλέξανδρος ΚΟΣΜΟΠΟΛΗΣ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ 263
2 Περικλέους Κωνσταντίνος ΚΕΝΕΑ 244
3 Αντίδωρος Αντώνης ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ 244

 

  Γυναικών  ΑΚΑΔ.      
1 Χαραλάμπους Μαρία ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ 238
2 Korobova Irina ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΟΞΟΒΟΛ. ΠΑΦΟΣ 238
3 Γαβριηλίδου Μάρθα ΚΕΝΕΑ 223
         

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  Παίδων   ΣΩΜΑΤΕΙΟ 1 3 ΣΥΝΟΛΟ
1 Lapshyn Vsevolod ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ ΤΡΑΧΩΝ. 259 251 510
2 Αχιλλέως Κυπριανός ΟΔΥΣΣΕΑΣ 254 254 508
3 Τορναρίτης Αντώνης ΣΥΛ. ΤΟΞ. ΛΕΜΕΣΟΥ 255 243 498

                                                                                                                                                            Κορασίδων

      ΣΩΜΑΤΕΙΟ 1 2 ΣΥΝΟΛΟ
1 Stromstad Λουίζα ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ ΤΡΑΧ. 263 271 534
2 Μελικίδου Μαρία ΠΕΝΤΑΚΩΜΟ 159 203 362

 

  Cadet Αγόρια     1 2 ΣΥΝΟΛΟ
1 Μεταξάς Ανδρέας Α Ε ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ 241 221 462
2 Αντωνίου Ρόης Σ.Τ. ΛΕΜΕΣΟΥ 231 217 448
3 Σαμψών Μιχάλης ΚΕΝΕΑ ΑΚΡΟΥΝΤΑ 213 201 414
             

 

  Ανδρών   ΣΩΜΑΤΕΙΟ 1 2 ΣΥΝΟΛΟ
1 Αγαθοκλέους Αγαθοκλής ΝΙΚΗ ΠΑΦΟΥ 249 257 506
2 Στυλιανού Πρόδρομος Σ.Τ. ΛΕΜΕΣΟΥ 245 221 466
            3 Δημοσθένους Νεοκλής Σ.Τ. ΛΕΜΕΣΟΥ 192 176 368

 

  Γυναικών     1 2 ΣΥΝΟΛΟ  
1 Χριστοφή Κατερίνα Σ.Τ. ΛΕΜΕΣΟΥ 258 271 529  
2 Σαββίδη Χριστάλλα ΣΕΚΕ ΠΑΦΟΥ 242 242 484  
3 Χριστοδουλίδου Φρόσω Σ Τ ΠΕΓΕΙΑΣ 215 245 460