Πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία το 34ο Παγκύπριο Κύπελλο Ανδρών Ενόργανης Γυμναστικής το Σάββατο 21/09/2019. Στον αγώνα συμμετείχαν οι πιο κάτω αθλητές:

8. ΘΕΟΔΩΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Πρωταθλητής Κυπέλλου για το 2019 αναδείχθηκε ο Γεωργίου Ηλίας με βαθμολογία 83.050, την 2η θέση κατέκτησε ο Άγγονας Γεώργιος με βαθμολογία 76.050 και στην 3η θέση ήταν ο Χαρή Μιχάλης με βαθμολογία 74.650.  Ο Γεωργίου Μάριος αγωνίστηκε μόνο στον Πλάγιο Ίππο όπου κατέκτησε την 1η θέση με βαθμολογία 15.100.

Ο Γεωργίου Ηλίας έκανε εξαιρετικό αγώνα και οι βαθμολογίες του δείχνουν ότι μπορεί να διεκδικήσει στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα την πρόκριση του στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Ο Μάριος Γεωργίου ήταν επίσης εξαιρετικός στον Πλάγιο Ίππο και μία τέτοια εκτέλεση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα πιθανόν να του χαρίσει μία θέση στον τελικό του οργάνου.

Όλοι οι αθλητές που συμμετείχαν στο Κύπελλο είχαν πολύ υψηλές επιδόσεις και αυτό δείχνει ότι η Γυμναστική θα συνεχίσει να έχει μέλλον στις επιτυχίες.

Τον αγώνα παρακολούθησαν ο Πρόεδρος της Ολυμπιακής Επιτροπής κ. Ντίνος Μιχαηλίδης, ο Πρόεδρος της ΚΟΓ κ. Σάββας Μάτσας, ο Πρόεδρος της Σχολικής Εφορείας Στροβόλου κ. Ανδρέας Αθανασιάδης, η Διευθύντρια της ΚΟΕ κα. Όλγα Πιπερίδου και άλλοι  εκπρόσωποι του αθλητισμού της Κύπρου.

Ευχαριστούμε την εταιρία CARBO ONE για την πολύτιμη βοήθεια της στην διοργάνωση του Αγώνα.

Η Κυπριακή Ομοσπονδία Γυμναστικής συγχαίρει όλους τους αθλητές που συμμετείχαν στο Παγκύπριο Κύπελλο για την επιτυχία τους και τους εύχεται ότι καλύτερο στο μέλλον.