SONY DSC

Ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λεμεσού πέτυχε την τρίτη του νίκη σε πέντε αγώνες πρωταθλήματος!

Νικητής στους σίνιορς ο Χαράλαμπος Σίκκης, στους βετεράνους ο Ευάγγελος Καραβόλιας και στους μάστερς ο Ντέρεκ Καρ

Την τρίτη του νίκη στους πέντε πρώτους αγώνες σπόρτιγκ πέτυχε ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λεμεσού Λεύκιος Μιλτιάδους, ο οποίος κέρδισε και τον αγώνα για το «Κύπελλο Αμμοχώστου» που έγινε την περασμένη Κυριακή 22 Ιουλίου στο Ολυμπιακό σκοπευτήριο Λάρνακας. Ο νικητής είχε 94 εύστοχες βολές στους 100 δίσκους του αγώνα και έθεσε σοβαρή υποψηφιότητα για το φετινό τίτλο στο συγκεκριμένο αγώνισμα της σκοποβολής. Τις προηγούμενες νίκες τις πέτυχε στους αγώνες για το «Κύπελλο Λευκωσίας» και το «Κύπελλο Λάρνακας».

Στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο αθλητής της ΣΚΟΑΜ Χαράλαμπος Κυριάκου με 86/100 και στην Γ’ κατηγορία ο Ντίνος Ανδρέου της ΣΚΟΚΕΡ με 85/100, ενώ ο Λεόντιος Λεοντίου του ΣΚΟΛΑΡ ήταν ο νικητής στην Δ’ κατηγορία με 92/100, ένα αποτέλεσμα που τον έφερε στη δεύτερη θέση της γενικής κατάταξης. Ο συναθλητής του Χαράλαμπος Σίκκης με 83/100 πήρε την πρώτη θέση στην κατηγορία των σίνιορς, ενώ ο Ευάγγελος Καραβόλιας της ΣΚΟΛΕΥ κέρδισε τους βετεράνους με 75/100 και ο Κάρ Ντέρεκ της ΣΚΟΛΕΜ πρώτευσε στην κατηγορία των μάστερς με 59/100. Αναλυτικά τα αποτελέσματα του πέμπτου αγώνα σπόρτιγκ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ, για το «Κύπελλο Αμμοχώστου» ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Λεύκιος Μιλτιάδους ΣΚΟΛΕΜ 96/100
  2. Κωνσταντίνος Αριστοφάνους ΣΚΟΛΑΡ 91/100
  3. Μιχάλης Ανδρέου ΣΚΟΛΑΡ 88/100
  4. Θέμης Τσαγγαρίδης ΣΚΟΛΕΥ 87/100
  5. Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΕΥ 87/100
  6. Ηλίας Ηλία ΣΚΟΛΕΥ 87/100

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Χαράλαμπος Κυριάκου ΣΚΟΑΜ 86/100
  2. Δήμος Δημοσθένους ΣΚΟΛΑΡ 85/100
  3. Μιλτιάδης Καραολής ΣΚΟΛΕΜ 84/100
  4. Ανδρέας Ανδρέου ΣΕΛ 84/100
  5. Μιχαλάκης Κακής ΣΚΟΛΑΡ 83/100
  6. Χαράλαμπος Σίκκης ΣΚΟΛΑΡ 83/100

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Ντίνος Ανδρέου ΣΚΟΚΕΡ 85/100
  2. Μιχάλης Διάκος ΣΚΟΚΕΡ 82/100
  3. Ηλίας Σταμπόλης ΣΚΟΛΑΡ 82/100
  4. Τίμοθι Σούττον ΣΚΟΛΑΡ 80/100
  5. Πανίκος Ναζίρης ΣΚΟΛΕΥ 80/100
  6. Κωνσταντίνος Φιλίππου ΣΚΟΛΕΥ 80/100

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Λεόντιος Λεοντίου ΣΚΟΛΑΡ 92/100
  2. Φάνος Μιχαήλ ΣΚΟΛΕΥ 90/100
  3. Βάσος Κωνσταντίνου ΣΚΟΑΜ 84/100

ΣΙΝΙΟΡΣ

  1. Χαράλαμπος Σίκκης ΣΚΟΛΑΡ 83/100
  2. Αντώνης Αντωνίου ΣΚΟΛΕΜ 80/100
  3. Κωστάκης Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΑΡ 80/100

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

  1. Ευάγγελος Καραβόλιας ΣΚΟΛΕΥ 75/100
  2. Νίκος Πετρίδης ΣΚΟΛΕΥ 57/100
  3. Κένεθ Ρίτζγουέι ΣΚΟΛΑΡ 56/100                               

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

  1. – 1Δ. Ο νικητής Λεύκιος Μιλτιάδους
  2. Οι νικητές της Α’ κατηγορίας μετά τη βράβευση τους
  3. Οι νικητές της Β’ κατηγορίας μετά τη βράβευση τους
  4. Οι νικητές της Γ’ κατηγορίας μετά τη βράβευση τους
  5. Οι νικητές στην κατηγορία των βετεράνων μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον αρχιδιαιτητή Χρίστο Καζάζη
  6. Ο νικητής στην κατηγορία των μάστερς Ντέρεκ Καρ, παραλαμβάνει το έπαθλό του από τον πρόεδρο της ΣΚΟΚ Δημήτρη Λόρδο
  7. Οι νικητές στην κατηγορία των σίνιορς μετά τη βράβευσή τους