ΣΑΡΙΒΑΚΥΡΙΔΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ 3η θέση σύνθετο ομαδικό

ΟΤΙΝΤΣΟΒΑ ΛΙΖΑ  3η θέση στο σύνθετο ομαδικό

ΒΟΛΟΒΑ ΝΤΕΝΙΣΑ  3η θέση σύνθετο ομαδικό

ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1η θέση στο στεφάνι

ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΜΕΡΚΟΥΡΙΑ – 5η θέση στο σχοινάκι στις παγκορασίδες Α

ΣΒΑΣΒΚΟ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Στις παγκορασίδες Α 3η θέση στο ελευθερο,  και έβδομη στο σχοινάκι.

Αθλητές/τριες που έλαβαν μέρος στην κατηγορία Παγκορασίδων  Β’ και Παμπαίδων Β
    ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΒΕΡΑ

ΕΙΡΗΝΗ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ – Χρυσό μετάλλιο στο ομαδικό και 5η θέση στο σύνθετο ατομικό.

ΡΑΦΑΕΛΛΑ ΠΕΡΑΤΙΚΟΥ – χρυσό στο ομαδικό, 3η θέση στο σύνθετο ατομικό

ΕΥΑΓΓΕΛΙΝΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – χρυσό στο ομαδικό, αργυρό στο σύνθετο ατομικό και χάλκινο στο σύνθετο ατομικό στο κύπελλο ανάπτυξης

ΑΡΤΕΜΙΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ – χρυσό στο ομαδικό, χρυσό στο σύνθετο ατομικό και 5η θέση στο κύπελλο ανάπτυξης στο σύνθετο ατομικό

ΒΑΣΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ- Αργυρό στο σύνθετο ατομικό χρυσά μετάλλια σε τρία όργανα

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

ΤΣΑΚΑΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ τρίτη θέση στο σύνθετο ατομικό στο παγκύπριο πρωτάθλημα κορασίδων με μετάλλια σε όλα τα όργανα.

Αθλητές/αθλήτριες που έλαβαν μέρος στην κατηγορία Παίδων και  κορασίδων.

ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ – Χρυσό στο σύνθετο ατομικό στο παγκύπριο πρωτάθλημα και χρυσό στο παγκύπριο κύπελλο

ΜΑΡΚΕΛΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ – αργυρό στο σύνθετο ατομικό στο παγκύπριο πρωτάθλημα και αργυρό στο παγκύπριο κύπελλο

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΑΙ ΝΙΚΟΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ    –  Τα δίδυμα αδελφάκια του γυμναστηρίου που πάντοτε μοιράζονται τις επιτυχίες τους στους αγώνες με χρυσά, αργυρά και χάλκινα μετάλλια στα όργανα στα παγκύπρια πρωταθλήμτα

ΝΕΑΝΙΔΕΣ-ΑΝΔΡΕΣ ΕΦΗΒΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ΕΛΛΗΝΑ ΕΛΕΝΗ:  Στους παγκύπριους αγώνες νεανίδων  πήρε την πρώτη θέση σε όλα τα όργανα ανεξαίρετος και την πρώτη θέση στο σύνθετο ατομικό.

CORALLEE DEMETRIADOU – Η Κοράλ στα 18 της χρόνια πλέον κατέκτησε την πρώτη θέση στο παγκύπριο πρωτάθλημα γυναικών και συμμετείχε στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα στη Βέρνη της Ελβετίας κατακτώντας τη 43η θέση στο σύνθετο ατομικό. Η Κοραλία μας αποχαιρετά πλέον το χώρο του αθλητισμού ως αθλήτρια και ευελπιστεί να ενταχθεί και να σπουδάσει στη Γυμναστική Ακαδημία στην Ελλάδα.

ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΠΑΤΣΟΥΡΙΝΑ- Πρόκειται για μια πολυτάλαντη αθλήτρια που εδώ και 3 χρόνια σαρώνει στις κατηγορίες που αγωνίζεται. Η Τάνια μας κατέκτησε χρυσό στο σύνθετο ατομικό τόσο στο παγκύπριο πρωτάθλημα όσο και στο παγκύπριο κύπελλο. Συμμετείχε σε τουρνουά στη Βουλγαρία όπου πήρε την πρώτη θέση στο σύνθετο ατομικό. Στη συνέχεια μας έκανε ακόμη πιο περιφανούς με το χάλκινο μετάλλιο που κατέκτησε στη παγκόσμια Γυμνασιάδα στη Τουρκία  στο Ασύμμετρο δίζυγο.

Συνεχίζουμε με τον κορυφαίο αθλητή του σωματείου μας τον ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΟ!

Ο 19χρονος απέδειξε τις προσδοκίες των προπονητών του και της ομοσπονδίας κερδίζοντας τη 1η θέση στους παγκύπριο Κύπελλο αντρών. Συμμετείχε σε διεθνή grand prix όπου και πασαριζόταν πάντα στους τελικούς οργάνων. Και δεν είναι μόνο αυτό! Ο Μάριος μας πήρε το εισιτήριο για τη Ολυμπιάδα του Ρίο όπου και κατάφερε να προκριθεί στον τελικό του Συνθέτου ατομικού και παρά τον τραυματισμό του κατέκτησε την 23 θέση!