24 C

Δυναμικό μπάσιμο του Πανεπιστημίου Κύπρου απέναντι στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο με 3-0

Πολύ δυνατά μπήκε στο φετινό Πανεπιστημιακό Πρωτάθλημα Πετοσφαίρισης Γυναικών το Πανεπιστήμιο Κύπρου με αντίπαλο το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο αφού κατάφερε με συνοπτικές διαδικασίες παίζοντας εξαιρετικά καλά σε άμυνα και επίθεση τόσο μακριά όσο και κοντά στο φιλέ να κερδίσει το πρώτο σετ με 25-12.

Στο δεύτερο σετ  οι παίκτριες του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου αντέδρασαν και έβαλαν δύσκολα στις αντιπάλους του οι οποίες όμως με ψυχραιμία και αποφασιστικότητα κατάφεραν να τελειώσουν τις δύσκολες φάσεις για την ομάδα τους και να πανηγυρίσουν και στο δεύτερο σετ με 25-19 .

Με το 2-0 στο χέρι και το αίσθημα της «ανωτερότητας» οι παίκτριες του Πανεπιστημίου Κύπρου συνέχισαν σε πολύ ψηλούς ρυθμούς κατακτώντας και το τρίτο σετ σχετικά εύκολα με 25-13 και φυσικά τον αγώνα με 3-0 σετ.