Εξαιρετικές εμφανίσεις απ’ όλες τις ομάδες της πρώτης μέρας του Διεθνούς Τουρνουά φίλιας Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης.

Η διοργάνωση διοργανώνεται από την Παγκύπρια Ομοσπονδία Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Κύπρου και πραγματοποιήθηκε στο κλειστό Πολυπροπονητήριο «Ευάγγελος Φλωράκης», στην Λευκωσία, οπου  έλαβαν μέρος αποστολές από  Νορβηγία, Ιορδανία, Λίβανος, Αρμενία, Μάλτα και Κύπρο

Κωνσταντίνας Μελέτιε και Νεφέλης Παλλή

Αποκορύφωμα αποτέλεσε η πορεία των δυο ταλαντούχων αθλητριών της Κύπρου που προκάλεσαν αίσθηση σε όλες τις αποστολές, τις Κωνσταντίνας Μελέτιε και Νεφέλης Παλλή που κατέκτησαν την πρώτη Θέση στο ομαδικό Νεανίδων , και επίσης της Φωτεινής Μελετιέ, Χριστίνας Παναγίωτου και Χαρά Τζιωνή που κατέκτησαν επίσης την πρώτη θέση αντίστοιχα στο Ομαδικό Κορασίδων.

Χριστίνας Παναγίωτου , Χαρά Τζιωνή και Φωτεινής Μελετιέ,

Στο ομαδικό Εφήβων την 1η θέση κατέκτησε ο Λίβανος ενώ στο ομαδικό Παίδων και πάλι κατέλαβε την 1η θέση ο Λίβανος.

Στην αυριανή μέρα συνεχίζονται οι αναμετρήσεις με αγώνες στο Ατομικό.

Αναλυτικά αποτελέσματα όπως παρακάτω:

JUNIOR BOYS TEAMS EVENT
GROUP A’ GROUP B
   
MALTA vs CYPRUS A 0–3 CYPRUS B’ vs ARMENIA 2–3
NORWAY vs MALTA 3–1 LEBANON vs JORDAN 0–3
CYPRUS A’ vs NORWAY 2–3 ARMENIA vs JORDAN 1–3
  CYPRUS B’ vs LEBANON 0–3
  LEBANON vs ARMENIA 3–2
  JORDAN vs CYPRUS B’ 3–1
   

 

SEMIFAL JBT FINAL JBT 3rd and 4th place
     
NORWAY vs LEBANON 0–3 LEBANON vs JORDAN 3–2 CYPRUS A’ vs NORWAY 3–1
CYPRUS A’ vs JORDAN. 1–3    
     
     

 

JUNIOR GIRLS TEAMS EVENT
GROUP A’ GROUP B
   
NORWAY vs LEBANON 2–3 CYPRUS A’ vs MALTA 3–0
CYPRUS B’ vs NORWAY 0–3 ARMENIA vs JORDAN 3–1
LEBANON vs CYPRUS B’ 3–2 MALTA vs JORDAN 0–3
  CYPRUS A’ vs ARMENIA 1–3
  ARMENIA vs MALTA 3–0
  JORDAN vs CYPRUS A’ 1–3
   

 

SEMIFINALS CBT FINAL CBT 3rd and 4th place
     
LEBANON vs CYPRUS A’ 1–3 CYPRUS A’ vs NORWAY 3–2 ARMENIA vs LEBANON 2–3
ARMENIA vs NORWAY 2–3    
     
     

 

CADET BOYS TEAMS EVENT
GROUP A’ GROUP B
   
CYPRUS A’ vs LEBANON 1–3 NORWAY vs CYPRUS B’ 3–1
MALTA vs CYPRUS A’ 1–3 JORDAN vs ARMENIA 3–0
LEBANON vs MALTA 3–0 CYPRUS B’ vs ARMENIA 3–0
  NORWAY vs JORDAN 3–2
  JORDAN vs CYPRUS B’ 3–1
  ARMENIA vs NORWAY 1–3
   

 

SEMIFINALS CBT FINAL CBT 3rd and 4th place
     
LEBANON vs CYPRUS B’ 3–0 CYPRUS A’ vs LEBANON 2–3 NORWAY vs CYPRUS B’ 3—1
CYPRUS A’ vs NORWAY 3–0    
     
     

 

CADET GIRLS TEAMS EVENT (ROUND ROBIN SYSTEM)

 

    FINAL RANKING CGT
MALTA vs CYPRUS A’ 0–3   1st CYPRUS
LEBANON vs JORDAN 3–0   2nd LEBANON
CYPRUS A’ vs LEBANON 3–2   3rd NORWAY
NORWAY vs MALTA 3–0   4th JORDAN
LEBANON vs NORWAY 3–1      
JORDAN vs CYPRUS A’ 2–3      
NORWAY vs JORDAN 3–0      
MALTA vs LEBANON 0–3      
JORDAN vs MALTA 3–0      
CYPRUS A’ vs NORWAY 3–1