AM2V6916
AM2V6916

Παρά τις ασταθείς καιρικές συνθήκες η ψύχη του Rider δεν έλεγε να ησυχάσει την Κυριακή 29 Οκτώβριου στο Drift N Slide Vol.2.

 Για όσους παραβρεθήκαν η εμπειρία ήταν  μοναδική, αλλά για όσους έλαβαν μέρος η αδρεναλίνη κτύπησε κόκκινο με την βροχή να πέφτει επάνω τους και να εξατμίζεται, καθώς η διαδρομή στις απότομες στροφές της Ακρούντας τους έκανε να φαίνονται σαν ατρόμητα αγρίμια .

Η αγώνες ξεκίνησαν από της 10 το πρωί και κράτησαν μέχρι τις 3ης το απόγευμα.  Με περάν των 20 συμμετοχών οπου διαγωνιστήκαν στις κατηγορίες  με τρίκυκλα κατάβασης  (Drift Trikes)  αλλά και σανίδες κατάβασης (longboards).

Η αγώνες έγιναν από το Cyprus Downhill Club σε συνεργασία με τους LB Bros CY  και με την Drift Trikes Cyprus .

Βρείτε το φωτογραφικό υλικό από την εκδήλωση σε αυτό τον σύνδεσμο εδώ.

Τα τελικά αποτελέσματα ήταν :

 

 

Long Boards – Downhil

Pos.NoNAMETime
138BODHI KEEN02:19.572
219TOM CAMBEL02:22.860
37MARIOS PAPADOPOULLOS02:25.464
4 Soheil02:40.435
531ANTONIS ANTHEMIADES02:41.075
61ANTONIS KYPRIANOU02:45.565
716SOLON CHRISTODOULOU02:49.478
813MIKE HADJIHANNAS02:50.646
929KONSTANTINOS PAPADOPOULLOS02:53.627
103Kostas Simakis02:59.399
1123HARRIS ACHNIOTIS03:06.118
1221ALEXANDROS IOANNIDES03:37.637
1335CHRISTIS LOIZIDES03:51.911
1436STAVROS ARISTOKLEOUS07:34.341
 32SIMON NAETS 

 

Kids
128ANGELOS PANAYIDES06:38.618
2 ANDREAS09:35.665

 

Long Boards – Downhill
1/16
Pos.No.NameTime 
138BODHI KEEN02:29.255Qualified
236STAVROS ARISTOKLEOUS07:25.619 
 132SIMON NAETS02:28.666Qualified
 235CHRISTIS LOIZIDESDNS 
 119TOM CAMBEL02:25.272Qualified
 221ALEXANDROS IOANNIDES03:14.780 
 17MARIOS PAPADOPOULLOS02:27.531Qualified
 223HARRIS ACHNIOTIS03:04.425 
 1 SOHEIL02:43.465Qualified
 23Kostas Simakis02:55.750 
 131ANTONIS ANTHEMIADES02:44.454Qualified
 229KONSTANTINOS PAPADOPOULLOS02:45.254 
 116SOLON CHRISTODOULOU02:21.678Qualified
 21ANTONIS KYPRIANOU02:31.264Qualified
 313MIKE HADJIHANNAS03:00.541 
              

 

QUARTER FINAL
Pos.No.NameTime 
138BODHI KEEN03:05.805Qualified
21ANTONIS KYPRIANOU03:49.167 
 116SOLON CHRISTODOULOU04:03.448Qualified
 232SIMON NAETS04:07.128 
 119TOM CAMBEL03:27.232Qualified
 231ANTONIS ANTHEMIADES03:30.810 
 17MARIOS PAPADOPOULLOS04:02.449Qualified
 2 SOHEIL04:25.975 
            

 

SEMI FINAL
Pos.No.NameTime 
17MARIOS PAPADOPOULLOS02:50.820Qualified
238BODHI KEEN02:51.015 
 119TOM CAMBEL03:00.033Qualified
 216SOLON CHRISTODOULOU03:02.627 
FINAL 
Pos.No.NameTime 
FINAL 
119TOM CAMBEL02:51.656 
27MARIOS PAPADOPOULLOS02:56.295 
SMALL FINAL 
316SOLON CHRISTODOULOU02:51.047 
438BODHI KEEN02:52.456 
           

Trikes – Downhill

Pos.NoNAMETime
14ANGELOS CHARALAMBOUS02:44.930
26TASOS Michael02:50.718
31MIXALIS PIERIS02:54.816
43MARINOS KITSIOS03:00.480
520HARRIS KAMILARIS03:09.817
632ORESTIS KONNARIS03:14.093
 5CHARALMBOS PISSOUROSDNS
 8MINAS PARALIMITISDNS

Trikes – Drift Competition

 

 

Pos. Points
1Charis Kamilaris11
2Charalambos Pissouros7
3Marinos Kitsios6