14991230 1156541671092812 8133132602828740762 o
14991230 1156541671092812 8133132602828740762 o

Οι 27 νέες παγκύπριες επιδόσεις, οι πολύ καλοί χρόνοι από τους Ιωάννη Καρπουζλή και την Κριστέλ Βουρνά, οι οποίοι αναδείχθηκαν ως οι καλύτεροι αθλητές του διεθνές μίτινγκ, αποτελούν την καλύτερη απόδειξη για το πόσο καλά πήγε το διεθνές μίτιγκ κολύμβησης, που διοργάνωσαν από κοινού ο Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού και η Ομοσπονδία Κολύμβησης. Στους αγώνες πήραν μέρος αθλητές από δέκα Ναυτικούς Ομίλους, καθώς επίσης και πολλοί αθλητές από το εξωτερικό. Όλοι οι αθλητές είχαν πολύ καλή παρουσία. Ο Μαρίνος Μιτέλλας βγήκε στον αφρό με τις τέσσερις νέες παγκύπριες επιδόσεις που πέτυχε, ενώ από τρία ρεκόρ πέτυχαν οι Λούκας Χατζηευσταθίου και Στέφανος Ελευθερίου.

 

Συνοπτικά τις 25 νέες παγκύπριες επιδόσεις πέτυχαν.

Παναγιώτης Καλαβάς (Κερύνειας): 100μ. ελεύθερο  παίδων 54.08

Αρμάντο Νέρι Γκαμάρα (Κερύνειας): 100μ. ελεύθερο παμπαίδων Α’ 57.24, 200μ. πεταλούδα παμπαίδων Α’ 2.21.97

Λούκας Χατζηευσταθίου (Πάφου): 400μ. μικτή παμπαίδων Β’ 5.22.89, 800μ. ελεύθερο παμπαίδων Β’ 9.44.43, 200μ. ελεύθερο Παμπαίδων Β’ 2.12.42.

Ελένη Στεφανίδου (Λάρνακας): 400μ. μικτή κορασίδων 5.09.57

Μάρκος Ιακωβίδης (Λευκωσίας): 50 πρόσθιο παίδων 32.50, 50μ. ελεύθερο παίδων 24.55

Παναγιώτης Πανάρετος (Αμμοχώστου):  50 πρόσθιο, παμπαίδων Α’ 32.58

Μαρίνος Μιτέλλας (Αμμοχώστου): 50 πρόσθιο  παμπαίδων Β’ 32.96, 100μ. πεταλούδα παμπαίδων Β’ 1.03.92, 50μ. πεταλούδα παμπαίδων Β’ 28.19, 50μ. ελεύθερο, παμπαίδων Β’ 26.99.

Κωνσταντίνος Φραγκουλίδης (Πάφου): 1500μ. ελεύθερο παμπαίδων Α’ 17.19.34

Αντόνιο Νικολάου (Πάφου): 1500μ. ελεύθερο παμπαίδων Β’ 18.25.81

Στέφανος Ελευθερίου (Αμμοχώστου): 100μ. πρόσθιο παμπαίδων Β’ 1.12.48, 200μ. πρόσθιο παμπαίδων Α’ και Β’ 2.36.03.

Αναστασία Μπέκου (Αμμοχώστου): 50 ύπτιο παγκορασίδων Α’ και Β’ 32.35

Δημητριάνα Ζήνωνος (Λεμεσού): 50μ. πεταλούδα παγκορασίδων Β’ 31.36

Αντώνης Πατσαλίδης (Πάφου): 200μ. μικτή παμπαίδων Α’ 2.21.27

Μέλανη Τρομπούκη (Λάρνακας): 200μ. πεταλούδα παγκορασιδων Β’ 2.39.84

Ν.Ο. Πάφου (Αντόνιο Νικολάου, Γιώργος Χρίστου, Νικόλας Κυριάκου, Μάριος Μιχαηλίδης) 4Χ200μ. ελεύθερο παμπαίδων Β’ 9.28.92.

Ν. Ο. Λευκωσίας (Αμαλία Τσετσικλή, Άννα Μπάρρον, Καρολίνα Μπάρρον, Αλεξάνδρα Οικονομίδου) 4 Χ100μ. ελεύθερο παγκορασίδων Β’ 4.32.81

Ν. Ο. Κερύνειας (Κωνσταντίνος Χατζηκωνσταντής, Ιωάννης Πούρκου, Γιώργος Ζωτιάδης, Παναγιώτης Καλαβάς) 4 Χ100μ. μικτή παίδων  4.07.66

 

 

 

 

Τα αναλυτικά αποτελέσματα των αγώνων είναι:

100μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Κατραντζής Χρίστος (Ολυμπιακού) 53.45, Λύμπουρας Ανδρέας (Λ/σίας) 53.67, Καλαβάς Παναγιώτης (Κερύν.) 54.08.  Γυναικών: Βουρνά Κριστέλ (Εθνικού) 58.33, Αντωνίου Κάλλια (Λ/σού) 58.39, Παπαπέτρου Τόνια Μαρία (Αμ/στου) 1.00.04.

400μ. Μικτή: Ανδρών: Ιακωβίδης Τζιόζεφ (Λ/σού) 4.44.04, Μανιός Δημήτρης (ΑΝΟ Γλυφάδας) 4.51.08, Ονουφρίου Κωνσταντίνος (Λ/σού) 4.54.89.  Γυναικών: Σάχα Ιωάννα (ΑΝΟ Γλυφάδας) 5.07.85, Στεφανίδου Ελένη (Λ/κας) 5.09.57, Γιαννοπούλου Νεφέλη (ΑΝΟ Γλυφάδας) 5.29.61.

50μ. Πρόσθιο: Ανδρών: Καρπουζλής Ιωάννης (ΠΑΟΚ) 28.91, Καλοψιδιώτης Μάρκος (Αμ/στου) 29.71, Ιακωβίδης Μάρκος (Λ/σίας) 30.50.  Γυναικών: Σάχα Ιωάννα (ΑΝΟ Γλυφάδας) 35.65, Νικολάου Στέφανη (Λακατάμειας) 35.82, Παναγή Σοφία (Λ/σού) 36.22.

100μ. Ύπτιο: Ανδρών: Ιακωβίδης Φίλιππος (Λ/σίας) 59.66, Θεοδωρίδης Ηλίας (ΠΑΟΚ) 1.00.31, Χιώτης Παναγιώτης (Εθνικού) 1.00.59.  Γυναικών: Ντάλα Όλγα (Γλαύκου Περιστερίου) 1.07.06, Κασάπη Λυδία (Αγλαντζιάς) 1.09.88, Μπέκου Αναστασία (Αμ/στου) 1.10.23.

4Χ100μ. Ελεύθερο: Ανδρών: ΑΝΟ Γλυφάδας 3.50.62, Ν.Ο. Λεμεσού 3.56.71, Ν.Ο. Κερύνειας 4.02.68.  Γυναικών: Ν.Ο. Κερύνειας 4.18.09, ΑΝΟ Γλυφάδας 4.18.94, Ν.Ο. Αμμοχώστου 4.20.33.

1500μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Ιωαννίδης Νικόλας (ΑΠΟΕΛ) 16.15.46, Κυλίλης Ανδρέας (ΑΠΟΕΛ) 17.18.27, Φραγκουλίδης Κωνσταντίνος (Πάφου) 17.19.34.

100μ. Πρόσθιο: Ανδρών:   Χιώτης Παναγιώτης (Εθνικού) 1.04.66, Καρπουζλής Ιωάννης (ΠΑΟΚ) 1.05.01, Θεμιστοκλέους Μάριος (Αμ/στου) 1.09.63. Γυναικών: Σιεκόλεβα Αλεξάνδρα (Αμ/στου) 1.13.51, Σωτηρίου Ραφαέλα (Αμ/στου) 1.19.36, Νικολαίδου Ιόλη (Αγλαντζιάς) 1.20.64.  

100μ. Πεταλούδα: Ανδρών:   Παπαδόπουλος Τάκης (Λ/σού) 59.04, Αιβαλιώτης Ευάγγελος (Γλαύκου Περιστερίου) 59.16, Ζωτιάδης Γιώργος (Κερύν.) 59.60.  Γυναικών: Βουρνά Κριστέλ (Εθνικού) 1.00.49, Luster Jessica (Halle) 1.07.58, Παπαδοπούλου Χρυστάλλα (Λ/σού) 1.08.93.

200μ. Ελεύθερο: Ανδρών:   Χατζηττοουλής Κωνσταντίνος (Λ/κας) 1.58.76, Καλαβάς Παναγιώτης (Κερύν.) 1.59.17, Ιακωβίδης Τζιόζεφ (Λ/σού) 1.59.27.  Γυναικών: Στεφανίδου Ελένη (Λ/κας) 2.10.16, Luster Jessica (Halle) 2.14.34, Σοφούλη Στεφανία (ΑΝΟ Γλυφάδας) 2.16.66.

50μ. Ύπτιο: Ανδρών:  Χατζηχριστοφόρου Τρύφωνας (Λ/σίας) 27.73, Ιακωβίδης Φίλιππος (Λ/σίας) 27.81, Θεοδωρίδης Ηλίας (ΠΑΟΚ) 28.41. Γυναικών: Αντωνίου Κάλλια (Λ/σού) 31.29, Ντάλα Όλγα (Γλαύκου Περιστερίου) 31.69, Μπέκου Αναστασία (Αμ/στου) 32.35.

200μ. Πρόσθιο: Ανδρών:  Χιώτης Παναγιώτης (Εθνικού) 2.21.60, Ελευθερίου Ραφαήλ (Αμ/στου) 2.31.93, Πουρκού Ιωάννης (Κερύν.) 2.35.41. Γυναικών: Σιεκόλεβα Αλεξάνδρα (Αμ/στου) 2.38.58, Παναγή Σοφία (Λ/σού) 2.57.40, Νικολάου Στέφανη (Λακατάμειας) 3.06.71.

50μ. Πεταλούδα: Ανδρών:   Κατραντζής Χρίστος (Ολυμπιακού) 25.83, Αιβαλιώτης Ευάγγελος (Γλαύκου Περιστερίου) 26.40, Ribas Erik (Πάφου) 26.63. Γυναικών: Βουρνά Κριστέλ (Εθνικού) 28.03, Αγαθοκλέους Αφροδίτη (Αμ/στου) 30.61, Σκέντερ Ιωσηφίνα (Λ/σού) 30.79.

200μ. Ύπτιο: Ανδρών:  Θεοδωρίδης Ηλίας (ΠΑΟΚ) 2.12.94, Ιακωβίδης Φίλιππος (Λ/σίας) 2.16.07, Χατζηκωνσταντής Κωνσταντίνος (Κερύνειας) 2.17.54.  Γυναικών: Σάχα Ιωάννα (ΑΝΟ Γλυφάδας) 2.20.69, Ντάλα ‘Ολγα (Γλαύκου Περιστερίου) 2.27.67, Στεφανίδου Ελένη (Λ/κας) 2.31.32.

800μ. Ελεύθερο: Γυναικών: Γιαννοπούλου Νεφέλη (ΑΝΟ Γλυφάδας) 9.27.58, Μικελλίδη ‘Ελενα (ΑΠΟΕΛ) 9.54.87, Ζηνωβίου Ευδοκία (Κερύνειας) 10.02.73.

4Χ200μ. Ελεύθερο: Ανδρών: ΑΝΟ Γλυφάδας 8.26.28, Ν.Ο. Αμμοχώστου 9.16.03, Ν.Ο. Πάφου 9.28.92.  Γυναικών: Ν.Ο. Πάφου 10.07.93.

50μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Κατραντζής Χρίστος (Ολυμπιακού) 24.54, Ιακωβίδης Μάρκος (Λ/σίας) 24.55, Κοντόπουλος Κωνσταντίνος (Εθνικού) 24.88.  Γυναικών: Αντωνίου Κάλλια (Λ/σού) 26.65, Αγαθοκλέους Αφροδίτη (Αμ/στου) 28.22, Παπαπέτρου Τόνια Μαρία (Αμ/στου) 28.46.

200μ. Μικτή: Ανδρών: Χιώτης Παναγιώτης (Εθνικού) 2.10.59, Ιακωβίδης Τζιόζεφ (Λ/σού) 2.14.09, Ζωτιάδης Γιώργος (Κερύν.) 2.17.43.  Γυναικών: Σάχα Ιωάννα (ΑΝΟ Γλυφάδας) 2.24.90, Βουρνά Κριστέλ (Εθνικού) 2.25.00, Στεφανίδου Ελένη (Λ/κας) 2.25.20.

400μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Χατζηττοουλής Κωνσταντίνος (Λ/κας) 4.10.73, Εγγλεζάκης Κωνσταντίνος (ΑΝΟ Γλυφάδας) 4.11.42, Ονουφρίου Κωνσταντίνος (Λ/σού) 4.18.67.  Γυναικών: Σοφούλη Στεφανία (ΑΝΟ Γλυφάδας) 4.42.76, Αθανασοπούλου Μαρίνα (ΑΝΟ Γλυφάδας) 4.45.17, Σοφούλη Δανάη (ΑΝΟ Γλυφάδας) 4.47.41.

200μ. Πεταλούδα: Ανδρών: Ιακωβίδης Τζιόζεφ (Λ/σού) 2.11.84, Νικολάου Πάρης (Κερύνειας) 2.13.79, Μανιός Δημήτρης (ΑΝΟ Γλυφάδας) 2.15.43.  Γυναικών: Γιαννοπούλου Νεφέλη (ΑΝΟ Γλυφάδας) 2.29.58, Παπαδοπούλου Χρυστάλλα (Λ/σού) 2.32.02, Τρομπούκη Μέλανη (Λ/κας) 2.39.84.

4Χ100μ. Μικτή: Ν.Ο. Κερύνειας 4.07.66, Ν.Ο. Πάφου 4.08.45, ΑΝΟ Γλυφάδας 4.25.80.  Γυναικών: ΑΝΟ Γλυφάδας 4.41.64, Ν.Ο. Λεμεσού 4.51.23, ΑΝΟ Γλυφάδας 4.54.94

 


Όλες οι Αθλητικές Ειδήσεις από την Κύπρο, την  Ελλάδα και τον Κόσμο,  στο actioninsports.com

  • Διάβασε όλες τις ειδήσεις μας στο Google
  • Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
  • Ακολούθησε μας στο Twitter - Instagram - Linkedin
  • Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube