pilavakis and timothea with andreas ptratsos 1
pilavakis and timothea with andreas ptratsos 1

Η πρωταθλήτρια Κύπρου Ζέτα Καουρτίσιη της κατηγορίας Kids κέρδισε χάλκινο μετάλλιο στο Ανοιχτό Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σαββατοκύριακο στην Γερμανία. Στο ίδιο πολύ ενδιαφέρον αυτό πρωτάθλημα κέρδισε 5η θέση και ο Νικόλας Νικολάου.

Σε δεύτερο πρωτάθλημα, το Park Pokal, που έγινε παράλληλα στα ίδια γήπεδα ο Ανδρέας Πράτσος κέρδισε χρυσό μετάλλιο και χάλκινα μετάλλια η Ζέτα Καουρτίσιη, ο Νικόλας Νικολάου και ο Ιάσων Χαραλάμπους. Οι πιο πάνω επιτυχίες χαιρετίστηκαν με πολύ μεγάλο ενθουσιασμό  από τους προπονητές τους Χρήστο Πηλαβάκη και Τιμοθέα Διόλα.

 

Ακόλουθη ο συνολικός πίνακάς:

WTE-Open-European-Kids-Championships-9-11-Years

 

34 Int. Park Pokal Sindelfingen, Germany

Tournament date: 07.12.2019 upto 08.12.2019

Sunday Day 2  Competition date: 08.12.2019

Medal winners 2008-2010

 

Jugend C Male LK1 -27 (Jugend C -27 Kg) Active competitors: 9

Prize winners:

1 Ekrem Ismailov, GER (281)

2 Rayyan Zeynel Dumlu, GER (445)

3 IASONAS CHARALAMBOUS, CYP (103) A.Pilavakis Taekwondo Team (CYP)

3 Zar Torley, GBR (670)

Jugend C Male LK1 -32 (Jugend C -32 Kg) Active competitors: 10

Kaourtishi Michail A.Pilavakis taekwondo team (CYP) ( lost first game)

Jugend C Male LK1 -43 (Jugend C -43 Kg) Active competitors: 7

1 Yaroslav Kovalenko, UKR (621)

2 Miller Kaden, GBR (688)

3 Romo Awdiew, GER (364)

3 NIKOLAS NIKOLAOU, CYP (106) A.Pilavakis taekwondo team (CYP)

Jugend C Male LK1 +57 (Jugend C +57 Kg) Active competitors: 2

1 Andreas Pratsos, CYP (111)

2 Kostiantyn Pakhomov, UKR (644)

Jugend C Female LK1 -35 (Jugend C -35 Kg) Active competitors: 10

1 Yara Hamzeh, GER (331)

2 frassica anna, ITA (707)

3 Tsvietana Pohosian, UKR (617)

3 Zeta Kaourtishi, CYP (104) A.Pilavakis Taekwondo Team (CYP)

Jugend C Male LK2 -43 (Jugend C -43 Kg) Active competitors: 4

1 Jason Geyik, GER (210)

2 Knorr Mathis, GER (172)

3 Kameel Warren, GBR (679)

3 Grigorios Tryfonopoulos, CYP (112) DIOLA TAEKWONDO (CYP)

Jugend C Female LK2 -39 (Jugend C -39 Kg) Active competitors: 8

B/110 Laoura Ntatidou DIOLA TAEKWONDO (CYP) ( lost first game)

 

Medal winne 2011 -2013

Competition date: 07.12.2019

 

2011 -2013 Jugend D Male LK2 -26 (Jugend D -26 Kg) Active competitors: 3

1 Noah Chae, GER (404)

2 Kubilay Kaan Uezmez, SUI (561)

3 Konstantinos Karkanis, CYP (109) DIOLA TAEKWONDO CYP

2011 -2013 Jugend D Male LK2 -32 (Jugend D -32 Kg) Active competitors: 3

1 Amir Limani, GER (243)

2 Hannes Schuerg, GER (292)

3 Charalambos Gavriel, CYP (108) DIOLA TAEKWONDO CYP

2005-2007 Cadets Male LK2 -41 (Jugend B -41 Kg) Active competitors: 5

1 Sven Singer, AUT (51)

2 Narcis Andrei Pruteanu, GER (229)

3 Joel Esau, GER (430)

3 Mauricio Ricardo Brown, CYP (107) DIOLA TAEKWONDO CYP

 

 

WTE OPEN European Kids Championships

Sindelfingen

Sun 08 December 2019

VENUE Glaspalast Rudolf-Harbig-Str. 10, 71063 Sindelfingen/Germany

ORGANIZER VfL Sindelfingen Abteilung Taekwondo

 

Category: 9 – 11 years (Category A) Male +57kg – Competitors: 4

1st 250 FOTIOS DOMPAS AK ORESTIADAS GREECE GRE

2nd 321 ciro ILLIANO SQUADRA MEDITERRANEA ITA

3rd 55 Pakhomov KOSTIANTYN UKRAINE TAEKWONDO UKR

3rd 48 ANDREAS PRATSOS DIOLA TAEKWONDO CYP

Category: 9 – 11 years (Category A) Female -35kg – Competitors: 18

1st 307 Erika KARABELEVA AHIL BUL

2nd 175 Yara HAMZEH ELITE NÜRNBERG GER

3rd 373 ZETA KAOURTISHI A. PILAVAKIS TKD TEAM CYP

3rd 161 Nadine GASSNER AKADEMIE PUGNATOR AUT