26 C
Τρίτη, 16 Απριλίου, 2024

Διατηρούν το απόλυτο ΑΣ Λατσιά και ΕΝ Αθηένου

Με εύκολες νίκες συνέχισαν στην 4η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Γυναικών του Χάντμπολ ΑΣ Λατσιά και ΕΝ Αθηένου, που θα αναμετρηθούν στην 5η Αγωνιστική, την τελευταία του Α’ Γύρου. Τη δεύτερη φετινή του νίκη σημείωσε ο ΑΟ Αραδίππου.

Σε αγώνα που έγινε στην Αθηένου η τοπική Ένωση Νεολαίας, ως τυπικά φιλοξενούμενη, επικράτησε 50-17 του ΑΟ ΚΝ Αγ. Τριμιθιάς έχοντας την Μάγδα Παπά να σταματάει στα 21 γκολ, ενώ οι υπόλοιπες σκόρερ είχαν μονοψήφιο αριθμό τερμάτων. Για την ομάδα των Αγ. Τριμιθιάς ο Άντρεα Αντωνίου έβαλε 7.

Στην Αραδίππου έγινε ωραίο παιχνίδι με την τοπική ομάδα να επικρατεί 24-22 του Πανελλήνιου, με το ημίχρονο 12-12. Για τις νικήτριες 7 γκολ σημείωσε η Άντρια Αντωνίου και 6 η Μαργαρίτα Ευθυμίου. Πρώτη σκόρερ για τον Πανελλήνιο ήταν η Fratila με 7.

Στο κλειστό «Κυριάκος Πίσσης» το ΑΣ Λατσιά απέναντι στον Προοδευτικό σταμάτησε στα 41 γκολ, 27 εκ των οποίων έβαλαν οι Ντιμιτρίεβιτς (15) και Βάσω Ιωάννου (12). Από τα 26 γκολ του Προοδευτικού τα 8 έβαλε η Στεφανία – Εβελίνα Παύλου και από 7 είχαν Παναγιωτάκη και Άντρια Φιλίππου. Σκορ ημιχρόνου 21-13.