Δεν ήταν ό,τι καλύτερο το ξεκίνημα του Παύλου Κοντίδη στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Βαρκελώνης.

Στη 14η θεση της γενικής κατάταξης του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος των Laser βρίσκεται ο Παύλος Κοντίδης, μετά τις δύο πρώτες ιστιοδρομίες που έγιναν το Σάββατο (06/11). Σημειώνεται ότι την Παρασκευή (05/11) δεν έγιναν οι δύο προγραμματισμένες ιστιοδρομίες λόγω άπνοιας. Στην πρώτη κούρσα της ημέρας ο Κύπριος Ολυμπιονίκης ήταν 19ος στον κίτρινο στόλο, ενώ κέρδισε τη δεύτερη, για ν’ ανέβει στην 14η θέση γενικής. Πρώτος είναι ο Βρετανός Hanson ακολουθούμενος από τον συμπατριώτη του Becketto οποίος μόλις τον περασμένο μήνα αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ευρώπης στον αγώνα που ο Κοντίδης ήταν 5ος.

Όλες οι Αθλητικές Ειδήσεις από την Κύπρο, την  Ελλάδα και τον Κόσμο,  στο actioninsports.com