DSC 0015Α
DSC 0015Α

Κληρώσεις πρωταθλημάτων ΟΠΑΠ Α Κατηγοριας
Πραγματοποιήθηκαν στο Ολυμπιακό μέγαρο στη Λευκωσία οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας ανδρών και γυναικών. Το πρωτάθλημα γυναικών θα αρχίσει την Τετάρτη 22 Οκτωβρίου 2014 και το πρωτάθλημα ανδρών την Παρασκευή 24 Οκτωβρίου 2014.
Μία εβδομάδα νωρίτερα θα διεξαχθούν οι καθιερωμένοι αγώνες Σούπερ Καπ. Στους άνδρες θα διεξαχθεί στο Κίτιον ο αγώνας Ανόρθωσης – Ομόνοιας και στις γυναίκες  ο αγώνας Απόλλων – ΑΕΚ Λάρνακας σε γήπεδο που θα αποφασισθεί από την ΚΟΠΕ.

Πρώτη αγωνιστική ανδρών (24 Οκτωβρίου 2014)
Παφιακός – Αναγέννηση Δερύνειας
ΑΠΟΕΛ – Νέα Σαλαμίνα
ΑΕ Καραβά – Ομόνοια
Ε.Ν.Παραλιμνίου – Άνόρθωσις

Πρώτη αγωνιστική γυναικών (22 Οκτωβρίου 2014)
Αρης Πολ. – Απόλλων
ΑΕΚ Λάρνακας – ΘΟΙ Αυγόρου
Ε.Ν.Αγ.Αθανασίου – Ανόρθωσις
ΑΕΛ – Παφιακός

Στις φωτογραφίες στυγμιότυπα από τις κληρώσεις

Συνημμένα επίσης ολόκληρα τα προγράμματα αγώνων Α΄Κατηγορίας ανδρών και γυναικών

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΠΑΠ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΤΡΩΝ   2014/2015

 

Πρώτος Γύρος

1η Αγωνιστική 24/10/2014

ΠΑΦΙΑΚΟΣ               –        ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Δ.

ΑΠΟΕΛ                   –        ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

Α.Ε.ΚΑΡΑΒΑ              –              ΟΜΟΝΟΙΑ

Ε.Ν.Π.                    –            ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ

2η Αγωνιστική 31/10/2014

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Δ.         –            ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ

ΟΜΟΝΟΙΑ                 –                   Ε.Ν.Π.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ          –            Α.Ε.ΚΑΡΑΒΑ

ΠΑΦΙΑΚΟΣ               –                  ΑΠΟΕΛ

3η Αγωνιστική 07/11/2014

ΑΠΟΕΛ                   –        ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Δ.

Α.Ε.ΚΑΡΑΒΑ              –             ΠΑΦΙΑΚΟΣ

Ε.Ν.Π.                    –        ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ               –              ΟΜΟΝΟΙΑ

4η Αγωνιστική 14/11/2014

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Δ.         –              ΟΜΟΝΟΙΑ

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ          –            ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ

ΠΑΦΙΑΚΟΣ               –                   Ε.Ν.Π.

ΑΠΟΕΛ                   –            Α.Ε.ΚΑΡΑΒΑ

5η Αγωνιστική 21/11/2014

Α.Ε.ΚΑΡΑΒΑ              –        ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Δ.

Ε.Ν.Π.                    –                  ΑΠΟΕΛ

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ               –             ΠΑΦΙΑΚΟΣ

ΟΜΟΝΟΙΑ                 –        ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

6η Αγωνιστική 28/11/2014

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Δ.         –        ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

ΠΑΦΙΑΚΟΣ               –              ΟΜΟΝΟΙΑ

ΑΠΟΕΛ                   –            ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ

Α.Ε.ΚΑΡΑΒΑ              –                   Ε.Ν.Π.

7η Αγωνιστική 05/12/2014

Ε.Ν.Π.                    –        ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Δ.

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ               –            Α.Ε.ΚΑΡΑΒΑ

ΟΜΟΝΟΙΑ                 –                  ΑΠΟΕΛ

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ          –             ΠΑΦΙΑΚΟΣ

 

 

 

Δεύτερος Γύρος

8η Αγωνιστική 12/12/2014

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Δ.          –             ΠΑΦΙΑΚΟΣ

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ          –                  ΑΠΟΕΛ

ΟΜΟΝΟΙΑ                 –            Α.Ε.ΚΑΡΑΒΑ

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ               –                   Ε.Ν.Π.

9η Αγωνιστική 19/12/2014

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ               –       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Δ.

Ε.Ν.Π.                    –              ΟΜΟΝΟΙΑ

Α.Ε.ΚΑΡΑΒΑ              –        ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

ΑΠΟΕΛ                   –             ΠΑΦΙΑΚΟΣ

10η Αγωνιστική 09/01/2015

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Δ.          –                  ΑΠΟΕΛ

ΠΑΦΙΑΚΟΣ               –            Α.Ε.ΚΑΡΑΒΑ

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ          –                   Ε.Ν.Π.

ΟΜΟΝΟΙΑ                 –            ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ

11η Αγωνιστική 12/01/2015

ΟΜΟΝΟΙΑ                 –       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Δ.

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ               –        ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

Ε.Ν.Π.                    –             ΠΑΦΙΑΚΟΣ

Α.Ε.ΚΑΡΑΒΑ              –                  ΑΠΟΕΛ

12η Αγωνιστική 16/01/2015

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Δ.          –            Α.Ε.ΚΑΡΑΒΑ

ΑΠΟΕΛ                   –                   Ε.Ν.Π.

ΠΑΦΙΑΚΟΣ               –            ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ          –              ΟΜΟΝΟΙΑ

13η Αγωνιστική 23/01/2015

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ          –       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Δ.

ΟΜΟΝΟΙΑ                 –             ΠΑΦΙΑΚΟΣ

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ               –                  ΑΠΟΕΛ

Ε.Ν.Π.                    –            Α.Ε.ΚΑΡΑΒΑ

14η Αγωνιστική 30/01/2015

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Δ.          –                   Ε.Ν.Π.

Α.Ε.ΚΑΡΑΒΑ              –            ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ

ΑΠΟΕΛ                   –              ΟΜΟΝΟΙΑ

ΠΑΦΙΑΚΟΣ               –        ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΠΑΠ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ   2014/2015

 

 

 

Πρώτος Γύρος

1η Αγωνιστική 22/10/2014

ΑΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ         –              ΑΠΟΛΛΩΝ

Α.Ε.Κ. ΛΑΡΝΑΚΑΣ         –          ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ

Ε.Ν.Α.ΑΘ.                 –            ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ

ΑΕΛ                     –             ΠΑΦΙΑΚΟΣ

2η Αγωνιστική 29/10/2014

ΑΠΟΛΛΩΝ                –             ΠΑΦΙΑΚΟΣ

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ               –                     ΑΕΛ

ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ             –                Ε.Ν.Α.ΑΘ.

ΑΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ         –      Α.Ε.Κ. ΛΑΡΝΑΚΑΣ

3η Αγωνιστική 05/11/2014

Α.Ε.Κ. ΛΑΡΝΑΚΑΣ         –              ΑΠΟΛΛΩΝ

Ε.Ν.Α.ΑΘ.                 –      ΑΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ

ΑΕΛ                     –          ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ

ΠΑΦΙΑΚΟΣ               –            ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ

4η Αγωνιστική 12/11/2014

ΑΠΟΛΛΩΝ                –            ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ

ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ             –             ΠΑΦΙΑΚΟΣ

ΑΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ         –                     ΑΕΛ

Α.Ε.Κ. ΛΑΡΝΑΚΑΣ         –                Ε.Ν.Α.ΑΘ.

5η Αγωνιστική 18/11/2014

Ε.Ν.Α.ΑΘ.                 –              ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΕΛ                     –      Α.Ε.Κ. ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΠΑΦΙΑΚΟΣ               –      ΑΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ               –          ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ

6η Αγωνιστική 26/11/2014

ΑΠΟΛΛΩΝ                –          ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ

ΑΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ         –            ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ

Α.Ε.Κ. ΛΑΡΝΑΚΑΣ         –             ΠΑΦΙΑΚΟΣ

Ε.Ν.Α.ΑΘ.                 –                     ΑΕΛ

7η Αγωνιστική 03/12/2014

ΑΕΛ                     –              ΑΠΟΛΛΩΝ

ΠΑΦΙΑΚΟΣ               –                Ε.Ν.Α.ΑΘ.

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ               –      Α.Ε.Κ. ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ             –      ΑΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ

 

 

 

Δεύτερος Γύρος

8η Αγωνιστική 10/12/2014

ΑΠΟΛΛΩΝ                –      ΑΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ

ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ             –      Α.Ε.Κ. ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ               –               Ε.Ν.Α.ΑΘ.

ΠΑΦΙΑΚΟΣ                –                     ΑΕΛ

9η Αγωνιστική 17/12/2014

ΠΑΦΙΑΚΟΣ                –              ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΕΛ                      –            ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ

Ε.Ν.Α.ΑΘ.                 –          ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ

Α.Ε.Κ. ΛΑΡΝΑΚΑΣ          –      ΑΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ

10η Αγωνιστική 07/01/2015

ΑΠΟΛΛΩΝ                –      Α.Ε.Κ. ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΑΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ          –               Ε.Ν.Α.ΑΘ.

ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ             –                     ΑΕΛ

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ               –             ΠΑΦΙΑΚΟΣ

11η Αγωνιστική 14/01/2015

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ               –              ΑΠΟΛΛΩΝ

ΠΑΦΙΑΚΟΣ                –          ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ

ΑΕΛ                      –      ΑΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ

Ε.Ν.Α.ΑΘ.                 –      Α.Ε.Κ. ΛΑΡΝΑΚΑΣ

12η Αγωνιστική 21/01/2015

ΑΠΟΛΛΩΝ                –               Ε.Ν.Α.ΑΘ.

Α.Ε.Κ. ΛΑΡΝΑΚΑΣ          –                     ΑΕΛ

ΑΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ          –             ΠΑΦΙΑΚΟΣ

ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ             –            ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ

13η Αγωνιστική 28/01/2015

ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ             –              ΑΠΟΛΛΩΝ

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ               –      ΑΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ

ΠΑΦΙΑΚΟΣ                –      Α.Ε.Κ. ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΑΕΛ                      –               Ε.Ν.Α.ΑΘ.

14η Αγωνιστική 04/02/2015

ΑΠΟΛΛΩΝ                –                     ΑΕΛ

Ε.Ν.Α.ΑΘ.                 –             ΠΑΦΙΑΚΟΣ

Α.Ε.Κ. ΛΑΡΝΑΚΑΣ          –            ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ

ΑΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ          –          ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ