Cyprus Junior 2014 mens double
Cyprus Junior 2014 mens double

1ο Διεθνές Τουρνουά Μπάτμιντον κάτω των 19,17,15&13 ετών

που πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία από τις 30/10-2/11/14 στο Πολυπροπονητήριο Ε. Φλωράκης στην Λευκωσία.

Στο τουρνουά έλαβαν μέρος 148 αθλητές από τις πιο κάτω χώρες (Ιταλία, Ελλάδα, Κύπρος, Τσεχία, Ρουμανία, Ισραήλ, Αυστρία, Πολωνία, Ρωσία).

Επισυνάπτω φωτογραφίες από τις απονομές.

 

Παρακαλώ όπως δημοσιεύσετε  την ανακοίνωση μας στα ΜΜΕ.

 

Αναλυτικά τα σημαντικότερα αποτελέσματα των Κύπριων Αθλητών:

 

CYPRUS JUNIOR

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 19 ΕΤΩΝ

 

ΜΟΝΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

2η θέση Έλενα Χριστοδούλου

3η θέση Στέφανη Πινχάρη

ΔΙΠΛΟ ΕΦΗΒΩΝ

2η θέση Κυριάκος Πίσσης/Ηλίας Νικολάου

3η θέση Φίλιππος Κνέκνας

3η θέση Σταύρος Νεοφύτου/Μάριος Νεοφύτου

 

ΔΙΠΛΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

1η θέση Έλενα Χριστοδούλου/Στέφανη Πινχάρη 

3η θέση Μαρία Ελλήνα/Αναστασία Κχατάπ

ΜΙΚΤΟ

3η θέση Φίλιππος Κνέκνας/Στέφανη Πινχάρη

3η θέση Ηλίας Νικολάου/Έλενα Χριστοδούλου

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 17 ΕΤΩΝ

 

ΜΟΝΟ ΕΦΗΒΩΝ

1η θέση Σταύρος Νεοφύτου

 

ΜΟΝΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

3η θέση Μαρία Ελλήνα

 

ΔΙΠΛΟ ΕΦΗΒΩΝ

2η θέση Γιώργος Κωνσταντίνου/Ανδρέας Ιωάννου

3η θέση Μάριος Νεοφύτου/Σταύρος Νεοφύτου

 

ΔΙΠΛΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ                                   

3η θέση Μαρία Ελλήνα/Αναστασία Κχατάπ
3η θέση Άνδρεα Αλεξάνδρου/Ελένη Αλεξάνδρου

ΜΙΚΤΟ

3η θέση Ανδρέας Ιωάννου/Αναστασία Ζιντσίδου

3η θέση Ντάνη Κόκκινος

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 15 ΕΤΩΝ

 

ΜΟΝΟ ΠΑΙΔΩΝ

3η θέση Ορέστης Πίσσης

 

ΔΙΠΛΟ ΠΑΙΔΩΝ

3η θέση Ορέστης Πίσσης/Χρίστος Μιχαήλ

 

ΔΙΠΛΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ                                

3η θέση Ανδριάνα Δημητρίου/Αναστασία Ζιντσίδου
3η θέση Κλεοπάτρα Κχατάπ/Ιωάννα Πίσση

ΜΙΚΤΟ

2η θέση Χρίστος Μιχαήλ/Κλεοπάτρα Κχατάπ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 13 ΕΤΩΝ

 

ΜΟΝΟ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

3η θέση Ιάκωβος Αχεριώτης

 

ΔΙΠΛΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

2η θέση Ιάκωβος Αχεριώτης/Αντώνης Αδάμου

3η θέση Αλέξης Πίσσης/Λεόντιος Ταβέλης

3η θέης Fanglin Shen

 

ΔΙΠΛΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ                       

3η θέση Χαρά Μιχαήλ/Ραφαέλλα Τσεμπέκη
3η θέση Παναγιώτα Χατζηαντώνη/Άννα Χατζηαντωνίου

ΜΙΚΤΟ

3η θέση Λεόντιος Ταβέλης/Παναγιώτα Νικολάου