Στο Ελαιών «Γιώργος Γκουγκούρης» Grade 1
Στο Ελαιών «Γιώργος Γκουγκούρης» Grade 1

Διαφοροποιήσεις στο πρόγραμμα των Τελικών της τελευταίας μέρας

Ολοκληρώνεται το Σάββατο 4 Ιουλίου, το Παγκύπριο Πρωτάθλημα Ελαιών «Γιώργος Γκουγκούρης» που είναι αφιερωμένο στη μνήμη του νεαρού πρωταθλητή του Ομίλου. Για μία εβδομάδα 190 αντισφαιριστές συναγωνίστηκαν σε 17 κατηγορίες και το πρόγραμμα του Σαββάτου περιλαμβάνει 16 τελικούς.

Η μοναδική κατηγορία που ολοκληρώθηκε, είναι αυτή του Διπλού Ανδρών, όπου το βράδυ της Παρασκευής οι Μενέλαος Ευσταθίου και Ελευθέριος Νέος, νίκησαν ύστερα από συγκλονιστικό αγώνα τους Παύλο Παρσών και Φώτο Φωτιάδη με 2-1 (2-6, 6-4, 10-8). Οι νικητές βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο τρίτο σετ με 5-8, πριν καταφέρουν να κερδίσουν τον αγώνα.

Ο μεγάλος τελικός των Ανδρών θα αρχίσει μαζί με άλλους τρεις τελικούς στς 18.00 το απόγευμα του Σαββάτου, και με αυτούς θα κλείσει και το πρόγραμμα. Αντιμέτωποι στον τελικό οι Μέλιος Ευσταθίου και Δημήτρης Αζοϊδης.

ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΥΨΗΛΗΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ ΠΟΥ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ, ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΤΕΛΙΚΩΝ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΘΕΙ και έτσι θα διεξαχθούν σε τέσσερα διαφορετικά γήπεδα, δύο συναντήσεις το πρωί και δύο το απόγευμα με ώρες έναρξης 8.30, 10.00, 16.00, και 18.00. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι τελικοί που θα διεξαχθούν έχουν ως εξής :   

Πρωινό Πρόγραμμα

08:30         

GS 12            Eva Panova Vs Isabella Relton (Court 1)

GS 16            Maria Aurora Vichas Vs Evelina Anastasi (Court 2)

GS 14            Xuanyu Chen Vs Nina Andronicou (Court 3)

GS 18            Theklia Christodoulou Vs Victoria Savvidou (Court 4)     

 

Not before 10.00

GD 12 Emma Marini / Isabella Relton Vs Thea Gregoriou / Ioanna Kyriakidou (Court 1)

GD 16 Evelina Anastasi / Emilia Margolina Vs Constantina Tembrioti / Maria Tivanovav (Court 2)

GD 14 Nina Andronicou / Maria Kovacevic Vs Xuanyu Chen / Eva Panova (Court 3)

GD 18 Maria Constantinou / Daphney Koutsofta Vs Marina Bampaliouta / Theklia Christodoulou (Court 4)

                     

Απογευματινό Πρόγραμμα

16:00         

BS 12 Alecos Timini Vs Ioannis Psindrides (Court 1)

BS 16 Stylianos Papamichael Vs Christo Raphael Timini (Court 2)

BS 14 Konstantinos Megalemos –            Marios Prastitis (Court 3)

BS 18 Constantinos Djakouris / Petros Pieros (Court 4)

 

Not before 18:00

BD 12 Markos Iacovides / Nicolas Lottides Vs Angelos Alexios Diamanti / Sultan Temirbek (Court 1)

BD 16 Andreas Timini / Christo Raphael Timini Vs Constantinos Djakouris / Stylianos Papamichael (Court 2)

BD 14 Michail Angelos Bampiniotis / Konstantinos Megalemos Vs Alex Lazarou / Sokrates G. Neocleous (Court 3)

MS Demetrios Ilias Azoides Vs Menelaos Efstathiou (Court 4)

 

Ομοσπονδία Αντισφαιρίσεως Κύπρου