Με 20 παιγνίδια ολοκληρώθηκε η πρώτη μέρα του Smash Tennis Academy Junior Grade 3 που πραγματοποιήθηκε στης εγκαταστάσεις του Smash Tennis Academy στην Λεμεσό.

Μεγάλος αριθμός απο συμμετοχές που έφτανε τους 40 αθλητές έλαβαν μέρος στις κατηγορίες 14 και 18, στα μόνα και τα δίπλα για αγόρια και τα κορίτσια .

Για φωτογραφικό υλικό από τους αγώνες θα βρείτε εδώ.

Τα αποτελέσματα της πρώτης μέρας είναι:

  1. 10:00     BS 14     Axel Dobloug      – Nikolai Zalevskii 6-1 6-0                                            
  2.             11:15     GS 14     Athena Komodromou [3] – Antonia Achilleos 6-1 6-3                         
  3.             12:30     BS 14     Georgios Protopapas       – Hristiyan Bozhilov 6-3 7-6(4)                    
  4.             13:45     GS 14     Constantina Tembrioti    – Andriana Georgiades 6-3 6-0                    
  5.             16:00     GS 14     Margarita Ellina – Irianna Demetriou 6-3 6-1                                       
  6.             17:15     BS 18     Panteleimon Kamilaris     – Chrysis Giakoumi 6-1 6-0                                          

Smash Tennis Academy – Court

  1. 10:00               BS 14     Alexander Narutskiy         – Andreas Costa Evlavis [4] 7-6(1) 6-2                                     
  2.             11:15     BS 14     Kyriakos Tsiannis [3] – Arran Andrew Branton 6-0 6-0                                       
  3.             12:30     BS 14     Andreas Georghios Philippou – Grigorios Samartsidis6-1 6-2            
  4. 13:45               GS 14     Victoria Savvidou [4] – Patrisia Angelova 7-6(2) 6-2                            
  5.             16:00 BD 14 Andreas Georghios Philippou [2] Georgios Protopapas – Arran Andrew Branton Antreas Stavrou

6-0 6-2                               

  1. GD 14 Antonia Achilleos Victoria Savvidou – Evelina Anastasi Constantina Tembrioti 6-4 7-5                                            

Smash Tennis Academy – Court

  1.             10:00 GS 14      Theklia Christodoulou [1]- Maria Tivanova 7-6(2) 7-6(3)                                    
  2.             11:15 GS 14         Marina Bampaliouta [2]  -Ioli Asprofta 6-0 6-0                                    
  3.             12:30 BS 14         Christoforos Demosthenous – Antreas Stavrou 6-1 7-5                     
  4.             13:45 GS 14         Evelina Anastasi – Stefani Doukaki 6-1 6-0                                            
  5.             16:00 BS 18         Petros Pieros – Christos Fakontis [3]5-7 6-4 7-5                                  
  6.             GS 14 Christiana Sevastou – Emilia Margolina 6-4 6-1