Ολοκληρώθηκε ψες το Σάββατο 7 Ιουνίου 2014 με επιτυχία στην παραλία της Παρεκκλήσια στην Λεμεσό η Αθλητική εκδήλωση με το ονομα « Aphrodite Games », που συνδιοργάνωσαν ο  CrossFit Limassol και της Crossfit Geraklion  και συγκέντρωσε τα βλέμματα πολλών αστέρων του CrossFit αλλά και Strongman.

Οι αγώνες ξεκίνησαν στις 12 π.μ με τους αθλητές να έχουν να αντιμετωπίσουν 3 απαιτητικές δοκιμασίες. Μετά το τέλος των 3 Event στην επόμενη φάση προκρίθηκαν 40 άνδρες και 20 γυναίκες.

Ακλούθησε διάλειμμα με διαγωνισμό ομορφιάς όπου συμμετείχαν 12 κοπέλες (2 από Ρωσία και 10 από την Κύπρο ).

 

_MG_3826 as Smart Object-1

 

_MG_3829 as Smart Object-1

_MG_3854 as Smart Object-1

Η συνέχεια της διοργάνωσης περιελάμβανε ακόμη 2 event τα οποία και θα έκριναν και τους νικητές της διοργάνωσης.

 

Οι αγώνες ολοκληρώθηκαν στις 10.30 μ.μ ακολούθησαν οι απονομές και τα δώρα από τους χορηγούς της διοργάνωσης.

 

Aphrodite-MEN

Για  τις 3 θέσεις του βάθρου στη κατηγορία των ανδρών κατέλαβαν οι:

 1st Sergey Koltovskoy

2nd Lukas Esslinger

3rd Arnar Sigurðsson

10456265_1426764787598587_3648811780881678134_n

 

Aphrodite- MEN over 40 TOP 3

1. Ivan Surin

2. Phivos Efesopoulos

 

 

 

Aphrodite-Women

Στη κατηγορία των γυναικών τις 3 θέσεις του βάθρου κατέκτησαν οι:

1st Ana Caldas

2nd Ragnheidur Sara Sigmundsdottir

3rd Oxana Slivenko

 10365902_1426764960931903_910882995735509622_n

 

 

Η τελική βαθμολογία διαμορφώθηκε ως εξής:

MEN TOP 20 – OVERALL RANK:

1. Sergey Koltovskoy

2. Lukas Esslinger

3. Arnar Sigurðsson

4. Muller Jonas

5. Achileas Pantazis

6. Dmitrii Trushkin

7. Alexey Barymov

8. Stefanos Ioannides

9. George Gregoriou

10. Alexander Kravchenco

11. Nikolay Silakov

12. Alexander Nadezhdin

13. George Hadjisavvas

14. Dmitriy Melnikov

15. Panagiotis Christodoulidis

16. Michalis Euriviades

17. Evan Tsourtsaoudas

18. Ildar Gimadutdinov

19. Andonis Rigopoulos

20. Aggelos Pappas

 

 

MEN over 40 TOP 3

1. Ivan Surin

2. Phivos Efesopoulos

3. Zsolt Barna

 

 

WOMEN – Overall Rank

1. Ana Caldas

2. Ragnheidur Sara Sigmundsdottir

3. Oxana Slivenko

4. Carmen Bosmans

5. Emelie Smiding

6. Stella Christoforou

7. Marianna Tzourtzek

8. Elisavet Sakellari

9. Anna Kazmina

10. Anninia Hadjiloizou

11. Tamara Coulter

12. Eleftheria Christodoulou

13. Maria Knyazeva

14. Penelope Stamatiadou

15. Demetra Ioannou

16. Jeny Lysenko

 

Για περισσότερο Φωτογραφικό υλικό στο facebook  και στο youtube