23 C

Ανδρέας Κωνσταντίνου και Άρτεμις Παντελή κέρδισαν το «Κύπελλο Λάκης Ψημολοφίτης»

Νέο παγκύπριο ρεκόρ στο αεροβόλο τουφέκι κορασίδων με σταντ, από την Κατερίνα Χαρή με 405.7

Ο αειθαλής σκοπευτής μας Ανδρέας Κωνσταντίνου με 602.3 και η νεάνιδα Άρτεμις Παντελή με 406.4, και οι δυο αθλητές της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας, ήταν οι μεγάλοι νικητές στο αεροβόλο τουφέκι, στον αγώνα για το «Κύπελλο Λάκης Ψημολοφίτης», με τον οποίο ολοκληρώθηκε το φετινό Παγκύπριο Πρωτάθλημα Σκοποβολής ΟΠΑΠ στο σταθερό στόχο. Ο αγώνας έγινε το περασμένο Σαββατοκύριακο 10 και 11 Ιουνίου, στο Ολυμπιακό Σκοπευτήριο Κύπρου – Λάκης Ψημολοφίτης και τον αθλοθέτησε η εταιρία CNE TΕCHNOLOGY. Βέβαια, την παράσταση στον αγώνα έκλεψε η 10χρονη Κατερίνα Χαρή της ΣΚΟΛΕΥ, που πέτυχε νέο παγκύπριο ρεκόρ στο αεροβόλο τουφέκι κορασίδων με σταντ, με 405.7!

Στις άλλες κατηγορίες, η «αργυρή» νικήτρια των ΑΜΚΕ Μαριλένα Κωνσταντίνου της ΣΚΟΛΕΥ, ήταν η νικήτρια στο αεροβόλο τουφέκι γυναικών με 400.0, και ο συναθλητής της (και «χρυσός» νικητής των ΑΜΚΕ) Αλέξανδρος Χριστοφόρου με 599.6 πρώτευσε στην κατηγορία των εφήβων. Ο Ανδρέας Αντωνίου με 375.3, πήρε την πρώτη θέση στο αεροβόλο τουφέκι παίδων, ο Χάρης Χαρή πρώτευσε στην κατηγορία των παίδων με σταντ με 410.6 και ο Μιχάλης Παφίτης στους παμπαίδες με 403.7. Και οι τρεις είναι αθλητές της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας. Οι συναθλήτριές τους Ιακωβία Πιτταρά (386.1) και Θέα Φράγκου (391.4) ήταν οι νικήτριες στο αεροβόλο τουφέκι κορασίδων και παγκορασίδων αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για το «Κύπελλο Λάκης Ψημολοφίτης» στο αεροβόλο τουφέκι σε κάθε κατηγορία ήταν τα ακόλουθα:

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ:

1. Ο νικητής του αγώνα Ανδρέας Κωνσταντίνου, παραλαμβάνει το βαρύτιμο έπαθλο και το δίπλωμα από τον πρόεδρο της ΣΚΟΛΕΥ Λουκά Ψημολοφίτη

1. Η μικρή Κατερίνα Χαρή που πέτυχε νέο παγύπριο ρεκόρ, παραλαμβάνει το έπαθλό της από τον Αρχηγό Βολής του αγώνα Μιχάλη Χαραλάμπους

1. Οι νικήτριες στο αεροβόλο τουφέκι γυναικών, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με την ομοσπονδιακή προπονήτρια Ιβάνκα Πέλτσιεβα

1. Οι νικητές στο αεροβόλο τουφέκι εφήβων, μετά τη βράβευσή τους μαζί με τον πρόεδρο της ΣΚΟΛΕΥ Λουκά Ψημολοφίτη και την Κωνσταντίνα Νικολάου, μέλος της Τ.Ε. σταθερού στόχου

1. Οι νικητές στο αεροβόλο τουφέκι παίδων, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον έφορο σταθερού στόχου της ΣΚΟΛΕΥ Πανίκο Ναζίρη

1. Οι νικήτριες στις κατηγορίες κορασίδων και κορασίδων με σταντ, μαζί με την ομοσπονδιακή προπονήτρια Ιβάνκα Πέλτσιεβα

1. Οι νικητές στο αεροβόλο τουφέκι παίδων με σταντ, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον έφορο σταθερού στόχου της ΣΚΟΛΕΥ Πανίκο Ναζίρη