ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΛΙΜΑΚΙΑ U18 ΑΝΔΡΩΝ
Κλήση προεθνικής ομάδας ανδρών u18

Η επιτροπή εθνικών ομάδων της Κυπριακής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης ανακοινώνει την κλήση της προεθνικής ομάδας ανδρών U18 για τα κλιμάκια Λευκωσίας, Λάρνακας – Αμμοχώστου, και Λεμεσού – Πάφου όπως πιο κάτω:

Κλιμάκιο Λευκωσίας:
Δευτέρα 23.03.2015, Πολυπροπονητήριο Ευ. Φλωράκης, 15:30 -17:30

Κλιμάκιο Λεμεσού- Πάφου:
Δευτέρα 23.03.2015, Απόλλων Αρένα, 17:00 -19:00

Κλιμάκιο Λάρνακας – Αμμοχώστου:
Πέμπτη 26.03.2015, ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ Λάρνακας, 15:30 – 17:30

Οι καλαθοσφαιριστές που κλήθηκαν στην 3η προπόνηση είναι:

ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΠΟΛΥΠΡΟΠΟΝΗΤΗΡΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΦΛΩΡΑΚΗΣ
Δευτέρα 23.03.2015, ΩΡΑ 15:30 – 17:30

1. Αναστάσιος Μάρκου (ΕΘΑ)
2. Αριστοτέλης Αριστοτέλους (ΕΘΑ)
3. Λεόντιος Λεοντιάδης (ΕΘΑ)
4. Σωτήρης Ανδρέου (ΕΘΑ)
5. Χρίστος Χατζηκώστας (ΚΕΡΑΥΝΟΣ)
6. Αναστάσιος Ανδρέου (ΚΕΡΑΥΝΟΣ)
7. Ορέστης Ανδρέου (ΚΕΡΑΥΝΟΣ)
8. Σαμουήλ Θωμά (ΚΕΡΑΥΝΟΣ)
9. Γιώργος Αριστοδήμου (ΚΕΡΑΥΝΟΣ)
10. Θεόδωρος Παναγιώτου (ΚΕΡΑΥΝΟΣ)
11. Κωνσταντίνος Πατσαλής (ΚΕΡΑΥΝΟΣ)
12. Ντάνιελ Τριφουνοφ (ΚΕΡΑΥΝΟΣ)
13. Μιχάλης Μύθιλλος (ΑΠΟΕΛ)
14. Μιχάλης Φιλίππου (ΑΠΟΕΛ)
15. Μιχάλης Κυριακίδης (ΑΠΟΕΛ)
16. Μιχάλης Χαριδήμου (ΑΠΟΕΛ)
17. Marcus Dugan (ΑΠΟΕΛ)
18. Αλέξανδρος Παναγίδης (ΝΒΑ)
19. Αντρέας Κατσουρής (ΝΒΑ)
20. Σάββας Τσοχαταρίδης (ΑΧΙΛΛΕΑΣ)
21. Παύλος Σταυρινίδης (ΟΛΥΜΠΟΣ)

ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ/ ΠΑΦΟΥ – ΑΙΘΟΥΣΑ Απόλλων Αρένα
Δευτέρα 23.03.2015 17.00 – 19.00

1. Ορέστης Αθανασιάδης (ΑΣΤΕΡΑΣ)
2. Κωνσταντίνος Ιωαννίδης (ΑΣΤΕΡΑΣ)
3. Ανδρέας Γεωργίου (ΑΣΤΕΡΑΣ)
4. Νικόλας Αντώνιου (ΑΣΤΕΡΑΣ)
5. Παναγιώτης Αλεξάνδρου (ΑΣΤΕΡΑΣ)
6. Κωνσταντίνος Αχιλλέως (ΑΣΤΕΡΑΣ)
7. Χρήστος Δημοσθενους (ΑΣΤΕΡΑΣ)
8. Κωνσταντίνος Χαριλάου (ΑΣΤΕΡΑΣ)
9. Λουκάς Καμένος (ΑΠΟΛΛΩΝ)
10. Γιώργος Χριστοφίδης (ΑΠΟΛΛΩΝ)
11. Αδάμος Παναγίδης (ΑΠΟΛΛΩΝ)
12. Αυγουστίνος Σωφρονίου (ΑΠΟΛΛΩΝ)
13. Ηλίας Μακρυγιάννης (ΑΠΟΛΛΩΝ)
14. Ανδρέας Χατζηκτωρής (ΑΠΟΛΛΩΝ)
15. Παρφύριος Παπαιωάννου (ΑΕΛ)
16. Άννινος Μάρκου (ΑΕΛ)
17. Γιώργος Ανδρέου (ΑΕΛ)
18. Μάρκος Αταλλάχ (ΑΠΟΠ)
19. Χαράλαμπος Αρέστη (ΑΠΟΠ)
20. Ιωάννης Κούλουμος (ΑΠΟΠ)
21. Ανδρέας Αταλιώτης (ΑΠΟΠ)
22. Μάριο Μπούτρος (MJ BASKET)

ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ – ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ ΑΙΘΟΥΣΑ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
Πέμπτη 26.03.2015 , 15:30 – 17:30

1. Ιωάννης Πασιάλης (ΑΕΚ)
2. Δημήτρης Γεωργίου (ΑΕΚ)
3. Μιχάλης Μοτίτης (ΑΕΚ)
4. Ζαχαρίας Χαννούν (ΟΝΗΣΙΛΛΟΣ)
5. Ιωάννης Πασχάλης (ΟΝΗΣΙΛΛΟΣ)
6. Ιβελίν Γεοργίεβ (ΟΝΗΣΙΛΛΟΣ)
7. Γιώργος Αντωνίου (ΖΗΝΩΝΑΣ)
8. Κυριάκος Αντωνίου (ΖΗΝΩΝΑΣ)
9. Σάμι Ζιαπέρ (ΖΗΝΩΝΑΣ)
10. Κωνσταντίνος Χαραλάμπους (ΖΗΝΩΝΑΣ)
11. Γιάννης Χρίστου (ΖΗΝΩΝΑΣ)
12. Μιχάλης Κουμής (ΖΗΝΩΝΑΣ)
13. Λευτέρης Καρβούνης (ΖΗΝΩΝΑΣ)
14. Πέτρος Ματθαίου (ΖΗΝΩΝΑΣ)
15. Μιχάλης Κυριάκου (ΖΗΝΩΝΑΣ)
16. Αγγελής Χαραλάμπους (ΖΗΝΩΝΑΣ)
17. Νίκος Παύλου (ΖΗΝΩΝΑΣ)
18. Βίκτορ Πετρόφ (ΖΗΝΩΝΑΣ)
19. Κωνσταντίνος Μιλής (ΕΝΠ)
20. Παύλος Στρατής (ΕΝΠ)

ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ:

• Ώρα προσέλευσης 30’ πριν την προπόνηση.
• Οι προπονήσεις θα γίνονται πάντοτε κεκλεισμένων των θυρών. Δικαίωμα εισόδου έχουν μόνο οι σωματειακοί προπονητές, πάντα σε συνεννόηση με τους περιφερειακούς προπονητές.
• Οι Σωματειακοί προπονητές που έχουν εισηγήσεις- προτάσεις, μπορούν να επικοινωνήσουν με τους περιφερειακούς προπονητές.
• Η κλήση θα ανανεώνεται τακτικά με την προσθαφαίρεση καλαθοσφαιριστών. Σκοπός των προπονητών είναι να περάσουν από τη διαδικασία και να αξιολογηθούν όσο το δυνατόν περισσότεροι καλαθοσφαιριστές.