ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ
21 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΙ ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΡΕΧΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ Λάρνακα
25 ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ Αθαλάσσα/Λευκωσία
(Α-Γ, E-N, Π-Κ)
ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ
09 | ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 20 | Κωνσταντινούπολη | |||||
15 | ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ Α/Γ | Κωνσταντινούπολη | |||||
16 | ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΣΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ | Λευκωσία | |||||
23 | ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ | ……../ΕΛΛΑΔΑ | |||||
28 – 29 | ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ | Αθήνα | |||||
29 | ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΡΙΨΕΩΝ | Λευκωσία | |||||
ΜΑΡΤΙΟΣ | |||||||
03-06 | ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ | ΄Εδρες Επαρχιών | |||||
07 | ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ | Μάρακες/ΜΑΡΟΚΟ | |||||
09-13 | ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΛΥΚΕΙΩΝ | ΄Εδρες Επαρχιών | |||||
13-15 | ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ | Νάντζινγκ/ΚΙΝΑ | |||||
14 | ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΑΔΗΝ | Ivano-Frankivsk/ΟΥΚΡΑΝΙΑ | |||||
15 | ΔΙΕΘΝΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ LOGICOM | Πάφος | |||||
21-22 | ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΡΙΨΕΩΝ | Λιέρια/ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ | |||||
22 | ΔΙΕΘΝΗΣ & ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ | Λεμεσός | |||||
22 | ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΜΙΣΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ | Ζάγκρεπ/ΚΡΟΑΤΙΑ | |||||
22 | ΔΙΕΘΝΗΣ ΜΙΣΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ | Αθήνα/ΕΛΛΑΔΑ | |||||
25 | ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ | Λευκωσία | |||||
26-27 | ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΙ ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΣΥΝΘΕΤΩΝ | Λεμεσός | |||||
28 | ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΙΨΕΩΝ | Θεσσαλονίκη/ΕΛΛΑΔΑ | |||||
29 | ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΜΙΣΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ | Gdynia/ΠΟΛΩΝΙΑ | |||||
ΑΠΡΙΛΙΟΣ | |||||||
03 | ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΙ ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ | Λεμεσός | |||||
05 | ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΥΝΟΥ & ΒΑΔΗΝ | ……../ΕΛΛΑΔΑ | |||||
08 | ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΙ ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΛΥΚΕΙΩΝ | Λευκωσία | |||||
10 | ΠΑΓΚΥΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 10000Μ | Λεμεσός | |||||
11 | ΛΑΝΙΤΕΙΑ | Λεμεσός | |||||
12 | ΔΙΕΘΝΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ | Θεσσαλονίκη/ΕΛΛΑΔΑ | |||||
14-15 | ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΙ ΣΥΝΘΕΤΩΝ | Λευκωσία | |||||
17 | DIAMOND LEAGUE DOHA | Ντόχα/ΚΑΤΑΡ | |||||
19 | ΠΑΣΧΑ | ||||||
23-24 | ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ | Λευκωσία | |||||
– 2 –
ΜΑΪΟΣ
06-07 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ……………………………… /ΕΛΛΑΔΑ
09 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ Λευκωσία
09 ΣΠΑΝΙΔΕΙΑ Θεσσαλονίκη/ΕΛΛΑΔΑ
09 ΒΕΡΓΟΤΕΙΑ Κεφαλονειά/ΕΛΛΑΔΑ
10 ΠΕΝΤΑΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ…………… Λευκωσία
- ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΤΟΦΑΛΕΙΑ Πάτρα/ΕΛΛΑΔΑ 16-17 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΕΑΡΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ «ΤΑ ΜΑΤΣΕΙΑ»………. Λευκωσία
- ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 10000Μ……………………………………………………………………………….. ΑλεξάνδρειαΕΛΛΑΔΑ
- DIAMOND LEAGUE SHANGAI………………………………………… Σανγαϊ/ΚΙΝΑ
- ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΥΝΟΥ………………………………………………………………………………. Μπρασόβ/ΡΟΥΜΑΝΙΑ
- ¨ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΕΙΑ¨………………………………………………………….. Καλαμάτα/ΕΛΛΑΔΑ
- DIAMOND LEAGUE STOCKHOLM………………………………………………………………………………. Στογκχόλμη/ΣΟΥΗΔΙΑ
- ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ¨ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ»………………………………………….. ΄Εδεσσα/ΕΛΛΑΔΑ
- DIAMOND LEAGUE ROME……………………………………………… Ρώμη/ΙΤΑΛΙΑ
30-31 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 23ΕΤΩΝ…………….. Λεμεσός
30-31 ΔΙΕΘΝΕΣ ΜΗΤΙΓΚ ΣΥΝΘΕΤΩΝ……………………………………….. Νάξος/ΕΛΛΑΔΑ
31 ΔΙΕΘΝΕΣ ΜΗΤΙΝΓΚ¨ Βενιζέλεια- Χανιά¨…………………………….. Χανιά/ΕΛΛΑΔΑ
31 DIAMOND LEAGUE RABAT…………………………………………….. Ραμπάτ/
ΙΟΥΝΙΟΣ
03 ΔΙΕΘΝΕΣ ΜΗΤΙΓΚ ΑΛΜΑΤΩΝ Καλιθέα/ΕΛΛΑΔΑ
06 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΚΡΩΝ ΚΡΑΤΩΝ ΕΥΡΩΠΗΣ/ΣΤΙΒΟΣ Σεραβάλ/ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ
06 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 10000Μ Λονδίνο/Μ.ΒΡΕΤΤΑΝΙΑ
06 ΔΡΟΜΕΙΑ Βάρη/ΕΛΛΑΔΑ
- ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΡΙΨΕΩΝ Τρίπολη/ΕΛΛΑΔΑ
06-07 ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 23ΕΤΩΝ ΙΤΑΛΙΑ
- DIAMOND LEAGUE EUGENE ΗΠΑ
11 DIAMOND LEAGUE OSLO Όσλο/ΝΟΡΒΗΓΙΑ
13 DIAMOND LEAGUE PARIS Παρίσι/ΓΑΛΛΙΑ
13-14 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ Λεμεσός
13-14 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ ………/ΕΛΛΑΔΑ
20-21 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 18ΕΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑ
20-21 ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 20 ΕΤΩΝ Κωνσταντινούπολη
24 Women Gala ΦΙΛΟΘΕΗ Φιλοθέη/ΕΛΛΑΔΑ
- ΣΥΘΩΝΕΙΑ Νικήτη/ΕΛΛΑΔΑ
24-25 ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ Κλούζ/ΡΟΥΜΑΝΙΑ
- – 26 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ(U18) Λεμεσός
27 ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 10000Μ. Ναπόκα Μπρόκο/ΒΟΣΝΙΑ 27-28 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 20ΕΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑ
ΙΟΥΛΙΟΣ
- – 04 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΚΑΤΩ ΤΩΝ 16 ΕΤΩΝ Παραλίμνι
- ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΥΝΟΥ Cinafaes/ΠΟΡΤΟΓΑΛΛΙΑ
04 ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ Κράκεβο/ΣΕΡΒΙΑ
04 DIAMOND LEAGUE LONDON Λονδίνο/ΒΡΕΤΤΑΝΙΑ
07-12 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ( U20) Ναϊρόμπι/ΚΕΝΥΑ
– 3 –
08 ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ Αργος/ΕΛΛΑΔΑ
10 DIAMOND LEAGUE MONAKO Μονακό
14-15 ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΩΝ Εζουρούμ/ΤΟΥΡΚΙΑ
16-19 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ(U18) Ριέτι/ΙΤΑΛΙΑ
18 ΔΑΒΙΤΖΟΓΛΕΙΑ Καβάλα/ΕΛΛΑΔΑ
18-19 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑ
22-23 ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΚΥΠΡΟΣ-ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΔΕΣ-ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Λευκωσία
25-26 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 23 ΕΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑ
31 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Τόκυο/ΙΑΠΩΝΙΑ
ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ
31/07-09 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Τόκυο/ΙΑΠΩΝΙΑ
16 DIAMOND LEAGUE GATESHEAD Γκεϊτσχετ/ΒΡΕΤΤΑΝΙΑ
20 DIAMOND LEAGUE LAUSANNE Λωζάνη/ΕΛΒΕΤΙΑ
26-30 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ Παρίσι/ΓΑΛΛΙΑ
ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ
04 DIAMOND LEAGUE BRUXELLES Βρυξέλλες/ΒΕΛΓΙΟ
11 DIAMOND LEAGUE ZURICH Ζυρίχη/ΕΛΒΕΤΙΑ
20 ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ Kyustendie/ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ
18-23 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑΔΑ ΚΙΝΑ
ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ
08 ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ Αθήνα/ΕΛΛΑΔΑ
- ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ Kragujevac/ΣΕΡΒΙΑ
- RADISSON BLUE LARNAKAS MARATHON Λάρνακα
ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ
13 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ Δουβλίνο/ΙΡΛΑΝΔΙΑ
ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ
12.06-12.07 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ