KOEAS LOGO
KOEAS LOGO

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

 

21                    ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΙ ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΡΕΧΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ  Λάρνακα

25                    ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ                       Αθαλάσσα/Λευκωσία

(Α-Γ, E-N, Π-Κ)

 

 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

 

09ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 20Κωνσταντινούπολη 
15ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ Α/ΓΚωνσταντινούπολη 
16ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΣΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥΛευκωσία 
23ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ……../ΕΛΛΑΔΑ 
28 – 29ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥΑθήνα 
29ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΡΙΨΕΩΝΛευκωσία 
 

 ΜΑΡΤΙΟΣ

  
03-06ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ΄Εδρες Επαρχιών 
07ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥΜάρακες/ΜΑΡΟΚΟ 
09-13ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΛΥΚΕΙΩΝ΄Εδρες Επαρχιών 
13-15ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥΝάντζινγκ/ΚΙΝΑ 
14ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΑΔΗΝIvano-Frankivsk/ΟΥΚΡΑΝΙΑ 
15ΔΙΕΘΝΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ LOGICOMΠάφος 
21-22ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΡΙΨΕΩΝΛιέρια/ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ 
22ΔΙΕΘΝΗΣ & ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣΛεμεσός 
22ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΜΙΣΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥΖάγκρεπ/ΚΡΟΑΤΙΑ 
22ΔΙΕΘΝΗΣ ΜΙΣΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣΑθήνα/ΕΛΛΑΔΑ 
25ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥΛευκωσία 
26-27ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΙ ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΣΥΝΘΕΤΩΝΛεμεσός 
28ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΙΨΕΩΝΘεσσαλονίκη/ΕΛΛΑΔΑ 
29ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΜΙΣΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥGdynia/ΠΟΛΩΝΙΑ 
 

 ΑΠΡΙΛΙΟΣ

  
03ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΙ ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝΛεμεσός 
05ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΥΝΟΥ & ΒΑΔΗΝ……../ΕΛΛΑΔΑ 
08ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΙ ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΛΥΚΕΙΩΝΛευκωσία 
10ΠΑΓΚΥΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 10000ΜΛεμεσός 
11ΛΑΝΙΤΕΙΑΛεμεσός 
12ΔΙΕΘΝΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΘεσσαλονίκη/ΕΛΛΑΔΑ 
14-15ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΙ ΣΥΝΘΕΤΩΝΛευκωσία 
17DIAMOND LEAGUE DOHAΝτόχα/ΚΑΤΑΡ 
19ΠΑΣΧΑ  
23-24ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝΛευκωσία 
        

 

–     2 –

 

 

 ΜΑΪΟΣ

 

06-07        ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ……………………………… /ΕΛΛΑΔΑ

09             ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ Λευκωσία

09             ΣΠΑΝΙΔΕΙΑ                Θεσσαλονίκη/ΕΛΛΑΔΑ

09             ΒΕΡΓΟΤΕΙΑ                Κεφαλονειά/ΕΛΛΑΔΑ

10             ΠΕΝΤΑΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ…………… Λευκωσία

  • ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΤΟΦΑΛΕΙΑ Πάτρα/ΕΛΛΑΔΑ 16-17                ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΕΑΡΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ «ΤΑ ΜΑΤΣΕΙΑ»……….                 Λευκωσία
  • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 10000Μ……………………………………………………………………………….. ΑλεξάνδρειαΕΛΛΑΔΑ
  • DIAMOND LEAGUE SHANGAI………………………………………… Σανγαϊ/ΚΙΝΑ
  • ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΥΝΟΥ………………………………………………………………………………. Μπρασόβ/ΡΟΥΜΑΝΙΑ
  • ¨ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΕΙΑ¨………………………………………………………….. Καλαμάτα/ΕΛΛΑΔΑ
  • DIAMOND LEAGUE STOCKHOLM………………………………………………………………………………. Στογκχόλμη/ΣΟΥΗΔΙΑ
  • ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ¨ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ»………………………………………….. ΄Εδεσσα/ΕΛΛΑΔΑ
  • DIAMOND LEAGUE ROME……………………………………………… Ρώμη/ΙΤΑΛΙΑ

30-31        ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 23ΕΤΩΝ…………….. Λεμεσός

30-31        ΔΙΕΘΝΕΣ ΜΗΤΙΓΚ ΣΥΝΘΕΤΩΝ……………………………………….. Νάξος/ΕΛΛΑΔΑ

31             ΔΙΕΘΝΕΣ ΜΗΤΙΝΓΚ¨ Βενιζέλεια- Χανιά¨…………………………….. Χανιά/ΕΛΛΑΔΑ

31             DIAMOND LEAGUE RABAT…………………………………………….. Ραμπάτ/

 

 

 ΙΟΥΝΙΟΣ

 

03             ΔΙΕΘΝΕΣ ΜΗΤΙΓΚ ΑΛΜΑΤΩΝ                                                  Καλιθέα/ΕΛΛΑΔΑ

06             ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΚΡΩΝ ΚΡΑΤΩΝ ΕΥΡΩΠΗΣ/ΣΤΙΒΟΣ           Σεραβάλ/ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ

06             ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 10000Μ                Λονδίνο/Μ.ΒΡΕΤΤΑΝΙΑ

06             ΔΡΟΜΕΙΑ                                                                                   Βάρη/ΕΛΛΑΔΑ

  • ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΡΙΨΕΩΝ Τρίπολη/ΕΛΛΑΔΑ

06-07        ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 23ΕΤΩΝ                          ΙΤΑΛΙΑ

  • DIAMOND LEAGUE EUGENE ΗΠΑ

11            DIAMOND LEAGUE OSLO                                                        Όσλο/ΝΟΡΒΗΓΙΑ

13            DIAMOND LEAGUE PARIS                                                       Παρίσι/ΓΑΛΛΙΑ

13-14        ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ                Λεμεσός

13-14        ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ             ………/ΕΛΛΑΔΑ

20-21        ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 18ΕΤΩΝ               ΕΛΛΑΔΑ

20-21        ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 20 ΕΤΩΝ                Κωνσταντινούπολη

24             Women Gala ΦΙΛΟΘΕΗ                                                               Φιλοθέη/ΕΛΛΑΔΑ

  • ΣΥΘΩΝΕΙΑ Νικήτη/ΕΛΛΑΔΑ

24-25        ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ               Κλούζ/ΡΟΥΜΑΝΙΑ

  • – 26 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ(U18)      Λεμεσός

27             ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 10000Μ.                                     Ναπόκα Μπρόκο/ΒΟΣΝΙΑ 27-28                ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 20ΕΤΩΝ                               ΕΛΛΑΔΑ

 

 

 ΙΟΥΛΙΟΣ

  • – 04 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΚΑΤΩ ΤΩΝ 16 ΕΤΩΝ                  Παραλίμνι
  • ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΥΝΟΥ Cinafaes/ΠΟΡΤΟΓΑΛΛΙΑ

04             ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ                Κράκεβο/ΣΕΡΒΙΑ

04             DIAMOND LEAGUE LONDON                Λονδίνο/ΒΡΕΤΤΑΝΙΑ

07-12        ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ( U20)      Ναϊρόμπι/ΚΕΝΥΑ

 

–     3 –

 

 

08             ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ                                                                     Αργος/ΕΛΛΑΔΑ

10             DIAMOND LEAGUE MONAKO                                                  Μονακό

14-15        ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΩΝ                Εζουρούμ/ΤΟΥΡΚΙΑ

16-19        ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ(U18)      Ριέτι/ΙΤΑΛΙΑ

18             ΔΑΒΙΤΖΟΓΛΕΙΑ                                                                         Καβάλα/ΕΛΛΑΔΑ

18-19        ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΝΘΕΤΩΝ                            ΕΛΛΑΔΑ

22-23        ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΚΥΠΡΟΣ-ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΔΕΣ-ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ         Λευκωσία

25-26        ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 23 ΕΤΩΝ              ΕΛΛΑΔΑ

31             ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ                                                            Τόκυο/ΙΑΠΩΝΙΑ

 

 

 ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

 

31/07-09   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ                                                            Τόκυο/ΙΑΠΩΝΙΑ

16             DIAMOND LEAGUE GATESHEAD                Γκεϊτσχετ/ΒΡΕΤΤΑΝΙΑ

20            DIAMOND LEAGUE LAUSANNE                                              Λωζάνη/ΕΛΒΕΤΙΑ

26-30        ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ             Παρίσι/ΓΑΛΛΙΑ

 

 

 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ

 

04             DIAMOND LEAGUE BRUXELLES                                            Βρυξέλλες/ΒΕΛΓΙΟ

11            DIAMOND LEAGUE ZURICH                                                    Ζυρίχη/ΕΛΒΕΤΙΑ

20             ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ                Kyustendie/ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

 

 

 ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

 

18-23       ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑΔΑ                                                     ΚΙΝΑ

 

 

 ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

 

08             ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ                                                   Αθήνα/ΕΛΛΑΔΑ

  • ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ Kragujevac/ΣΕΡΒΙΑ
  • RADISSON BLUE LARNAKAS MARATHON Λάρνακα

 

 

 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ

 

13             ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ                Δουβλίνο/ΙΡΛΑΝΔΙΑ

 

 

 

 ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ

12.06-12.07                 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ