Ο ΣΕΓΑΣ ανακοίνωσε τις ΠΟΛΕΙΣ τέλεσης όλων των Πανελλήνιων Πρωταθλημάτων του 2018.

Ιανουάριος
14 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 50χλμ. βάδην Α, Σχινιάς
26 Παρασκευή Ημερίδα Κλειστού Στίβου, ΣΕΦ
28 Κυριακή Περιφερειακό Πρωτάθλημα Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος

Φεβρουάριος
10 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου Κ20, Σόφια (Βουλγαρία)
10-11 Σάββατο -Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτ. Κλειστού Στίβου, ΣΕΦ
17 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ κλειστού στίβου, Κωνσταντινούπολη
25 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα δρόμου σε Ανωμάλο Έδαφος, Τρίκαλα

Μάρτιος
1-4 Πέμπτη-Κυριακή 17o Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου , 
Μπέρμιγχαμ
10 -11 Σάββατο – Κυριακή 18ο Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ρίψεων (Α/Γ,Κ23),
Λέιρια/Πορτογαλία
11 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτ. Βάδην 20χλμ. Α/Γ – Κ23, Μέγαρα
17 Σάββατο Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων, Θεσσαλονίκη
18 Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, Λεμεσός
18 Κυριακή 7ος Ημιμαραθώνιος Αθήνας, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου
24 Σάββατο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου, Βαλένθια/Ισπανία 
24 Σάββατο Run Greece, Λάρισα
24 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10χλμ. σε δημόσιο δρόμο, Λάρισα
27-28 Τρίτη-Τετάρτη Σχολικοί Αγώνες (Β΄Φάση – Όμιλοι)
31 Σάββατο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Κ18

Απρίλιος
14 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Βάδην, Πίροτ (Σερβία)
14 Σάββατο Διασυλλογικοί Αγώνες ΠΠ-ΠΚ Β΄ (Α΄Αγώνας)
19-20 Πέμπτη – Παρασκευή Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα
22 Κυριακή Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ A΄
22 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινού Δρόμου
28 Σάββατο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Α/Γ (Α΄αγώνας)
29 Κυριακή Run Greece, Ηράκλειο

Μάιος

2 Τετ.- 9 Τετ. Παγκόσμια Γυμνασιάδα, Μαρακές (Μαρόκο)
5 Σάββατο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα βάδην ομάδων, Τάισανγκ (Κίνα)
5 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ορεινού δρόμου, Βρσατς (Σερβία)
5-6 Κυριακή Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Συνθέτων Α/Γ, Κ18
6 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000μ. Α/Γ, Κ23 και Εφήβων, Λουτράκι
12 Σάββατο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Α/Γ (β΄αγώνας)
13 Κυριακή Run Greece και ημιμαραθώνιος, Καστοριά
19 Σάββατο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ Β΄ (β’ αγώνας)
19 Σάββατο “Χανιά 2018, Χανιά
20 Κυριακή Run Greece, Γιάννενα
24 Πέμπτη Athens Street Pole Vault, Πλατεία Συντάγματος, Αθήνα
26 Σάββατο Αγώνες ρίψεων “Κώστας Σπανίδης”, Θεσσαλονίκη
26 Σάββατο Αγώνες Αλμάτων, Καλλιθέα
30 Τετάρτη 1ο Γκραν Πρι “Αλεξάνδρεια”, Εδεσσα

Ιούνιος
2 Σάββατο “Βενιζέλεια 2018”, Χανιά
2-3 Σάββατο- Κυριακή Διεθνές μίτινγκ Συνθέτων – Γυναικών, Νάξος
9 Σάββατο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ18, Κωνσταντινούπολη (Τουρκία)
9 Σάββατο “Παπαφλέσσεια 2018”, Καλαμάτα
9-10 Σάββατο – Κυριακή Μεσογειακοί Αγώνες Κ23
13 Τετάρτη Women Gala, Φιλοθέη 
16 -17 Σάββατο – Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20, Τρίκαλα
20 Διεθνές μίτινγκ ρίψεων “Σιθώνεια”, Νικήτη
23-24 Σάββατο – Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18, Κατερίνη
23 -24 Σάββατο – Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20, Προύσα (Τουρκία)
30 Ιουνίου 1/7 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠ/ΠΚ Α΄, Χαλκίδα/Καβάλα

Ιούλιος
30 Ιουνίου 1/7 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠ/ΠΚ Α΄ Χαλκίδα/Καβάλα
1 Κυριακή 17ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ορεινού Δρόμου & Βουνού (Α/Γ,Κ20), Σκόπια
4 Τετάρτη 2ο Γκραν πρι, Αργος Ορεστικό
5- 8 Πέμπτη- Κυριακή Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ18, Γκιορ (Ουγγαρία)
7-8 Σάββατο-Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συνθέτων Α/Γ, Κ23, Θεσσαλονίκη
8 Κυριακή Τοφάλεια, Πάτρα
10-15 Τρίτη- Κυριακή Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κ18, Τάμπερε (Φινλανδία)
14- 15 Σάββατο – Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ, Πάτρα
14- 15 Σάββατο – Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα σκυταλοδρομιών, Ερζεμούρ (Τουρκία)
18 4ο Γκραν Πρι “Δαβιτζόγλεια”, Καβάλα
21- 22 Σάββατο – Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α/Γ, Στάρα Ζαγόρα
25-26 Συνάντηση Κύπρος/Ελλάς, Κύπρος
28-29 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ23, Λάρισα

Αύγουστος
7-12 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Α/Γ, Βερολίνο

Σεπτέμβριος
8-9 Σάββατο -Κυριακή IAAF Continental Cup
16 Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου, Σεράγεβο (Βοσνία – Ερζεγοβίνη)
30 Κυριακή Run Greece, Αλεξανδρούπολη

Οκτώβριος
1-12 3οι Καλοκαιρινοί Αγώνες Νεότητας, Μπουένος Άιρες (Αργεντινή)
6-7 Σάββατο- Κυριακή 30οι Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες
7 Κυριακή Run Greece, Πάτρα
14 Κυριακή Run Greece, Ρόδος

Νοέμβριος

4 Κυριακή Βαλκανικό Πρωτάθλημα σε ανώμαλο δρόμο, Μποτοσάνι (Ρουμανία)
11 Κυριακή Μαραθώνιος Αθήνας, Αυθεντικός
11 Κυριακή Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, Αθήνα

Δεκέμβριος
9 Κυριακή 25ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Α/Γ,Κ23,Κ20),
Τίλμπρουγκ (Ολλανδία)