18 C

Ξανά κυρίαρχες στην ελληνική άμμο Μανωλίνα – Μαριότα

Μετά τις Σπέτσες κέρδισαν και στο Ξυλόκαστρο Μανωλίνα  Κωνσταντίνου και Μαριόττα Αγγελοπούλου.

Πρωταθλήτριες για άλλη μια φορά στην άμμο οι Μανωλίνα Κωνσταντίνου και Μαριόττα Αγγελοπούλου. Οι δυο πετοσφαιρίστριες κέρδισαν και το Παελλήνιο Πρωτάθλημα στο Ξυλόκαστρο τις Μαναβή και Σπηλιωτοπούλου όπως και στις Σπέτσες.

Νέοι πρωταθλητές
    Εξάλλου, στον πρώτο αγώνα του παγκύπριου πρωταθλήματος Beach Volley που έγιναν στις εγκαταστάσεις του Ιστιοπλοϊκού Ομίλου Λεμεσού μεταξύ 1ης – 2ης Ιουλίου 2017 είχαμε νέους πρωταθλητές στην άμμο. Στους άνδρες κέρδισε στον τελικό το ζευγάρι Πάμπος Ζορπής – Σωτήρης Σιαπάνης τους Πλατρίτη – Κουσνέρεφ.

Εξάλλου, στην κατηγορία Γυναικών το πρωτάθλημα κατέκτησαν η παλιά Eρικα Νίστρομ με παρτενέρ την 13χρονη Ντάρια Κουσάρεβα. Οι δυο αθλήτριες κέρδισαν τις δίδυμες αδελφές Κατερίνα και Νατάσα Γιασουμή.