22 C
Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Πρωταθλητής ο Ευαγόρας Λακατάμιας στους Παίδες και ο Ονήσιλος στις Κορασίδες στην επιτραπέζια αντισφαίριση

Ο Ευαγόρας Λακατάμιας  και o Ονησιλος Λακατάμιας κατέκτησαν το Παγκύπριο Διασωματειακό Πρωτάθλημα Παίδων και Κορασίδων αντίστοιχα 2016/2017  στην Επιτραπέζια Αντισφαίριση.

Οι αγώνες διεξήχθησαν στα Ασκητήρια της Ομοσπονδίας στο Πολυπροπονητήριο Ευάγγελος Φλωράκης με την συμμετοχή 18 ομάδων στους Παίδες και 4 στις Κορασίδες. Οι μικροί σε ηλικία αθλητές πραγματοποίησαν ωραίες εμφανίσεις και άφησαν αισιόδοξα μηνύματα για το μέλλον της Κυπριακής Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης .

Ο Ευαγόρας Λακατάμιας (φωτογραφία 1) αναδείχθηκε πρωταθλητής Παίδων   κερδίζοντας στον τελικό το Κ.Ν. Ακρόπολης με 3-1. Δύο νίκες πέτυχε ο Στ. Γεωργίου και μία στο διπλό Α. Στυλιανού / Χρ. Χρυσοστόμου. Για την ομάδα της Ακρόπολης  την νίκη σημείωσε ο T. Ηλία.

Στην αναμέτρηση για την 3η-4η θέση νικητής ο Α.Ο.Σ. Τράπεζας Κύπρου με  3-2 επί του Λένα Λεμεσού.

Onisilloa Lakatamias2016-2017

Η ομάδα του Ονήσιλου Λακατάμιας κατέκτησε το Πρωτάθλημα Κορασίδων επικρατώντας του Κ.Ν. Ακρόπολης (φωτογραφία 2) στον τελικό του με 3-1. Τις νίκες της ομάδας της Λακατάμιας πέτυχαν δύο η Φ. Μελετιέ και μια στο διπλό Φ. Μελετιέ / Φ. Παρτασίδου.  Για την ομάδα της Ακρόπολης κέρδισε  Χρ. Παναγιώτου.